1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

nesvítí potkávací světla (8)
HaD Profil uživatele + foto
16/5/2007 07:58:22
Tak to bych ti doporučil couvačku přepojit na pojistku č. 7 (pod napětím při zapnutém zapalování). Originál to tak má být a navíc neriskuješ, že když zaparkuješ a necháš auto zabržděný zpátečkou, tak si vybiješ AKU.
Michal Profil uživatele
15/5/2007 15:14:07
Takže záhada je vyřešena: Byla vypadená hadice topení a dotýkala se kontaktů na přídavném spínači světel na zpáteční rychlost, které jsou udělány na brzdová světla, tím pádem 8 pojistka
HaD Profil uživatele + foto
15/5/2007 14:07:48
trubka je to co troubí = klakson/fanfáry :-) U brzdových světel může být vypadený drát u spínače na hlavním brzdovém válci.
Michal Musil Profil uživatele
15/5/2007 13:36:17
Díky za rady. Co myslíš po pojmem "trubka". Jinak mě nefungují ještě směrovky takže možná to zkratuje někde v přepínači
Stanislav Vysloužil
15/5/2007 11:20:34
Na 8 pojistku je napojena trubka, stropní světlo a brzdová světla. Pokud ti vybije pojistku hneď, jak ji tam vložíš, je zkrat na cestě k těmto spotřebičům. Zkontroluj po vytažení stropního světla, zda se přívodní drátek nedotýkal kostry, pro jistotu ho zaizoluj páskou, dál se může dotýkat drátek v přepínači směrovek, svorka 31 pro napájení trubky. Pokud ti pojistku vybije po zapnutí někerého zpotřebiče, hledej chybu tam.( vadná trubka, případně drátky u ní se spojili, může být i proražený brzdový spínač, ještě zkontroluj připojení k žárovkám brzdových světel, zda se nedotýkají plechového držáku.)
Michal Profil uživatele
15/5/2007 10:54:35
Takže jsem vyměnil nožní přepínač a světla fungují, ale zase se mně pořad pálí 8 pojistka ???
Stanislav Vysloužil
15/5/2007 05:32:50
Zřejmě máš špatný nožní přepínač světel, nebo od něj odpojený žlutý drát. Vyzkoušej žárovkou napětí na pojistkách: jeden drátek zkoušečky upevníš na kostru, druhý drátek přilož po zapnutí dálkových na spodní část pojistky č.1 nebo 2-musí svítit, pak přepni na tlumený, dálkový musí zhasnout, přilož drátek zkoušečky na pojistku č.3 nebo 4, musí zkoušečka svítit. Pokud ne, přilož drátek ke kontaktu nožního přepínače odkud vede žlutý drát, musí zkoušečka svítit. pokud ne, je vadný přepínač.
Michal Profil uživatele
14/5/2007 22:22:06
Podotýkam , že na elektriku jsem analfabet takže budu vděčny za každou radu. Pojistky jsou dobre, dálkové a parkovací fungují kde tedy hledat chybu ? Jedna se o Trabika 6 V z roku 1966. Díky
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: nesvítí potkávací světla

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist