1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
geometrie kol (10)
Jan
15/10/2012 16:52:09
Pozdravujem, nemôžete mi prosím niekto napísať rozmery stredného svorníka predného listového pera. Potrebujem vrovnať odklony a tak musím dať vyrobiť svorník excentrickou hlavou. A tu som narazil na problém: starší Šlehofer píše, ze výstrednosť hlavy svorníka o 0,75mm je rovná 20´ absolútneho rozdielu odklonu a v novšom je to 10´. Neviete mi poradiť, ktorá hodnota je správna. Ďakujem.
Aleš Šanda Profil uživatele
14/5/2007 16:56:47
to ivosh: Fotečka by byla super;)
Ivosh Profil uživatele + foto
13/5/2007 21:05:20
Muzu nafotit. Je to samodomo. De facto je tu silnejsi trubka, ktera ma na
koncich zarezy. V tech jsou osazeny takove ploche kusy kovu na kolmo. Jeden
konci ostrou spickou smerujici dovnitr. Naproti je pak v tomtez miste
uchytka pro supleru nebo hloubkomer, co dum da. :-)
Pavel JHB Profil uživatele
13/5/2007 18:10:27
Spickovy univerzalni pripravek na geometrii si vyrobis za 1/2 - 1.5 hodiny.
Jedinou podminkou je nekde sehnat, nebo si nechat vyrobit tycku s
milimetrovou stupnici i kdy z by sla v nouzi nejvetsi udelat i na vrtacce.
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
12/5/2007 20:33:21
Predpokladam ze to je tyc doma vyrobena, alebo je to origo?
12/5/2007 12:32:39
Od jednoho kolegy kamaráda, který s trabanty skončil. Sháněl jsem ji několik
let. Až se jednou zadařilo. Jupíííí.
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
11/5/2007 23:00:32
A kde si tu tyc zohnal? Nieco take by som si rad kupil aj ja...
11/5/2007 12:28:59
My jsme jednou byli v nouzi a potřebovali seřédit ještě ten večer. Jediné, kde nám to byli schopni udělat, bylo laserem u autorizovaného prodejce Škoda. Hodnoty tehdy také neměly v databázi, ale požadované hodnoty jsem byl schopen jim sdělit. Celá ta laserová věc mi na trabantovi přišla hodně "off-topic", bylo s tím práce jako na kostele, ale seřídili to. Cena zhruba kolem pěti set, před třemi lety. Dnes již mám naštěsí zakoupenu měřící tyč a těším se, až si to udělám sám.
HaD Profil uživatele + foto
11/5/2007 08:04:21
musíš sehnat servis, kde ti to vůbec budou schopni nastavit. Já když jsem potřeboval geometrii v Brně, tak jsem obvolal asi 5 servisů, řekli mi, že maj nový mašiny a že hodnoty pro trabanta nemaj v databázi, tak to nejde... V jednom servisu mi pak poradili pána, co dělá jen geometrie a za pár dní jsem to měl seřízený (pár dní jsem čekal, než měl chlápek volno, seřízení bylo na půl hodiny). Stálo mě to 300kč i se seřízením světel, v jiných servisech co jsem slyšel, tak cena 700 není problém.
Jirka
11/5/2007 02:15:23
ahoj, kupuji Trabanta - mam jednoho (uzasne zachovaleho) vyhlidleho, ale pri projizdce ujizdi na stranu. Protoze je to auto z pozustalosti, nema mi k tomu soucasny dedic co rict. Muze to byt proste jen posunuta geometrie, nebo se to muselo stat nejakym treba narazem apod. Jak velke potize mohu ocekavat? (priznam se, ze ac se snazim sec to jde, stale nekterym vecem u aut moc nerozumim..:/ )

a mimochodem, nevite, kolik stoji v servisu serizeni geometrie?

diky
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: geometrie kol

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist