1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Dobíjení 12 V (3)
vabu
4/7/2017 09:38:36
Vážený, mám taky problém s dobíjením dynama 12 voltů.Kontrolka na malé ot. zhasne,ale při přidání se rozsvítí.Na dynamo jdou od relé dva dráty silný a slabí.Jednim by pří zap. klíčku měl jít proud do dynama ?a tim silnějším asi dobíjecí do baterky.asi tam nejde nic
Jak to má fungovat?dík za radu.
HaD
6/9/2007 22:30:00
Na dynamu máš štítek, kde je napsáno, jestli se jedná o 6V nebo 12V. Stejně tak regulátor (na plechu, který je u karoserie, tedy bez demontáže regulátoru nápis není vidět). Co to je "dynamo háže jiskru"? Jestli máš knížku Šlehofra, tak tam najdeš, jak se zkouší dynamo. Prohlídni pořádně upevnění drátů mezi dynamem a regulátorem a jestli jsou správně zapojeny. Pak jako první pokus o "opravu" můžeš zkusit, jestli nemáš zaseklé uhlíky - vezmeš kladivo a poklepeš na dynamo na straně, kde jsou uhlíky (tedy na opačné, než je řemenice). Pokud jsou zaseklé, uvolní se (závada se může opakovat), jestli jsou zatuhlé uplně, tak pomůže jen rozebrání.
rumaguma
6/9/2007 20:59:23
Ahojte.
Potřeboval bych poradit, proč se nedobíjí dvanácti-voltová baterka.
Kontrolka nezhasne.
Dynamo háže jiskru.
Na relé je napětí jenom 11 celých něco voltů.
 
Je možné, že mám dynamo jenom na 6 voltů?
Nebo mám něco špatně nastavené v relé?
Nebo tomu něco jiného????
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Dobíjení 12 V

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist