1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Hardyho spojka - řízení (15)
Karas
18/4/2006 10:52:21
nabízím novou originální Hardyho spojku na řízení, nevím zda-li tam jsou i vložky, popř mohu dodat nevyvrtaný díl myslím, že je tlustší než originál. Zbavuji se i jiných nových originálních dílů na trabanta rok výroby 1972. Mám prahy, levý podběh, gufera do motoru, ložiska do kol, gumové nanžety atd. . Morava - Napajedla
Pavel JHB Profil uživatele
18/4/2006 09:26:20
No vidis, to me nenapadlo, ale opravdu asi starnu, co bylo za mlada si
pamatuju dobre :-))) Pouzdro (bez vyobrazeni) 8ks vyr.cislo 5308003106 kat.
mototechny str 149 :-))
Ivosh Profil uživatele + foto
18/4/2006 08:56:34
Je mozne, ze je tam vlozka, nevim. Omlouvam se, pokud jsem to popletl, az
tak to v hlave nemam. Prozkoumam. Mozna by to objasnil Katalog ND.
Pavel JHB Profil uživatele
18/4/2006 08:52:16
Srouby + korunkovka nestaci, jeste tam musi byt takove vlozky. Koukni se
doma na W353... I kdyz MYSLIM, ze posledni W uz byly taky castecne nytovane.
Kajda Profil uživatele
18/4/2006 08:00:13
Nebezpečnosti této závady jsem si byl vědom, ujel jsem s ní pouze několik málo velmi nutných kilometrů a nakonec jsem vyměnil celou tyč řízení od volantu až po podlahu za jinou z jiného Trabíka (bohužel na nic jiného než na náhradní díly již nepoužitelný). Také to byla nýtovaná spojka. Původně jsem chtěl také měnit pouze tu spojku a protáhnou jí šroubem, vyvstal však problém s otvory ve spojce: jsou značně širší než je šířka šroubu M8, který pasuje do "železa", tedy do tyčí řízení a tyče, která vede z druhé strany ;) Bylo by nutné vložit tam ještě nějaký mezikus, nějaký kroužek jako výplň otvoru v gumotextilní spojce.

Ten Trabant má rok výroby 1972, opravdu se tato spojka montovala od 75? Je možné, že již byla měněná, Trabant měnil majitele již 3x, a tak se to dá těžko dohledat :(
18/4/2006 07:47:52
Pevnostní myslím ten šroub a matku, ne závlačku... :-)
18/4/2006 07:39:38
Toto provedení (nýtované) se montovalo podle zdrojů od roku 1975. Docela
pochopitelně to ve starších vydáních Šlehofera není (v novějším nevím).
Doporučil bych to samé, tedy odřezat a rychle vyměnit. Novou Hardy spojku
bych pak upevnil šrouby s korunkovou matkou a závlačkou (pevnostní).
laaaci Profil uživatele + foto
18/4/2006 00:31:43
to Kajda: Odflexovat tie nity,dat novu H-spojku a nahradit nity srubami s matkami
Mirek
18/4/2006 00:11:24
Na tu hardy spojku bacha, taky jsem měl tu nerozebiratelnou verzi a jednoho dne jsem točil volantem jak na autodromu a kola nic. Naštěstí se to stalo při parkování. Doporučuji vyměnit co nejdříve.
Kajda Profil uživatele
16/4/2006 11:54:20
Ještě jedna.
Přílohy:  trabihardyweb002.jpg (38,7 kB)
Kajda Profil uživatele
16/4/2006 11:53:55
Tak zasílám foto. Co s tímto, jak to nenásilně rozdělat, vyměnit??
Přílohy:  trabihardyweb001.jpg (39,5 kB)
Kajda Profil uživatele
15/4/2006 23:52:27
Foto zítra dodám, jen jsem si chtěl ověřit, zda neumím číst nebo se šlehofer mýlí, nebo obojí anebo ani jedno :) Pokud se mi podaří sehnat šroubovanou spojku, dám tam tu, jinak si budu muset pomoci samo-domo. Ale nebude to koberec :))
laaaci Profil uživatele + foto
15/4/2006 21:37:42
Chcelo by to fotku, ale videl som uz mnoho nahradnych riesenii, vratane obycajneho zatazoveho koberca namiesto Hardyho spojky:))))...bolo to o zivot
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
15/4/2006 19:49:52
Ano, aj ja som mal na byvalom aute "nerozoberatelne" prevedenie, teraz mam srob s maticou, ale ako na to to vazne netusim....
Kajda Profil uživatele
15/4/2006 19:28:16
Přátelé, kamarádi, prosím pomoc! Můj trabi začal mít obrovskou vůli v řízení, zkoumal jsem závadu a našel špatnou tu gumo-textilní spojku těsně u podlahy (tzv. Hardyho spojka). Jak jí vyměnit? Ve Šlehoferovi se píše, že obě části řízení skrz tuto spojku spojuje šroub s maticovou hlavou a závlačkou. V mém případě tomu tak ale není a připadá mi, že spojení je nerozebíratelné. Je to možné, nebo mi jen něco uniklo? Jak na to?
Prosím pomoc, je to nutné, jezdit s autem, které má čtvrt otáčky vůli ve volantu je poměrně nebezpečné...
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Hardyho spojka - řízení

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist