1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... rhvt
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

O registru RHVT

Co je registr HVT

POZOR! Vzhledem k častému nepochopení cílů RHVT a snaze jeho iniciátorů o udržení obsahové úrovně nejsou od listopadu 2005 přijímána vozidla odložená a v renovaci. Všem díky za pochopení.

REGISTR HISTORICKY VĚRNÝCH TRABANTŮ (dále všude na tomto webu jen RHVT) je jedinečným projektem několika nadšenců kolem těchto vozidel provenience bývalé NDR. Hlavním cílem RHVT je sdružení majitelů Trabantů, kteří mají zájem na tom (a vyvíjí snahu tím směrem), aby byly jejich Trabanty zachovány do budoucna v jejich původní, historicky věrné podobě. Snahy podobného druhu jsme zaznamenali i v zahraničí, v České republice je RHVT zatím poněkud ojedinělý.

Do RHVT patří vozidla typu P 50 (Trabant 500), P 60 (Trabant 600), P 601 (Trabant 601) a P 1.1 (Trabant 1.1). Všechny vozy ve všech továrně vyráběných variantách (Limousine, Kombi/Universal, Kübel/Tramp, Camping, Kastenwagen). Mezi vozy RHVT jsou přijímány i vozidla P 70 (předchůdci Trabantů), byť se nejedná o Trabanty.

Na rozdíl od původního záměru jsou od listopadu 2005 do RHVT přijímány pouze vozidla v původním stavu a po renovaci. Vozidla odložená a v renovaci nejsou do RHVT přijímána. Důvodem je do té doby časté nepochopení záměrů RHVT a snaha o udržení obsahové úrovně registru.

Co je HVT

HVThistoricky věrný Trabant – je Trabant, který se maximální možnou měrou snaží přiblížit stavu, ve kterém byl expedován z výrobního závodu. Majitel HVT se snaží, aby tohoto stavu dosáhl či se mu alespoň co nejvíce přiblížil, v celkovém vzezření vozu i v jednotlivých technických detailech, výbavě, příslušenství a dobových doplňcích. Na HVT nepatří žádné nepůvodní nebo nedobové doplňky.

Více o obecných principech historické věrnosti se dozvíte např. z klasifikace mezinárodní organizace historických vozidel FIVA. RHVT nechce duplikovat snahy FIVA, chtěl by však být předstupněm k možné budoucí testaci Trabantů podle FIVA jako historického vozidla.

Obrysy RHVT

Hrubé obrysy RHVT nastiňují tyto skutečnosti:

 1. Trabant je historické vozidlo, živá "technická památka".

 2. Trabant má historickou hodnotu, pokud je zachován ve věrné podobě, v jaké byl vyroben ve své době.

 3. Trabantů "historicky věrných" je málo a dále jich ubývá snahami o nepůvodní úpravy jejich majiteli.

 4. Pokud těmto snahám podlehnou všechny Trabanty, budeme se chodit dívat na HVT jen do muzea.

Z těchto důvodů byl vytvořen RHVT. Pokud i Vy jste vlastníkem Trabanta, o němž si myslíte, že je historicky věrný, přidejte se k nám, zařaďte svůj vůz mezi HVT a buďte těmi, kdo uchová dobové hodnoty pro příští generace.

Registrace vozu do RHVT

Principy registrace historicky věrného Trabantu do RHVT jsou následující:

 1. Zaregistrujete se na Trabant.cz (což je tento web :-)).

 2. Přejdete do sekce členská sekce/moje vozy v registru a zaevidujete do RVHT své vozidlo. Provedete tak vyplněním základních údajů o vozidle, přiložením digitálních fotografií, případně připsáním komentářů k vozidlu. V této sekci provádíte veškerou správu svých vozidel v RHVT.

 3. V registru se můžete starat i o vozy jiných majitelů, kteří nemají nebo nechtějí mít do RHVT přístup. Tito lidé by měli vědět a souhlasit s tím, že jejich vozidla jsou vedena v RHVT.

 4. Každá informace, uložená do RHVT má nastaven tzv. příznak zveřejnění. Význam tohoto příznaku je následující:
   
  0 – údaj vidí všichni návštěvníci RHVT;
  1 – údaj vidí pouze registrovaní a přihlášení uživatelé webu trabant.cz;
  2 – údaj je skrytý a vidí jej pouze uživatelé s VIP přístupem. Co to je?

 5. Abychom zamezili degradaci registru HVT, jsou vozy do registru přijímány teprve po schválení administrátorem. Vozy, které nejsou v souladu se zde nastíněnými skutečnostmi, budou vyřazeny. Stejně tak budou vyřazeny vozy již přijaté, u nichž bude zjišťěn odklon od snah RHVT.

Máte dotazy?

Máte-li jakékoliv dotazy nebo připomínky k RHVT, napište nám na adresu info@trabant.cz. Děkujeme za zájem a těšíme se na spolupráci na celém projektu.

Poslední aktualizace textu: 31/8/2006

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist