1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Trabi se třese při volnoběhu (8)
Vašek D.
9/7/2006 13:05:08
Tak jsem zjistil, že příčinou hluku v kabině při volnoběhu byly vymačkané gumové špalíčky, které tvoří doraz duroplastového víka motorového prostoru. Jsou tam čtyři. Hluk se mi podařilo odstranit provizorně tak, že jsem rozřízl po délce hadici a čtyři 5 cm kousky dal vedle špalíčků. Funguje to bezvadně, ale stejně se pokusím někde koupit ty špalíčky nové.
Chalmy
6/6/2006 21:50:56
Zkus vyměnit silentbloky motoru .
Marián_Brondoš Profil uživatele
5/6/2006 14:12:39
Ďalšia možnosť by bola, že rezonuje o karosériu výfuk. Ja som menil pred asi
3 rokmi za "nového maďara" a na volnobeh mi to drnčalo aj vpredu o nápravu,
aj zadný tlmič o spodok karosérie. Zadnú časť som vyriešil nižším spustením
tlmiča, ale predok mám už úplne dole - aj predradný tlmič je nepekne
nakrivo - a aj tak sa mi zdá, že to tam ešte klepe. Kto vie, podľa čoho to
tí hungari ohýbajú.

Maroš BA
Ivosh Profil uživatele + foto
5/6/2006 13:31:00
Když jsme u třepání -- celou cestu z Pasohlávek mi strašně rezonovalo něco
na palubce (můj nový trabík :-)). Po pár km jsem zjistil, že je to popelník.
Dalších 50 km jsem hledal různé úhly otevření víčka popelníku, kdy to
nerezonovalo. Doma jsem zjistil, že tam je strčen šroubek a nějaký spínač.
Mohl jsem si ušetřit nervy, kdybych ho cestou vysypal. :-)
Vašek D.
5/6/2006 12:06:09
Jo, to mě taky napadlo, že to je vpodstatě normální a nemá to na funkci vliv:-) Ale dneska jsem zjistil, že se třese vršek palubní desky - když na něj přitlačím rukou, je to mnohem lepší. Takže to je jeden z mých poznatků a druhej je ten, že jsem pořádně (stahovacíma sponkama) připevnil horní hadici topení od tlumiče hluku topení do směš. komory a trochu se to zlepšilo. Udělal jsem tedy asi maximum, trabi se prostě třese "an sich" :-).
walkingt@ll Profil uživatele
5/6/2006 11:30:41
Přesně tohle mně dělá moje auto v podstatě celou dobu co ho mám (7 let). Ani mě nenapadlo s tím něco dělat, myslel jsem, že to prostě k trabimu patří :-)
Honza Cimr Profil uživatele + foto
4/6/2006 18:33:55
Bohuzel si zrejme narazil na rezonancni frekvenci karoserie, kterou
rozechviva motor na volnobeh. Zkus mirne zvednout nebo snizit otacky...

Vašek D. píše v Ne 04. 06. 2006 v 18:21 +0200:
> U trabiho mi při volnoběhu rezonuje celá karoserie a způsobuje to dost nepříjemný dunivý hluk, koukal jsem do motorového prostoru, ale na první pohled jsem nenašel nic uvolněnéno. I zespodu auta je vše OK. Nemáte někdo zkušenost s odhlučněním auta při volnoběhu? PS: Po přidání plynu je již hluk pryč a motor se jinak chová i v otáčkách tiše. Díky.
Vašek D. Profil uživatele + foto
4/6/2006 18:21:52
U trabiho mi při volnoběhu rezonuje celá karoserie a způsobuje to dost nepříjemný dunivý hluk, koukal jsem do motorového prostoru, ale na první pohled jsem nenašel nic uvolněnéno. I zespodu auta je vše OK. Nemáte někdo zkušenost s odhlučněním auta při volnoběhu? PS: Po přidání plynu je již hluk pryč a motor se jinak chová i v otáčkách tiše. Díky.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Trabi se třese při volnoběhu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist