1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Startování bez startéru? (20)
Lukáš Tižek Profil uživatele
30/7/2008 06:48:16
Však ano, tim že to hodi jiskru se zažehne směs co zustala ve válci a tím se motor protoči a defakto nastartuje, mě jen vrta hlavou ve kterem valci hodit jiskru, jinak to bude střilet.
Pajka Profil uživatele + foto
29/7/2008 21:28:31
Jo, toto schéma mám na webu taky. Jasné, hodí to jiskru, ale stejně se ten motor musí protočit, aby to chytlo, ne?
Nahlis
29/7/2008 20:35:21
Podle mě ... to funguje podobně jako u motorky ...

[URL]
mp
29/7/2008 19:46:05
Řekl bych, že to při pootočení klíčkem hodí jiskru. Něco podobného jsem zažil při jízdě na technický beznin.
Pajka Profil uživatele + foto
29/7/2008 11:45:21
Nevíte náhodu něco víc o tom tyristorovém zapalování? Jak to vlastně funguje?
Nahlis
27/7/2008 15:52:17
Tak jsem si to udělal podle plánku .... masakr ...
[URL]
s tím rozdílem že závit M12x1.5 na unašeči vyl na mém 12v trabim M14x1.5.
po napnutí řemenu jsem skutečně nastartoval ... :-)
HaD
14/2/2007 17:41:35
Proto na dynamu nemůže být jen tak leda jaká matice se zářezem pro kliku, musí mít určité 2 hrany zkosené, aby to při rozběhu motoru "vyhodilo" kliku z této matice, jinak by ti to, jak píšeš, pěkně nafackovalo. Jedno dynamo s touto maticí jsem měl, ale nejsu si jistý, jestli jej ještě mám, možná bych to mohl vyfotit na jiným autě (princip je stejný).
prdik Profil uživatele + foto
14/2/2007 10:47:24
nejsem zrovna technicky typ, ale nikde tam neni zminka o nejake volnobezce kdyz motor naskoci, tak se podle me klika celkem rychle roztoci a utrhne mi pracky....
Karel
8/2/2007 09:42:31
Přátelé, te obrázek se mi zobrazuje jako rozsypaný čaj, nemáte to v něčem jiném? Např. PDF? Světu mír.

KKU
RadimPRW
7/2/2007 14:58:28
Chlapi, myslím, že tu kliku někde v garáži mám. Pokud by o to měl někdo zájem, tak bych se po ní podíval.
Tomáš Kouřil Profil uživatele
6/2/2007 23:05:59
přesne tento nákres mám taky, a mám už i dvě dynama s těmito záseky, ted jen vyrobit kliku.
Petr Pícha Profil uživatele
6/2/2007 19:13:25
Tak se povedlo.Snad to bude dostačující. "Kdo má kliku, ten jede!"
Přílohy:  klika.jpg.jpg (515,5 kB)
Petr Profil uživatele
31/1/2007 20:17:24
Musím to nejdřív naskenovat a pak to zveřejním, jestli nebude někdo rychlejší.
mp
31/1/2007 13:05:08
Hoďte sem prosím to startování klikou. Ani nevíte, kolikrát jsem se na Trabiho mračil, že nemá kliku. Ono se řekne, nabít baterku nebo roztlačit, ale jsou situace, kdy to nelze. A vozit sebou pro jistotu kliku je lepší, než vozit sebou náhradní baterku.
mp
31/1/2007 12:59:53
Dal jsem si tu práci a našel jsem původní odkaz. Z něj cituji (jde o starého warťase) -

"Ma taky jednu zajimavost - trojite tyristorove zapalovani vlastni konstrukce, ktere umoznuje nahodit zahraty motor bez pouziti starteru pouhym pootocenim klicku do prvni polohy. Proste se motor neslysne jen tak rozebehne a lidi ziraji. "

[URL]

Takže je celkem jasné, že nejde o nic "mechanického".
Eda Profil uživatele
30/1/2007 21:52:16
Startováni pomoci kliky je celkem jednoduché. Na dynamo, nebo alternátor se místo klasické matíce našroubuje matice s vyhazovací drážkou, k držáku předního nárazníku se přišroubuje voditko a vyrobí se startovací klika. Klínový řemen musí být napnutý, aby neprokluzoval. Další způsob startováni je připevnění řemeničky na ventilátor, do ni se udělá zářez. Do zářezu se vloží provaz s uzlem na konci a namotá se. tahem za provaz se roztočí řemenice - ventilátor - motor. Úplně nejjednoduchší je roztlačit. Není třeba žádných úprav a takY to chytne. Nejlepší je mít nabitou baterku, seřízené zapalováni a karburátor a Trabant chytá spolehlivě i za mrazu.
Petr Profil uživatele
30/1/2007 19:41:39
Mám tento článek vystřižený z časáku " Urob si sám" a tam je i plánek na výrobu této kliky.
Tomáš Kouřil Profil uživatele
30/1/2007 19:15:54
v jednom starem SM, jsem nasel navod na snadnejsí start trabanta v zime, 6volta s dynamem.totiž na dynamu byl zásek a k tomu klika, pomocí kliky semotor natocil a nebyl potřeba tedy starter.
Pavel JHB Profil uživatele
30/1/2007 18:07:39
Pokud tam nemel nejake domamo, tak se to delalo origos fabricky jako
sonderaufuehrung. Kdybych hodne pohledal, nasel bych SM s testem. Princip
byl jenoduchej. U volantu jsi mel druhou packu (razeni na podlaze) a tou jsi
zhasinal motor a startoval jsi pridanim plynu pri vyslapnute spojce.
mp
30/1/2007 08:22:14
Už podruhé jsem narazil na nějaký stop/start systém, mělo by to být něco jako startování bez startéru (u warťase).

[URL]

Víto o tom někdo něco bližšího?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Startování bez startéru?

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist