1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
EBZA - Zamenitelnost soucastek (7)
VlaVla Profil uživatele + foto
26/9/2007 12:24:04
Následuje odpověď od výrobního závodu. Z té se zdá, že je opravdu možné, že se nějaké B461G namontovaly a že na značení až tak nezáleží:-) Jsem z toho jelen. Za překlad děkuji Vškovi Dekojovi.
Přílohy:  dds_12_88.txt (3,5 kB)
26/9/2007 12:14:22
Takze jsem dohledal clanek, na ktery se odkazuje "autoelektrika bez zahad" linkovana v prvnim prispevku. Nejdriv v nemeckem casopise otiskli tuhle stiznost. Viz priloha
Přílohy:  dds_9_88.txt (1,8 kB)
18/9/2007 16:23:56
to já vím, že to je běžná součástka, ale doufal jsem, že ji má už někdo proměřenou (já se přiznávám, že nevím jak bych to dělal) a ten typ mně poradí. Já pak půjdu, koupím a přepájím ;-)
HaD
18/9/2007 11:36:59
Zenerku koupíš na "každém rohu", spíš než o označení je potřeba vědět, co to je zač - jaké má zenerovo napětí (na dobré lze změřit) a na jaký ztrátový výkon je (když se použije "silnější", nemělo by to většinou vadit). Tranzistor je pěkný "silák" - na velké napětí i proud, já jej na internetu dokonce našel za 125kč. Pokud máš poblíž prodejnu Tipy, tak nakupuj, dokud jsou... Nahradit by se dal BUT76A (cca 20kč, ale jiné mechanické provedení), BU626A (cca 30kč) a podobnými. Tranzistor může odejít při poruše nějaké ochranné diody (zenerky), nebo při přehřátí (v EBZe není žádný chladič, spoléhá se, že tranzistor nezmění za dobu svého života parametry a bude fungovat, jak výrobce vymyslel).
DCK Profil uživatele
18/9/2007 08:21:54
To je po dlouhý době zase docela výživné téma! Držím palce a jsem zvědav na výsledky pátrání....
17/9/2007 14:37:00
Tak o těch tranzistorech už vím. Tohle mně napsal kamarád. "nahrada za puvodni vykonove tranzistory je SU169 nebo BUY69A" Na webu jsem ho našel za necelých 40Kč [URL] jinde stojí cca stovku.

Další pátrání pokračuje. Momentálně jsem porouchané snímače (nejpíš Zenerova dioda) dal jednomu šikovnému elektrotechnikovi včetně těch neznámých hallových sond. Až se na ně podívá, tak dám vědět výsledek.
13/9/2007 13:15:51
Ahoj, mám dva, resp tři odborné dotazy.

Nejdřív ty jednoduché. Dá se dnes koupit náhradní zenerova dioda ze snímače EBZY a jaké má označení?
Druhý je podobný. Čím nahradit spínací tranzistor v řídící jednotce?

Poslední se týká hallova snímače. Od kamaráda jsem dostal šest hallových sond koupených kdysi v NDR. Otázka zní, jestli jsou shodné s těmi od EBZY. Jsou na nich nápisy "B 61 S1". Hledáním jsem našel následující článek [URL]
kde se píše, že se montovaly součástky s označením "B 461 G a B 462 G".
Dalším pátráním, jsem zjistil, že se občas takové snímače prodávají na Ebay tady [URL] nebo tady [URL] . No a nakonec jsem dohledal i katalogový list [URL] Podle obrázků na EBAY jsem si jistý, že jsem dostal typ B461G. Podle článku to vypadá, že se montovaly oba typy, ale podle rozdílů z katalogového listu se mně to zdá nepravděpodobné. Ví o tom někdo něco bližšího?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: EBZA - Zamenitelnost soucastek

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist