1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

Auto v depositu (40)
Peťa
1/6/2011 20:28:59
Zdravím chci se zeptat, mám auto v depositu chtěla bych ho odhlásit jenže mám strašnej průšvih, nemůžu najít žádný doklady od něj, velkej ani malej techničák. dá se to nějak řešit?? Počítám a nákou pokutou, kolik mě to asi bude stát.....?
Eda Profil uživatele
1/6/2011 21:34:39
V prvé řadě je třeba nechat si vystavit velký technický průkaz za ztracený, malý techničák a SPZ jsou v depozitu. Odhlášení - trvalé vyřazení z provozu je možné po předložení dokladu o ekolikvidací auta, nebo jiným způsobem.
Za vystavení duplikátu bylo 100 Kč, vyřazení je zdarma.
Peťa
1/6/2011 21:55:29
diky jeste se zeptam velky technicky prukaz mi vystavi za ztracený na dopravnim inspektoratu?? co ktomu budu potřebovat??
habr Profil uživatele
1/6/2011 23:43:28
Je potřeba platný OP, trocha peněz a nemálo trpělivosti. Zažádat o duplikát může pouze zapsaný majitel nebo jím zmocněná osoba, notářsky ověřený podpis se zatím nevyžaduje. Nejideálnější je žádat o vystavení duplikátu již s protokolem o likvidaci a hned žádat o výmaz z registru vozidel, jednak je to časově výhodné a navíc v tom nehledají mouchy, jde to vše snadněji.
Rudolf
24/6/2011 22:47:31
Jak dlouho mohu nechat auto v depozitu a platí se něco?
habr Profil uživatele
25/6/2011 13:53:59
Zatím platí možnost ponechat vozidlo v depozitu libovolně dlouho a poplatek je 50Kč za započatý každý půlrok. Novela tohoto depozitu byla již podruhé odložena. Je v plánu deponovat pouze vozidla pojízdná (s platnou tech. kontrolou) a nikoliv vraky nebo jen papíry. Pak ovšem nastanou vlastníkům deponovaných vozidel bez platné TK krušné časy - jde jen o peníze!
igor
4/2/2013 00:13:52
Dobrý den,
 
když mám v depozitu značky víc jak půl roku čeká mě nějaký postih ? Auto je na totálku takže to zruším jen na základě dokladu o ekologické likvidaci ale nevím jaké jsou tam sankce , mám to tam necelé dva roky , ale už více jak rok a půl. Děkuji za odpovědi.
franta s
21/2/2013 17:55:13
Dobry den chcise optat zdase da vibrat spz z depozitu dis nemam stk deto nejak udelat dekuji predem za otpovet
habr Profil uživatele
23/2/2013 11:45:02
Z depozitu vn vedou jen dvě cesty. Jedna na silnici a k tomu je nutné předložit protokol z STK, že vozidlo je provozu na veřejné komunikaci způsobilé + ještě doklad o platném povinném ručení. Druhá cesta z depizitu vede do hutí. I k tomu je však potřeba doklad - tentokrát doklad o ekologické likvidaci vozidla - vraku. Pak bude vozidlo z depozitu vyjmuto a současně trvale vyřazeno z evidence motorových vozidel.
 
Depozit není úložiště či doživotní úschovna nebo skrýš před neplacením pojistného, ale past. Na to je potřeba stále pamatovat a hodně se zamyslet před vkladem do depozitu.
Ivan
6/3/2013 17:26:20
Dobrý den. Mám možnost koupit za výhodnou cenu Trabant, ale má v současnosti SPZ v depozitu a nemá platnou TK. Chtěl bych se v této souvislosti zeptat na jednu věc, prodávající ho koupil od původního majitele s již SPZ v depozitu, nechal si napsat tzv. "polopřevod - odhláška pův. majitele" (t.j. v tech. průkazu je uvedeno, ze vozidlo je odhlášeno z pův. majitele na nového, ale řádné přihlášení nového majitele - prodejce vozidla na úřadě v místě jeho bydliště, již není provedeno) , ale auto nepřevedl na sebe a nyni nabízí, abych plný převod z původního majitele na sebe uskutečnil až já (eko poplatek je vyřešen). Lze to vůbec takto převádět dle platné legislativy ?
habr Profil uživatele
6/3/2013 18:46:51
Ano lze to legálním způsobem provést. Ovšem každý úřad postupuje jinak. Někde musí původní majitel zrušit polopřevod a zapsat nový polopřevod a jinde stačí předložit kupní smlouvu mezi majitelem v polopřevodu a novým majitelem. Zde je na místě skutečně vystavit smlouvu k určitému datu, protože před depozitem mohl vzniknout dluh na pojistném a ten by nakonec musel řešit (vyhádat si aby se nemusel dluh platit a někdy je to svízelné) nový zapsaný majitel.
Jura
26/11/2014 11:27:03
Dobrý den.Mám značky v depozitu,auto zrestaurované uložené ve velké garáži.rozhodl jsem se nechat si ho a odhlásit z evidence.Je to možné. J.V.
Eda Profil uživatele
26/11/2014 16:21:25
Teď už je pozdě, šlo to ještě vloni. Podle dnešních předpisů už bez ekolikvidace nejde vyřadit auto z evidence. Ale, na co ti bude auto bez SPZ (RZ)?? Můžeš nechat značky v depozitu, hlídat si depozit, před skončením vytáhnout a vložit zpět, jako prodloužit depozit.
Pokud trvale vyřadíš vozidlo z evidence, není již cesta zpět. Vozidlo bez značek nemůžeš nikdy dostat na cestu do provozu.
Podle nových předpisu budeš muset dokládat, že vozidlo existuje, že se na něm pracuje, že se nevyužívá, parkuje na neveřejném prostranství.
Od začátku roku 2015 platí nové předpisy, do 30.6.2015 se budou muset vyřešit depozity a do konce roku 2015 dořešit zbytek vozidel. Je tam také zmínka o pokutě 50 000 Kč, zatím se neví na co se bude uplatňovat, ale stát potřebuje peníze a kdo neco zanedbal bude platit.
fejk
26/11/2014 23:56:03
Proč odhlásit? Pokud je schopné, projde klubovou (krajskou) veteránskou testací, 1/12 POV, bílé značky (možná i původní?) není co řešit... Fakt je te co píše Eda, že nelze odhlásit vůz bez eklokvidace (už od r.2004!)
Jan Sklenský
9/1/2015 16:49:58
Mám značky v depozitu,chtěl bych auto zrušit a auto si nechat na své zahradě.Jak to mám vyřešit?
vera
17/1/2015 12:24:13
Dobry den chtela jsem se zeptat mela jsem bouracku s autem jestli ho muzu dat depozita znacky i papiry od auta mam vsechny poradte mi a jestli se za to plati dekuji
Martin
14/4/2015 06:47:32
Ahoj, poradí mi někdo? V rodině jsme měli babetu (majitel otec, který zemřel). Ani nevím, kde babeta skončila, prostě ji nemáme. Dalších 5 let jsem platil (jsem syn), povinné ručení, pak jsem se rozhodnul to řešit. Ručení jsem zrušil, otevřel dědické řízení a babetu nechal převést na sebe s tím, že to na DI dořeším. To ovšem nebylo možné, vzali mi malej techničák, dali novou SPZ a poradili uložit do depozitu. Tam je od 26.3.2014. Co mám teda dělat? Koncem března byla "nebabeta" v depozitu jeden rok, jak mám teda postupovat dál? Mám to jít o půl roku prodloužit? A do kdy to budu dělat? Potřebuju to už konečně zprovodit ze světa. Díky za odpověď
Iva
22/5/2015 14:09:24
Dobrý den, prosím o radu. Kamarád vydražil vozidlo, jehož značky jsou v depozitu. Hned ho ale prodal známému. Známý má kupní smlouvu (i fotokopii dražebního protokolu) dnes již platnou technickou, platné povinné ručení, TP. Může si nový majitel vyzvednout značky? Děkuji za odpověď
roman
19/11/2015 18:29:40
Ahoj ,prosím zde o radu...vloni jsem koupil Gaze 69 ,který má SPZ v depozitu.Vzhledem k tomu,že majitel byl dlouhou dobu mimo republiku jsou doklady stále napsány na původního majitele a jsou stále v depozitu.Dá se ještě něco stihnout,nejlépe na plnou moc od původního majitele co se týče převedení na jiného majitele?Děkuji
habr Profil uživatele
20/11/2015 01:33:25
Ano, ještě máte dvě možnosti, tedy pokud vůz není v polopřevodu. Pokud je v polopřevodu, tak už zanikl a neexistuje a není žádná dodatečná možnost jej znovu dostat do evidence s doklady. Pokud v polopřevodu není, tak nezbývá nic jiného, než jej naložit na podvalník a v STK absolvovat registrační kontrolu a nejlépe zrovna i úspěšnou technickou kontrolu. Registrační kontrolu (na své jméno) nutně musíte mít aby jste na plnou moc provedl přepis vozidla na sebe, ale pozor, přepis musí být proveden v místě registrace vozidla prodávajícího a RZ vozidlu zůstávají původní, pokud bude doklad o tom, že vozidlo je způsobilé provozu, pak tamtéž vyzvednete tabulky z depozitu, pokud nebou platné emise, nedostanete se ani na technickou, bez emisí to nepůjde. Pokud nebude platná úspěšná technická, nelze vytáhnout RZ z depozitu, ale lze udělat aspoň přepis vozidla na Vás. Odkládání řešení přepisu a depozitu je zárukou, že vozidlo bude úředně nenávratně vyřazeno z evidence jako zaniklé.
vladimir
2/12/2015 09:35:20
mam dva atomobily stejne jeden provozuji a druhý mam na nahradni díly proč ho musím dat nalikvidaci když je to muj majetek
habr Profil uživatele
2/12/2015 14:25:23
To se ptate na nevhodnem miste, vhodnejsi by bylo ministerstvo dopravy nebo prumyslu. Podle mne si nemuzete svuj majetek nechat a pouzivat jej jako zasobarnu nahradnich dilu, protoze by jste levne udrzoval svoje stare auto, misto toho, aby jste kazdych cca 5-7 let kupoval nove. My, co nova auta nekupujeme, vlastne okradame stat o zisky a to se nam musi zatrhnout.
bambule trambule
2/12/2015 16:47:13
Protože žijeme ve zk*rvenym státě plnym zk*rvysynskejch zákonů, kterejch neustále přibejvá. Proto.
heidi
14/12/2015 10:02:17
Dobrý den, zeptám se, mám SPZ v depozitu cca 5 let, TP je ale auto již není a ani nevím kde je mu konec. Co mne vzniká za povinnost, nyní udělat dle nových zákonů ? Děkuji za info .
Zdenek Hrubý
29/1/2016 07:55:20
Ahoj, potřebuji radu jak dál. Mám od dvou aut značky v depositu a v prosinci mi stát auta ukradl, protože jsem byl v zahraničí a nesatihl jsem se dostavit. Auta byla oficiálně zrušena. Nikde jsem nezjistil jak postupovat dál a co udělat s auty. U jednoho mi chybělo půl roku, aby se stalo veteránem a druhé mám na náhradní díly pro sebe.
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: Auto v depositu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist