1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

problém - elektrika (4)
Karlos1
26/5/2007 19:46:57
zdravim. Potřeboval bych diagnózu. Pokusím se problém popsat. Mám předělávku na 12 V. Má to bezkontakt. Baterka je vymlácená a při totálním nabití se nabije max. na 50%. Jeden článek nepracuje vůbec ale nechal sem si jí proměřit v servisu a prý drží. Měřili mi taky dobíjení a to je taky OK! Problém je v tom, že když auto dlouho stojí, tak potom nestartuje i když je baterka "plná". Když ho roztlačim tak chytne bez problémů a jede v pohodě i při rozsvícených světlech. Když je pak teplej a startuju, tak to chytne. Když vychladne tak zase nestartuje.
Nevim v čem by to mohlo být a tak bych se rád zeptal, jestli nemáte někdo nějáký nápad.
díky
Stanislav Vysloužil
27/5/2007 14:16:06
Kupte novou baterku, při špatném článku se bude rychle vybíjet a nemůže dávat potřebný proud do startéra.
Vašek D. Profil uživatele + foto
27/5/2007 22:51:04
Chce to novou baterku, ale ještě by se dal k definitivnímu potvrzení diagnozy udělat test: Změřte napětí baterie (nabitá má 13V), vyjmětě baterii na 24h z auta a poté změřte její napětí - pokud kleslo pod 12V, je to vyzkratovaným článkem anebo stářím. Jinak u 120tek se taky občas stalo, že se propálila dioda v alternátoru a přes něj se bat. vybíjela. Pozná se to tak, že je altík horkej i když se s autem nejezdí. Anebo máte unavenej starter (za tepla má motor menší odpor), to je vše, co mě napadá.
mack Profil uživatele + foto
29/5/2007 17:47:57
Mně se to stávalo také. Jestli máš originál kabely, ty hliníkové tak s nimy zahýbej, nebo radši rovnou vyměň za nové. V tom hliníku bývají vyžrané a pak nemají dostatečný kontakt.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: problém - elektrika

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist