1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... databáze vývoje
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Vývoj automobilu Trabant

Nová verze databáze vývoje v2.0 spuštěna 25/9/2006. Z aktuálních německých zdrojů byly přidány nové informace, upřesněny stávající, u mnoha záznamů byly přidány odkazy na dobové zdroje. Změny poznáte podle malých ikonek.

Od započetí výroby Trabantu na jaře 1958 typem P 50 do roku 1991 (ukončení výroby typem Trabant 1,1) opustilo výrobní středisko národního podniku Sachsenring, Automobilové závody Zwickau více než 3 mil. vozidel. Vedle zásadních koncepčních změn v typové řadě byly zavedeny i četné dílčí změny k zlepšení užitné hodnoty, k zvýšení životnosti dílů, zvýšení aktivní a pasivní bezpečnosti a k splnění rozšiřujících se mezinárodních specifikací.

Tyto změny nejsou vždy na první pohled patrné, ale je dobré o nich pro případ nutnosti vědět. Nezbytný přehled o změnách ve výrobě budete také potřebovat, jestliže uvádíte Trabanta do původního, historicky věrného stavu. Jelikož je změn hodně, následující vstupní formulář Vám umožňuje blíže specifikovat, co vlastně potřebujete vědět, a zestručnit obsáhlý přehled na požadované informace.

změny na typu:
skupina:
od roku:
do roku:
hledat slovo:
zobrazit zdroje:
 
 
Poslední aktualizace databáze: 20/2/2007

Tato databáze vývojových změn se neustále vyvíjí. Budeme rádi, když nám zašlete jakékoliv připomínky k jejímu obsahu i zpracování na adresu info@trabant.cz. Předem díky.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist