1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... o webu
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Pár slov o webu Trabant.cz

Webové stránky Trabant.cz byly spuštěny 1. dubna 2005. Pravděpodobně hlavním popudem pro vznik stránek byl nedostatek souvislejších materiálů na webu se širším, potažmo i hlubším zaměřením na historii automobilu Trabant, kontexty jeho vzniku, jeho vývoj a historickou hodnotu. Těmto oblastem by se chtěl realizační tým Trabant.cz věnovat a v tomto duchu postupně rozšiřovat celkový záběr webu. Zaměřujeme se především na:

 • činnost dokumentační – sběr, třídění, ověřování a zpřístupňování dobových i současných pramenů souvisejících vztahujících se k Trabantu (tovární prospekty, dobové testy, články, firemní a technické informace, vývoj vozidel, literatura)

 • činnost propagační – zaměřená především na automobil Trabant v historických souvislostech a jeho historii ve vztahu k ochraně původních hodnot do budoucna

 • činnost komunikační – vedení diskuzního fóra, inzerce, zveřejňování kalendáře a podobných informací

 • činnost podpůrná – máte-li problém s Trabantem, který nevíte jak vyřešit, a selhaly jiné zdroje, obraťte se na nás, zkusíme Vás alespoň správně nasměrovat

Věříme, že oslovíme především ty z Vás, kteří mají zájem na uchování původní krásy bakelitového vozítka i do budoucna.

Kontakt – kdo si za tím stojí

Tak toto jsme my, realizační tým Trabant.cz. Nejprve jen dva, od října 2006 už tři odhodlané duše. Na našich e-mailových adresách uvítáme dotazy, připomínky a náměty ke stránkám, jejich obsahu, funkci a všemu souvisejícímu. Kdo se stará o co, viz níže, což ovšem neznamená, že si navzájem nefušujeme do řemesla. Tedy uděláte nejlépe, když napíšete na univerzální adresu info@trabant.cz.

Vladimír VLACH Vašek DEKOJ
 • doména, hosting

 • materiály, kalendář

 • administrace

 • materiály, překlady

 • administrace

Co tady nenajdete?

Informace o novodobém (nebo chcete-li nedobovém) tuningu a úpravách automobilů Trabant hledejte primárně jinde. Jistě naleznete v ČR i jinde ve světě dostatek stránek, které jsou takto zaměřeny, ať už specializovaně či jen okrajově.

Ikonka našeho webu

Pro všechny, kterým se líbí naše stránky a chtějí si dát odkaz na Trabant.cz na svůj web, jsme vytvořili malou ikonku o rozměrech 88×31 pixelů. Máte na výběr ze dvou verzí ve formátu GIF, první je animovaná, druhá je statická (samozřejmě doporučujeme tu hýbací :-)).

Trabant.cz Trabant.cz
GIF, 8 kBGIF, 0,7 kB

Animovanou ikonku (vlevo) vložíte do stránky tímto kódem (označte, zkopírujte, vložte):

 <a href="http://www.trabant.cz" target="_blank"> 
 <img src="http://www.trabant.cz/img/tcz-animated.gif" 
    width="88" height="31" border="0" alt="Trabant.cz"></a> 

Statickou ikonku (vpravo) pak takto:

 <a href="http://www.trabant.cz" target="_blank"> 
 <img src="http://www.trabant.cz/img/tcz-static.gif" 
    width="88" height="31" border="0" alt="Trabant.cz"></a> 

Samozřejmě si můžete ikonky zkopírovat někam do svého adresáře a odkázat se na ně lokálně. Nicméně doporučujeme použít kód uvedený výše. Ikonky se mohou do budoucna změnit k lepšímu a Vy tak budete mít na svém webu vždy naši aktuální ikonku.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist