1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Bufík - nápis na nádrži (3)
Milan Fišer
10/7/2007 15:27:16
Tak to je přesně ono. Díky za nabídku, zkusím to oměřit. Lepší fotku asi nezvládnu - vypadá to totiž úplně stejně. Jinak tisknu na "bílý obtiskový papír pro inkoustové tiskárny" zn. Vinař a pak do laku.
Ivosh Profil uživatele + foto
10/7/2007 13:33:19
To je normální písmeno S, jaké se používalo od středověku do druhé světové války, a ještě dokonce poté. Nemá to jen fraktura nebo švabach, i běžné antikvy měly tento znak obsažen (v německém, resp. evropském kontextu). Jeho výskyt na nádržce k trabi bufíku je zarážející, nicméně je to jen jedna z dalších anomálií, osobě bych si to vysvěloval použitím již osvědčené matrice ze staršího typu bufíka ve výrobní fabrice.

Také restauruji nálepky, v mém případě na trabant 600, a např. na nálepce na nádrži je jiná anomálie. Místo znaku Ö tam jsou dva znaky O a E ve slove Motorenoel.

Jinak, pokud bys byl schopen mi nálepku dobře změřit a nafotit, rád ti počítačovou rekonstrukci vyrobím. Nějaké foto už mám (viz příloha).
Přílohy:  p5200286.jpg (69,2 kB)
Milan Fišer Profil uživatele
10/7/2007 12:45:08
V rámci celkové rekonstrukce vyrábím nějaké "originál" obtisky. Kromě těch tady probíraných (i jiných) se teď chystám na nádrž od bufíka. Jeho předchozí majitel se celkem citlivě štětkou vyhnul originálnímu nápisu "Nur für Benzin Kein Gemisch" takže mustr mám celkem spolehlivej. Co mě ale zarazilo je, že ve slově "Gemisch" bylo použitý ještě starý němemecký S, co vypadá spíš jako "f", podobně jako ve schwabachu. To vypadá buď na válečný nebo poválečný ročník.... Nesetkal jste se tu s tím někdo?
(PS. to písmeno se mi s mýma znalostma asi těžko podaří zrestaurovat na PC, takže moje úchylka získá malou odchylku).
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Bufík - nápis na nádrži

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist