1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Srážka autobusu s Trabantem (7)
VladaB Profil uživatele + foto
17/5/2007 09:41:59
Ještě jsem chtěl napsat jedno a zapomněl jsem. K tomu jak tu popisujete cestu po Praze s 80ti letým dědečkem... Můj dá se říci náhradní děda jezdil Trabantem do 78 let. Když mě jednou cca ve svých 74 letech vzal na projížďku ke svému synovy, vedle dědy seděla babička, myslel jsem že přelezu přední sedačky a chytnu volant zezadu. Jel z kopce, dole pod kopcem byla zatáčka a v ní stála lípa, a my se řítily 100 za hodinu, říkám mu lehce abych ho nevyděsil nechcete brzdit? Nebój Vláďo to zvládnem řekl... Pak když jsme jeli zpět začlo chumelit, a on si vesele jede stěrače jakoby neexistovaly, říkám babi řekni dědovi ať si pustí stěrače, já nevím jak on ale já odtud už nic nevidím... No a jak skončilo jeho ježdění?
Vyrazil s babičkou tuším na houby do lesa, vyjel z garáže přes zahrádku ven a kouká a říká, to vypadá Maruš jako když to kolo je nějaký měkký. Ty Viléme vykašli se dnes na to a nikam raději nepojedem, protože jí ještě říkal že se cítí nějak divně. No nedal si říct a vyjel. Po výjezdu jí jěště říkal, Maruš ono to kolo je fakt nějaký měkký, táhne mi to volant, ale vždyť je to kousek to dojedem. No pak přišla zatáčka, za ní mostek pak se vyhýbal školce dětí, které byly na procházce sotva je minul přišel štěrk a děda dostal smyk. Prásk ho přímo do sloupu s malou trafačkou. Ještě že nejeli rychle. Vystoupily, počkaly na policii a sepsání nehody. Nikomu kromě vozu se nic naštěstí nestalo, ale o 20 metrů dřív dle tvrzení slov babičky a mohl převálcovat celou školku, od té doby jsme mu to zakázaly a jezdit už nemohl. Ovšem tím začal i celkově chátrat na životě, jako kdyby ho to ježdění a ta vášeň držela při životě. Navíc pak jsem zjistil, že jeho bratr cca stejně starý po jedné mrtvičce kdy už mu doktor potvrzení o možnosti řízení neprodloužil tak ten si řídí dál a to jezdí Felicií (novou)... I já se bojím až jednou budu v jejich věku jak a kdy skončím se řízením...
Vladimír Buldra Profil uživatele + foto
17/5/2007 08:52:09
Ahoj. Nemám bohužel foto, ale já jsem přežil bez větší újmy srážku cca ve stejném směru jak je na fotkách. Do mě narazil Raneult Laguna. Vzal to na levé přední kolo a příčku za motorem. Já odjel domů, za týden ještě auto si převezl strýc k sobě cca 10 km. Vše po vlastní ose a vlastní silou, Renault Laguna už neodjel, museli ho odtáhnout, a škoda 210 tis. Kč.... Jel moc rychle, a můj Trabant jak je lehký tak jej jen trochu pošoupnul. Moje zranění byla pouze modřina od toho jak jsem ohnul nohou klíček v zapalování. Ale byla to taková šlupka že mi pomuchlal trochu disk a ohnul listové péro, strýc který spravoval už mnoho aut viděl něco podobného poprvé... Záleží na úhlu střetu a na velikosti protivníka. Ale s Karosou je to jasný, šanci neměly, zapasovaly se jí pod rám a už to šlo...
Peter
17/5/2007 07:51:12
Bohuzial, kedysi to robievali tak za rychlosti 25-30 km/h pre Trabant.
Mikeš Profil uživatele + foto
17/5/2007 07:43:44
Ale když v Německu dělali crashtest někdy před deseti lety, tak byl Trabant na prvním místě před Fordy, Opely atd. atd...
prdik Profil uživatele + foto
16/5/2007 09:49:48
tak ti nemeli moc sanci :( Trabos je skvely auticko, ale jak dojde na havarku sance posadky sou vzdy znacne snizene, zvlast kdyz je to nova pekne vyztuzena kara (volvo...)
Jirka
15/5/2007 21:31:18
smutne:(.. se nedivim, ze to nerozdejchali.. ale k pricine. Ponevac jsem ted kupoval Trabanta, obesel jsem mnoho lidi. A jeden z nich byl i 80lety duchodce. Ten ze me nejdriv proveze. Jeli jsme Prahou.. jakoze jsem se v aute jeste nikdy nebal, ted jsem se drzel vseho co slo a snazil se i ocima drzet auto ve smeru. Ten deda jel zleva doprava jako by se nechumelilo.. uplne se mi orosilo celo.
co z toho plyne?.. mel by se podle meho nejak lepe kontrolovat zdravotni stav, resp zpusobilost ridicu.. ti lidi neohrozujou jen sebe

jinak ten Trabik byl hezkej kousek..
Sanos312 Profil uživatele
15/5/2007 20:47:40
Toto jsem našel na netu. [URL]
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Srážka autobusu s Trabantem

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist