1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

spotřeboměr (30)
rudo
31/3/2014 23:45:50
mam tento budik doma a je mi nanic,keby ma niekdo zaujem predal by som ho
juch1
11/2/2009 19:05:52
Mám tento 12 led v trabíku co jsem dovalil, ale zatím není v plánu jeho rozebíraní.
jimar
11/2/2009 10:30:11
Ahojky všichni, poraďte mi , kde seženu spotřeboměr 12 diod, dával se snad i do multikár, Wartburgů ap.
Vrbis Profil uživatele + foto
28/11/2007 17:32:11
Ad ten palubní počítač. Prvních pár verzí už po ČR, SR a DDR :) jezdí (celkem 5ks), ale pořád se ladí, ladí a ladí (bohužel už skoro 18 měsíců) Snímá otáčky motoru, průtok paliva a rychlost + teplotu motoru a vzduchu a z těchto veličin se počítá průměrná spotřeba atd..., problém je v tom, že doladit SW je vcelku komplikované, protože dopočítat se správného průtoku je opravdu velmi těžké
Vrbis Profil uživatele + foto
28/11/2007 17:14:58
To Mp: zelený vodič (myslím že je zelený) dává impulsy, musíš si zjistit, proti jakému pólu se v kalkulačce spínají tlačítka (Většinou je to -) a podle toho použít tranzistor. Té přesnosti bych se hodně bál, trvalo mi poměrně dlouhou dobu stabilizovat výstup z tohodle čidla a impulzy se opravdu nedají použít jako měrná jednotka (ne u tohoto typu čidla)
Jarda
16/11/2007 13:52:36
No to mi taky říkali ale není to pravda. mám to zapojené přesně podle schématu a led diody fungují vše se zdá být v pořádku, ale při zapojení nefunguje. Já si myslím že je to vodičema že pouští jiný prou než mají a nevím co s tím mám dělat.
majatrabi Profil uživatele
7/11/2007 13:19:01
TO Jarda: Veškeré informace najdeš zde: [URL]
Jarda
6/11/2007 21:54:42
Nazdar, chtěl jsem se zeptat jesli by mi někdo nemolh poradit nebo poslat schéma zapojení průtokoměru neboli okamžité spotřeby paliva. Skusil jsem už snad všecko a nedaří se mi.
Ale tet jsem se dočetl že to závysí i na vodičích, (kabelech) které do přístroje vchází nebo vychází. Prosím jestli by mi někdo mohl poradit at mi napíše na icq: 339-568-566 díkes.
mp Profil uživatele + foto
2/4/2007 14:20:02
Tak to je smutné. A já jsem soudruhům tolik věřil )-:

Stejně ale vyzkouším a v nejhorším koupím přesný snímač, pokud existuje.
HaD
2/4/2007 13:28:59
to jo, používají, ale ne že počítáš impulzy a např. 1impulz = 5ml, musí se to přepočítávat. Našel jsem na internetu člověka, co si dělal palubní počítač do nějaké škodovky, který uměl měřit i aktuální spotřebu a použil k tomu čidlo z wartburga a nikdy mu výsledky prý neseděly (protože nepoužil korekci, vral že impul udává vždy stejné množství paliva), jednou to ukázalo víc, podruhé míň (vyjel nádrž a jednou mu to napsalo, že projel např 30 litrů, podruhé 35, takže přesnost nikde).
2/4/2007 08:51:58
Nepřesnosti bych se nebál, vyzkouším a uvidím. Pokud vím, tak se podobné průtokoměry používají i na přesná měření.
HaD
2/4/2007 08:47:12
obávám se, že žádný čidlo toho to typu nemá konstantní "převod", takže takovéto měření by bylo hooodně nepřesné
2/4/2007 08:29:56
Kdo jste zdatnější v elektronice, prosím poraďte.

Rád bych připojil čidlo ekomoměru ke kalkulačce. Tzn. přes tranzistor spínat tlačítko "=" na kalkulačce, kde se nastaví konstanta. Výsledkem bude zaznamenání celkové spotřeby.

Jde o to, jaký tranzistor použít a jak ho zapojit.

Dále mě zajímá, jaká je konstanta průtokového čidla, tj. kolik ml paliva znamená jeden impulz.
Cada
29/8/2006 00:00:35
pls nenašlo by se u někoho teda to čidlo spotřeboměru?????
Pavel JHB Profil uživatele
23/8/2006 11:47:57
Neco uz mel davno rozdelano Vrbis, ale nevim jak je na tom casove, pokud vim
zmenil zamestnani, prestehoval se atd. zkus prohlednout stranky TK ustinl
23/8/2006 11:31:02
Ivos> Ja, ja, obyc. spinac. Pokud se ti ho nechce vyndavat, poznas to
snadno, kdyz pri prazdne nadrzi vezmes hacek z dratu a prizvednes plovak.
Slysis cvaknuti plisku, ktery najede na kontakt. Uz me nekolikrat prepadla
myslenka na palivomer + kontrolka rezervy, ale stale neni cas na prozkoumani
obou systemu, zda je lze nejak skloubit bez cinnosti remeslo bran se.
23/8/2006 11:06:28
S tou fotodiodou by mě to teda nenapadlo. A já už 10 let čekám, kdy se konečně rosvítí...

Když jsme u té elektroniky, pokusil se někdo o palubní počítač na trabanta?
Nechtělo by to moc, buď snímat otáčky z kol/rychloměru+průtokoměr, nebo ještě lépe, snímat inpulzy ze zapalování+snímač zařazené rychlosti+průtokoměr. Bohatě by mi stačilo i provedení fungující pouze na čtyřku, tzn. bez mechanických částí, jen elektronika.
Ivosh Profil uživatele + foto
23/8/2006 10:15:45
To Pavel: myslis, ze na plovaku je spinac? Neni to spis nejaky potenciometr, ktery nahore nedava proud nebo dava minimalni a pak se proud zvetsuje, az rozsviti diodu?
23/8/2006 08:53:52
Tak je neco spatne, me to vzdy fungovalo. Trosku je problem se zakrytim
pravne za svetla. Zkus funkci obracene. V noci na to posvit nejakou malou
zarovickou. I kdyz u tebe by to melo fungovat, protoze (podle fotky) neni
zaskleny.
23/8/2006 08:50:26
Dan> samozrejme je to obyc spinac, co k nemu pripojis je uplne jedno.
Dan Profil uživatele + foto
22/8/2006 23:47:47
Ten snimac paliva v nadrzi se da teda zapojit separatne, bez deluxe palivomeru? A da se sehnat? :)
22/8/2006 21:46:18
S tim bych nesouhlasil. V mym deluxikovi 87 byla cervena ledka vzdy hodne
dobre videt, zacinala blikat okolo 6-7 litru, podle naklaneni vozu, od 4-5
pri rovne jizde svitila permanentne.

Na druhou stranu nemohu potvrdit co psal HaD. Alespon ne na wartym, ktery
ma
ekonomer z roku 1983, viz priloha. Zkousel jsem zakryvani/odkryvani diody
behem dnesniho dne, ale nezaznamenal jsem ani nejmensi zmeny jasu. Funguje
to jen za extremniho svetla?
Přílohy:  pc281202.jpg (66,6 kB)
22/8/2006 21:29:07
Dan> myslel jsi dobre :-) Jsou 2 v arianty budiku (co se diod tyce) Pokud je
tam jen jedna, je to fototranzistor, pokud jsou tam dve, tak ta druha je
cervena ledka na rezervu. Ma to jeden hacek, spatne je videt. Ja jsem proto
pouzil "obyc" budik a palivo nahradil separatni kontrolkou.
22/8/2006 11:04:35
Ta byla cervena, byla hned vedle te bile, ovsem jen v provedeni de Luxe.
Dan Profil uživatele + foto
22/8/2006 10:59:10
To je vec, v DDR mysleli na vsechno. Ja myslel, ze tam patri dioda, ktera u lepsich verzi oznamuje dobu, kdy je potreba prepnout na rezervu (kdyz je snimac v nadrzi).
Ta je teda kde? A do jakych verzi vybavy se to vlastne montovalo?
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: spotřeboměr

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist