1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Stan na střechu Trabanta (15)
Ivan
1/2/2018 20:26:11
zdravim Petre mohu te poprosit o planek toho stanu prosim diky Ivan Müller
Petr
14/1/2018 18:18:25
další
Přílohy:  img_20170323_154058_1.jpg (5,6 MB)
Petr
14/1/2018 18:16:20
pánové mám vyřešeno a vyrobeno
Přílohy:  img_20170323_154414.jpg (4,9 MB)
koumes
7/9/2010 15:23:46
Zkuste zavolat sem [URL] třeba vám pomohou ;-). Jsou to odborníci na stany. Mě pomohli s multivanem.
Petr Stískal Profil uživatele + foto
2/8/2010 23:28:56
Zdravim panove dořesil to nekdo do finalni podoby??
Peter Hrubos
23/6/2007 22:26:26
jede moj znamy si dal ten stan urobit v Nemecku, alebo Svajciarsku, on je svajciar, ten stan stoji 800€ ???, som sa o to zaujimal ked mi napisal ze si ho ide kupit, ale ked napisal cenu tak som si povedal, ze za tie peniaze mozem par rokov kempovat v penzionoch. Tiez je pri kombinacii Trabant + stan nevyhodou vyssia spotreba, ak ste citai na nemeckom webe o pratii ako chodia na dovolenky Trabantmi so stanmi na streche tak ked napisali spotrebu tak bola dost vysoka. Na zaklade tychto faktov by som sa radsej priklonil ku klasickemu stanu, ktory zlozim a dam do kufra, ako viezt zbaleny stan na streche. Co z neho asi bude ked pojdete niekam niekolko 100 km dazdom? ten obal bude spinavy a spina z ciest v nom bude doslova nabita.
Je to len moj nazor a mozne pripomienky, aby ste ked si ho s tazkostami vyrobite nezistili ze aj tak ho nebudete pouzivat, lebo mate vyssiu spotrebu,...
Ja som siel lyzovat do Alp, lyze som dal na strechu Trabanta a obalil som ich strec foliou, ktoru som po prichode rozrezal a vyhodil. na cestu naspat som mal este balik, ktorym som ich znova zabalil. Cestou tam aj spat nam prsalo, tak keby boli bez obalu tak su spinave ako svina a keby boli v tych obaloch co sa predavaju v obchodoch, tie latkove, tak ten obal bysom moc nechcel chytit do ruky :-(
Tomas, Sk
26/3/2007 13:08:35
Vyrobca udava nosnost strechy pre PREPRAVU batoziny cca 40-60 kg. Strecha ako taka udrzi na vahu samotneho auta pri prevrateni, takze vahy stanu a spiacaj osadky sa vobec netreba obavat. "Zakotvenie" do prahov by som v niektroych pripadoch videl skor ako zabezpecenie prevrhnutia stojaceho stanu zo strechy automobilu.
Vzhladom na nutnost vyroby konstrukcie a dost maly priestor stanu nasa rodina pouzivala "dvojizbovy" stan s predsienou(kuchynou) a zavesenou spalnou, bezne pouzivany typ v CSSR. Zbalit sa dal do 15 min, zbalenu zaberal priestor dvoch karimatiek. Bol hlavne priestrannejsi. (k videniu napr. na [URL] na uvodnej strane testu dacie)
Karel
26/3/2007 11:08:57
Mnohokrát děkuji Vaškovi D. za překlad článku o stanech na střechu trabiho. Článek je velice inspirativní a rád bych proto rozpoutal debatu :)
Řešilo se tu, že okapy trabanta neunesou celou váhu zatíženého stanu, ale v tom článku je řečeno že ano. Jak se na to díváte vy? Pokud ten výrobek popsaný v článku fungoval bez problémů, pak bych mohl uskutečnit i můj plán který jsem níže nastínil.... :)
Vašek D.
10/2/2007 09:14:20
Momentálně dokončuji překlad článku z DSV, který je celý o tomto stanu. Objeví se v dohledné době na tomto serveru v aktualitách:-).
honkom
10/2/2007 07:37:11
Střecha samotná neunese takovou zátěž. Běžně je udávaná nostnost střešního nosiče kolem 50-60kg podle typu auta. Pokud bude samotná konstrukce, matrace a stan vážit tak 20-30kg, moc rezerva tam už nezbývá.

Pokud budeme uvažovat přibližně 200kg nosnost, je nutné udělat to tak jak to má origo spací zahrádka. Tj. nohy do děr od heveru a zadní žebřík na tažné zařízení. Čímž si zazdí 3 dveře majitelé kombíků.

Možná by šlo udělat něco na způsob nákladních kontejnerů. Přijedu se zahrádkou (pouze na střeše) a při rozbalování ji postavím na nové stojky (třeba 4) což ale snižuje variabilitu. a stan je pak spíš na muřích nohách než na Trabantovi.
Přílohy:  z_0294.jpg (363,9 kB)
Karel
9/2/2007 19:37:11
na trabi.me.cz sem našel asi tři vlákna o stanech na trabantech. V jednom - stan na trabu - je i dost fotek. Překvapuje mně že je všechna váha nesaná přímo střechou. Dokonce tam psali, že trabant na "okapech" neunese tolik a proto že musí mít vzpěry do otvorů na hever. To by mě dost skřížilo plány...
Karel
9/2/2007 14:35:37
Mě napadlo, že bych si vyrobil jen jakousi nosnou zahrádku, podlahu a víkem a na tu že bych stavěl upravený klasický kupovaný stan pro dvě osoby rozměru zhruba 140X200 cm.
Jen by mě zajímalo, jakou nosnost má střecha trabiho? Nevíte někdo? Já mám na trabiho zahrádku jako byla na škodovky, jen má vyšší úchyty aby zahrádka nedosedala na střechu. No a ty úchyty jsou vysouvatelný, takže bych je vyndal, a použil pro tu mou konstrukci.
Jinak co se vaší nabídky týká, tak já jsem student a obávám se že i sema do 5000 kč je pro mě vysoká. Proto uvažuju spíše o tom "domarobu"
honkom
9/2/2007 12:25:09
Tyto stany svařoval v jedné garáži důchodce z nařezaných profilů trubek. Stany mu šila teta z vedlejší dědiny a pak to celé prodávali za poměrně dost peněz. Výrobu ukončil jakmile přestala být poptávka a už se k tomu nevrátil.

Vzhledem k tomu jak to vznikalo, si myslím že by neměl být větší problém takový stan vyrobit se zlatýma českýma ručičkama. Jen sehnat ty přísavky. Zbytek myslím půjde domyslet.

Taky o tom uvažuju vyrobit to ale předpokládám že šití stanu bude pro jednotlivce nedostupná záležitost. Tímto se tedy neoficiálně ptám. Má někdo zájem dát hlavy dohromady, domluvit se a následně nechat udělat sérii stanů na míru.

Jen pro srovnání. Střecha na jakékoliv kabrio vyjde i se střihem asi na 20-35tisíc podle velikosti a složitosti. Střechu na Felicii (průměrná velikost) se dá sehnat kolem 5-7tsi za novou protože se jich dělá hodně. Myslím že stan by nemusel být z nějké kvalitní střechovice protože s tím nebude nikdo jezdit v rozbaleném stavu. Takže můj předpoklad je cena 2-5tis za ušití a materiál pokud bude více lidí.

Co vy na to?
Karel
8/2/2007 21:47:43
Zdravim. Taky by mě to docela zajímalo, zvlášť jestli je to domavyrobitelný. Nemohl bys tu ten plánek vystavit? díky
Miloš
22/1/2007 16:39:25
Ahoj, chtěl bych si vyrobit konstrukci na stan na střechu Trabanta. Před lety se objevil plánek na tuto úpravu v časopisu Urob si sám. Kdyby to někdo měl dejte mi vědět na tel. 723/217 658
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Stan na střechu Trabanta

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist