1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Nová elektrika? (7)
adam
2/8/2007 20:46:42
ako prerobite zapalovanie z 6Vna 12V??
Eda Profil uživatele
6/5/2007 16:19:16
Dráty pro 6V elektriku jsou stejné jako pro 12 V, jen mají výhodu, že jsou silnější. Předělat elektriku z 12V na 6V nejde, protože protéka při 6V doleko větší proud a vodiče by se přehřály a spálily. Barevné značení by mělo být stejné, pouze budou chybět některé doplňky - cyklovač na stěrače, ostřikovač elektrický a další. Tyto drobností se dají přidat.
Antonín Tala Profil uživatele + foto
6/5/2007 11:38:17
A nedají se koupit svazky drátů, tak jak jsou uvedeny v katalogu náhradních dílů? (Nové?)
ptak1
5/5/2007 22:27:18
Zrovna jsem dodelal jednu elektriku. Opravdu je lepsi ji vyskubnout z vraku. Ale taky musis o tom vraku neco vedet, zda nebyl 6V a zda taky nebyla elektrika zprasena. Ono se spatne zapojuje elektrika na 12V s plankem na 6V. Ale musim rict ze je to docela v pohode. A jde to!
HaD
1/5/2007 21:01:16
no, jsou i případy hrůznách skládání elektriky, kdy se v tom absolutně nikdo nevyzná, pak je nejlepší sehnat nějaký vrak a z něj vymontovat komplet elektriku a "implantovat" ji do postiženého vozu. Samozdřejmě je vhodné jednotlivé konce popsat, aby bylo jasné, co kam zapojit.
Kajda Profil uživatele
1/5/2007 17:50:36
Záleží na tom jestli by jsi to dělal sám nebo to nechal někde udělat, nicméně elektrika v Trabantu je poměrně jednoduchá a nevěřím že by jí někdo až tak zprasil. Stačí si najít schémátko a jít drátek po drátku, zkontrolovat, to navíc odstranit a trochu urovnat. Taky se mi nejdřív zdálo děsně složitý a nepřehledný, ale dá se to upravit a není to až tak složitý.
Talířek Profil uživatele + foto
30/4/2007 20:17:34
Uctivá poklona, mám dotaz. Dávám kompletně dohromady 601, všechno už mám rozebrané a řeším problém s elektrikou. Je celá předěláváná a chaotická (původní majitel řádil). Když bych všechno vytrhal a nechal to udělat znovu kolik by to mohlo stát?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Nová elektrika?

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist