1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Světla (13)
Martin_Kopecký Profil uživatele
8/12/2006 02:42:20
Zkusim na to kouknout, diky za radu! Nejvic me zarazi, ze vcera to jeste
perfektne fungovalo a dneska nic, proste to nepremuze tu kolebku...
Zvlastni...
julo600
8/12/2006 02:25:10
To Linux:
prave som si precital co som spachal. Vlastne mam pravdu, ale Ty sa pyras na nieco ine (sorry, som jemne spolocensky unaveny a pod citovym tlakom . Nebudem dovody rozoberat, len doplnim, ze zajtra sa vraciam na rodnu hrudu).
Ked som mal problem na ktory sa pytas (2x som to zazil) bolo riesenie v jemnuckom premazani capu kolisky a v (a to je to hlavne!!!) v precisteni a dotiahnuti kontaktov k ovladaniu rele. U mna to boli kontakty v prepinaci svetiel - stacilo pootocit odkrytu cast kablika vo svorkovnici a dotiahnut skrutku co ho drzi.
julo600
8/12/2006 02:19:40
To Linux:
neviem ci som spravne pochopil, ze sa jedna o vupinac svetiel na T600 a prve T601. Vyzera ako klavir a k zapnutiu stretavacich svetiel potrebujes zapnut tri vypinace (parkovacie lava strana, parkovacie vsetku, stretavacie). Ak ano, tak sa tymito prepinacmi mam stale problem. Nudzovo to riesim WD40-tkou (ak prestanu fungovat pocas pouzivania Trabiho), obcas ich rozoberiem, ponapravam, poskladam a pouzijem znova ale najistejsie je ich vymenit za funkcne. (ja pouzivam Trabi s takymi spinacmi denne a tak su pomerne namahane) Tieto vypinace su poruchove a mam s nimi problemy casto.
Linux Profil uživatele
7/12/2006 21:25:56
Čau trabanťáci, mám takový pocit, že mi na dobro odešel přepínač dálkových/tlumených světel, kolébka se otáčí špatně, měl jsem ho venku a celé jsem to pročišťoval ale nepomohlo to. Ten plíšek už tu kolébku nepřeklopí. Máte už s tím někdo zkušenosti, popř. jak jste to řešili? Asi není vyhnutí a budu muset sehnat nějaký jiný...
Pavel JHB Profil uživatele
9/7/2006 20:48:37
prdik> vubec nejde o ropnou krizi, jde o dane vseho druhu z PHM, ktere
poskytnes statu :-)
Navic bys mel jeste pocitat na jakou vzdalenost jezdis spousu dalsich
faktoru. Ja mam odzkouseno, ze je to vic jak 0.5l a najedu rocne taky cca
6-8 kKm + dalsich 12 s Fiatem....
prdik Profil uživatele + foto
9/7/2006 20:09:30
po 350km neustaleho sviceni mi vzrostla spotreba o 0,3l/100km ( jezim porad stejne trasy )
( jen ted nevypinam motor z kopce a altik ma vetsi odpor )
Za leto najedu tak 6000km. Takze asi o 18l benzinu navic * asi 100000 trabiku v CR = .... . A ropna krize se odhaduje na rok 2050, takze u nas pride o neco driv. :)
Martin Židek
6/7/2006 14:13:03
> jj, to je presne to! Kdyz uz zakonodarci nakazali svitit cely rok, meli este
> nakazat povinne navstevu servisu k serizeni svetel a vysvetlit ridicum
> (novejsich auticek) k cemu slouzi to kolecko k naklapeni svetel!

Ono ten problem ze svetly uz byva ve vyrobci. Bohuzel. Ze jsou spatne vyrobene. Pokud se da verit testu v casopise "Auto typ".
Delali test orginalnich parabol v cernem tunelu a vysledky nebylo moc dobre.
Tom
6/7/2006 12:57:59
jj, to je presne to! Kdyz uz zakonodarci nakazali svitit cely rok, meli este nakazat povinne navstevu servisu k serizeni svetel a vysvetlit ridicum (novejsich auticek) k cemu slouzi to kolecko k naklapeni svetel!
6/7/2006 10:23:40
Skoda mluvit, ja temer miluji, kdyz mi nalozeny auto v lete za slunecnyho
pocasi sviti xenonama do drzky :-))
David D. Profil uživatele
5/7/2006 12:42:13
Díky,za rady,na tom brněnskem klubu to nevypadá špatně.Já autem jezdím tak asi jednou za tyden takže,než si uvědomím,že přes slunečné počasí mám zapnout světla trochu potrvá.Na vypínaní světel mám bzučak.
5/7/2006 11:18:43
Udelatek existuje mracna, staci projet net cena 300-600,- Podle meho je to
ale zbytecne vyhazovani penez, clovek kterej si nezvykne za par dni by mel
odevzdat ridicak a chodit pesky. Jeste ted mam v zive pameti, kdyz zakon
prikazal blikat pri zastaveni/rozjeti a pripadne to dnes nekomu divne??
Maximalne ma cenu si koupir za 30,- piskatko, kdyz clovek nekde rychle
vyleti z auta a necha rozsviceno...
HaD
5/7/2006 10:49:33
Jakýsi "automat" na rozsvěcování světel je popsán na stránkách Trabi.ME, za nevýhodu tohoto systému považuji to, že si řidič zvykne, že světla se zapínají automaticky, takže na ně nebude vůbec myslet a pokud sedne do jiného auta, tak to nemusí být vybaveno samočinným rozsvěcením a pokuta je na světě... Proto je (podle mě) lepší pípák, který řidiče naučí ručně bez přemýšlení zapínat světla (stejně jako pustit benzín). Jeden takový signalizační obvod zapomenutých světel je na stránkách Brněnského Trabantklubu.
David D. Profil uživatele
5/7/2006 09:11:21
Mám dotaz ohledně stáleho svícení.Jak udělat abych nezapoměl rozsvítit světla.Myslím tím jak napojit na spínací skřínku,aby se po nastartování světla sami zaply.Mám 12V,díky.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Světla

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist