1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Historicka mlhovka? (19)
Dan Profil uživatele + foto
14/8/2006 09:52:39
To bych se mohl poohlednout po cervene zarovce do couvacky, nic na cerveno nebarvit a udelat tak z ni tak mlhovku.
Pavel JHB Profil uživatele
5/8/2006 00:36:01
Ja mam ciro/cervena, prochazi bez problemu...
Andre Profil uživatele
2/8/2006 14:37:37
To Dan: Pokud mas pod tema cirejma svetlama koupeny barevny zarovky stejny wattaze jako tam maj bejt (tim nemyslim samodomo barvickama na sklo namalovany), tak by podle me nemel bejt problem.
2/8/2006 01:08:02
Diky vsem za vsechny informace. Chlapikovi zavolam, bud koupim jeste jednu couvacku a obarvim sklo, nebo bude mit uz nejakou osizenou mlhovku pripravenou.
No a postup na technicke je jasny :)

Jen by mne v tomhle smeru zajimalo, jesli maji na technicke sanci projit cira nebo ruzne barvena skla zadnich svetel, co jich ve Zwickau vzdycky prodavaji kvanta. Jejich majitele asi taky montuji na TK originalni.
VlaVla Profil uživatele + foto
1/8/2006 11:05:35
Mám k tomuhle vláknu pár přesnějších informací.
1) Zmiňovaná žlutá přední hranatá mlhovka byla podstatně větší...
2) Jsem si skoro jistý, že se zadní mlhovka tohoto tvaru nedělala a to co je dnes možné leckde koupit jako mlhovku, jsou jen tyto couvačky s někdy lépe někdy hůře dodatečně zabarveným sklem. Proto taky nemají zmiňovanou homologaci :-)
3) Kromě firmy PAL se dělala téměř totožná světla i v DDR, rozdíl byl jen detailech. Jedním z nich byl nápis "Ruhla" ve skle
Jara 600 Profil uživatele
1/8/2006 10:31:38
Tak jsem hledal, hledal... a vizitka nikde :-( Nicméně jsem našel kontakt na člověka, který je údajně prodává - Miroslav Ledr, Bulharská 445, 517 54 Vamberk, 602 467 222, 494 541 311 (prodejce dílů na staré škodovky). Mlhovka prý však není homologovaná a na technické s ní může být problém (takže sundat, na technickou pěkně s plastovou a pak hezky zpět).
31/7/2006 23:18:18
To mel jeste tuning smrnc ;)
Mikuš TN
30/7/2006 23:03:06
Pokiaľ ma pamäť neklame tak s takými svetielkami behali Spartaky, Oktávie, Felície to bol tuning 60-tich rokov
30/7/2006 01:07:54
Jojo, je to ceska provenience. Bud byla na trabantech podobna, nebo se na nich hojne pouzivala, proto jsem si myslel, ze je originalni. Kdyz uz ji mam, potrebuju druhou do paru :)
Vašek D.
29/7/2006 22:41:15
Takováhle mlhovka existuje i ve žluté barvě. Viděl jsem kdysi dva kousky jako přední mlhovky na jednom MBéčku a vypadaly originálně.
28/7/2006 20:33:17
Mel jsem hrozny prace, tak jsem neslusne nereagoval. Kdybys mel kontakt na tu firmu, co dela repliky, byl bych moc rad. Uz jsem uvazoval, ze az pujdu na technickou, namontuju nejak provizorne plastovou mlhovku, a pak ji zase sundam, ale radsi bych nejake hezke chromovane definitivni reseni. Barva na svetla taky nezni spatne.
Tak i tak ale potrebuju jeste jedno svetylko, takze kontakt na firmu by bodnul. Diky moc
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
27/7/2006 18:08:59
Tu istu mam doma aj ja. Ako hmlovku som ju videl myslim na VW Beetle na jednom zraze, tiez som sa divil ze to existuje aj ako hmlovka...
Pavel JHB Profil uživatele
27/7/2006 17:02:49
Puvodne toto existovalo pouze jako couvacka. V dobe vyroby nikdo nevedel, co
to mlhovka je. Uz jsem ji ale nekolikrat videl na fotkach jako novou
mlhovku, takze je mozne, ze to nekdo vyrabi jako repliku a s cervenym sklem,
protoze je treba veterana obcas sprznit, abychom se zavdsecili predpisum.
Jara 600 Profil uživatele
26/7/2006 10:08:48
Stejná mlhovka určitě existuje. Dokonce se dají koupit nové - loni v Brně na veteránské burze je tam prodávala nějaká firma specializijící se na výrobu nových dílů na veterány (spec. Škoda - felicia, octavia, spartak...) Doma mám vizitku, tak ji zkusím najít a hodit sem kontakt.
prdik Profil uživatele + foto
26/7/2006 10:05:39
Ja to resil koupi spec. barvy ve spreji na svetla a vnitrek vystrikal na cerveno.
spatas
26/7/2006 09:06:46
Jak mate pripojenou zpatecku?
Kajda Profil uživatele
26/7/2006 08:59:34
Tak tohle světýlko mám doma taky, v červené jsem ho taky sháněl, ale nikdy jsem ho ani neviděl...
26/7/2006 01:19:02
Ha, foto se neprilozilo, tady je :)
Přílohy:  couvacka.jpg (89,9 kB)
26/7/2006 01:17:41
Sehnal jsem krasnou starou (i kdyz ceskou, jak jsem po doruceni zjistil) couvacku (foto). Netusite nekdo, jestli existuje podobne nebo idelane stejne vypadajici mlhovka? Nedari se mi ji sehnat. Vysvetluji si to tim, ze driv nebyly mlhovky povinne, ale pritom mam pocit, ze jsem tohle svetelko v cervene na nejakem aute videl. Dik za info.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Historicka mlhovka?

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist