1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Přestal fungovat válec a teď nejdou oba.... Asi jsem špatně zapojil, poraďte (2)
Beda
28/4/2006 08:45:54
Ahoj. Myslím, že by bylo vhodné zastavit Tvé laborování, mrknout do dokumentace (minimálně je na netu k downloadu) a zkusit pochopit princip zapalování. Pak zkontrolovat, zda jsi se při svých pokusech nespletl, zda jsou vodiče na správných vývodech cívky (jsou očíslované a čísla vývodů jsou základním kamenem, od kterých se odrazíš). Podle diagnostiky, kterou jsi provedl, to vypadá že cívky jsou OK. Takže zkontroluj, jestli svíčka je v pořádku, je čistá, má daný odtrh. U problematického válce může být problémový VN-vysokonapěťový kabel mezi cívkou a svíčkou, může být poničená "botka=koncovka" na konci VN kabelu, zkus to prohodit z funkčního válce a tím vyloučit chyby kabelu či botky. Dále může být problém v zapalovací desce na motoru, to už je trošku složitější a může Ti pomoci nějaký kolega se zkušenostmi z motorek (Pionýr, Jawa) - kontrola stavu kladívek, kontrola kondenzátorů, kontrola izolátorů , seřízení zapalování... Obecně lze říci, sežeň si "Šlehofera", dobře si ho pročti, porovnej schémata z knihy se skutečností, a když si neporadíš sám, kontaktuj někoho zkušenějšího. Ahoj a hodně úspěchů.....
Karel Š
20/4/2006 16:59:35
Dnešního rána jsem vyjel do školy a hned jsem cítil, že je to nějaký slabý..
Bylo to tim, že se do činnosti zapojil jen jeden válec a druhý nic.

Doma jsem to prozkušoval a zjistil jsem, že na jedné indukčce šly obě svíčky a na druhé se nastartování nekonalo jen to někdy prásklo.

Po přehození indukček jsem zjistil, že obě fungují. Tak fakt nevím.

Když jsem je vrátil na původní míto už jsem trabantika nenastartoval akorád to z výhuku bouchlo a dým se valil z pod auta a nic.

Asi jsem špatně zapojil kabely????

Dva černý jeden s modrým a druhý s červeným proužkem jsou spolu na straně cívky s číslem 15

Ale už si nepamatuju ten zbytek, poraďte prosííím.

Bojim se jestli jsem ho nerozbil mam ho 6dnů a řidičák 17....

Je to 601 z roku 74
H E L P
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Přestal fungovat válec a teď nejdou oba.... Asi jsem špatně zapojil, poraďte

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist