1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

STK (34)
Peter
25/2/2007 15:00:47
Zdravim-pytam sa NAPOSLEDY! Aby som uz zbytocne neotravoval. Fajn urobim to tak bude najlepsie. Len ako urobim ze auto do juna jazdilo a zrazu je necitatelne?Potrebujem vybavit doklady,Spz, ale hlavne ako vybavim poistku nanovo. Mozem poprosit este raz o presny postup? Na SWlovensku to je asi rovnake...
dakujem!!!
Eda Profil uživatele
18/2/2007 16:44:07
Peter : zajdi na evidenci motorových vozidel na úřad a pokos se domluvit s technikem, že staré číslo karoserie tam není, mebo je poškozené a nečitelné, aby úředně přidělil nové, na STK, nebo v servisu naklepají nové číslo a problém je vyřešen. V žádném případě nedoporučuji číslo překlepat.
Peter
18/2/2007 12:52:26
No tak bohuzial je to Fiat 127 ktory som kupil a renovujem a je treba vsetko vyvarit nastriekat atd len cisla uz nie su. Nove nedostanem a stare ked kupim tak by som to musel nejako vybrusit. Nejako sa pokusim...
Přílohy:  vyrobnecislo.jpg (730,6 kB)
Pavel JHB Profil uživatele
18/2/2007 11:32:42
Peter>Pokud nepojedes do ciziny, tak je to jedno jak to udelas, pokud ano,
je idealni vyriznout celej hrnec z auta se spravnym cislem, pokud je to WV
(predni pricka pred topenim, tak celou pricku. Nebrousit pres cislo, nebo
tenkym sekackem z planzety vytahnout okraje. Jinak i slepej (do slova a do
pismene) pozna, ze se jena o podvod.
Peter
16/2/2007 18:23:01
Zdravim- potreboval by som radu. Opať je to spojené s výrobnými číslami. Tentokrát to ale nie je Trabi. obyčajná plechová konzerva ktorá nenesie názov trabant-jedna ako druhá-.
Ale konkrétne. Výrobné číslo je vyrazené na ucytení tlmiča v motore. Ako je jednoducho a pritom krektne urobiť to aby som na ňom zmenil čísla lebo je vyrazený na plechu. Za odpoveď ďakujem!
Jozef K.
6/2/2007 17:15:30
Neviem ći som natrafil na zly kus absolutne nic nemam strabantom- mam ich par som veteranista -a uz 3x sa mi odpalila cievka v startere-je to prerabka na 12v mozno neodborna bude sa skladat z novych dielov. Vacsinou po dlhsom stani ale to je jedno asi musim kupit repasovany-inak hanba na sidlisku....ALE MNE TO NEVADI povedal som im svoj o tych ich prehnitych 120-kach,favoritoch uz aj feliciach a ostatnych automobilovych smrtelnikoch a boli ticho a zaliezli domov. Mno sak aj napriek tomu sa im v nicom trabi nevyrovna....
Ivosh Profil uživatele + foto
6/2/2007 17:05:01
Edova slova mají něco do sebe. Uvědomil jsem si to, když jsem o víkendu zaparkoval Wartburgem u našich a začalo se mi kouřit zpod kapoty. Nejprve jsem si myslel, že voda nacákala po cestě na výfuk a odpařuje se. Ale pro jistotu jsem otevřel kapotu a zjistil, že se mi uvolnila horní hadice z chladiče do nádržky. Vše bylo zacákané od Fridexu. Jojo, to by se mi s traboškem nestalo.

No, ale aby to nevyznělo jednostranně, wartburg slouží všechna čest. V mnohém zase naopak lépe, než trabošek...
Eda Profil uživatele
6/2/2007 16:56:29
Pro Jozef.K : pořiď si Trabanta a máš hodně problému vyřešených, stabilizátor ti nikdy neuhnije, fridex nepotřebuješ, chladič neteče a ještě hodně dobrých vecí získáš.
Jozef K.
6/2/2007 16:49:55
Dobry podvecer,neviem ci to maju vsetky Fiaty 127 ale mna hneva ze mi odhnil vpredu na pravej strane uchyt stabilizatora a neviem jako sa to da spravit. mate niekdo skusenosti? vyzera to zle ale auto ako alabaster-nic proti trabantom.
20/7/2006 21:03:10
VlaVla> nejvic zalezi asi na STK, protoze, kdyby to platilo obecne, tak 50%
aut z Prahy nejezdi, kvuli oznaceni casi phy :-)
Jedine, co me napada, ze MPZ byla brana jako samolepka v bliskosti SPZ,
MUSLIM, ze je tam taky nejakej okraj (viz zakazane oznaceni prodejce na
podlozce, ktere se jaksi toleruje)
VlaVla Profil uživatele + foto
20/7/2006 18:33:00
Možná musí MPZ být z toho státu, kde je vůz registrován... Jinak si ale myslím, že to bylo dost přísné, zvlášť když, jak píše PavelJHB, ten stát už neexistuje, takže to je jako libovolná jiná nálepka na autě.
20/7/2006 17:14:23
Protoze na aute smi byt MPZ jen schvaleneho typu a rozmeru. I kdyz DDR uz
neexistuje, tekze nevim....
honzat
20/7/2006 16:19:16
nevím, ale lecos mi odpustily tak jsem to neřešil
Ivosh Profil uživatele + foto
20/7/2006 15:04:44
Proč nesmí být DDR na autě?
honzat
20/7/2006 14:54:47
Právě jsem udělal STK napoprvé, je pravda, že u nás vTachově jsou hodně schovívaví, protože mam jeden kulový čep v háji , lehce mi přibržduje levé přední kolo (nemůžu přijít na příčinu-vše se zdá OK) a asi deset minut mi technik pomáhol najít proč mi nesvítí jedna parkovačka a ještě jsem musel strhnout z auta DDR
21/3/2006 23:38:33
Pappe> mas pravdu, tu mlhu jsem udelal ja :-)) V dobe, kdy jsem delal
ridicak a ucil v AS to jeste povinnost byla. Uz ale neni, proto jsem se ani
neozval, kdyz muj blabol nekdo napadl. Takze jeste jednou OMLUVA....
Ono se toho zmenilo vic, musim se na to kouknout.....
Pappe
21/3/2006 22:32:21
Jako trabantista bych svíčku s klíčem na ní, taky vozil s sebou, ale stejně tak jako matice na kola to povinná výbava není..je to akorát rozšiřování fámu.
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
21/3/2006 22:05:20
Tak k tomuto sa pridam aj ja...v nizsich prispevkoch som cital nieco ako "matice kolies", to je u vas povinna vybava? S tou svieckou a klucom na nu + klucom na kolesa...kazdopadne kazdy spravny vodic taketo "samozrejmosti" vozi so sebou stale....
Pappe Profil uživatele
21/3/2006 19:44:51
Koukám, že jste v autoškole nedávali pozor nikdo nebo jste z ní už nějaký pátek, tak vás jako "nevlastník" řidičského oprávnění trochu poučím. Podle platné vyhlášky musí mít každé osobní auto povinnou výbavu obsahujíci toto: lékarničku, výstražný trojúhelník, klíč na kola, zvedák, rezervní kolo, jednu pojistku od každého použitého druhu na autě a jednu žárovku od každého použitého druhu na autě z vnějšího osvětlení. Žádný klíč na svíčky a svíčka už do povinné výbavy nepatří. Ono se taky dneska u moderních aut dostat k svíčce moc lehce nedá a svůj smysl ztrácí už pomalu i některé náhradní žárovky, protože u některých aut je nelze vyměnit bez demontáže celé lampy, ale to u trabanta platí vlastně taky. Spíše je zajímavé, že do povinné výbavy nepatří lano, které je mnohdy velkým pomocníkem.
S pozdravem Pappe:-)
Juch Profil uživatele
21/3/2006 19:20:58
A jde to nějak obejít s tím vyfukem ? asi ne co. Někdy jsou ty technici jak střelený. A vadí jim kdejaká blbost.
21/3/2006 19:12:02
Zalezi na STK u nas bys mel problem kazdopadne. Spravne by ale auto s
"domamo" vyfukem projit nemelo...
JUCH Profil uživatele
21/3/2006 18:38:11
Když jsem byl na evidenční kontrole, tak taky mají připomínky na převařáčky ( který stejně před STK sundám :) A dotaz ? Mám na Trabi uplně jiný vyfuk, od parohu do konce, muže to být problem na STK ? nebo mi to jen napíšou jako závada ? díky.
Honza Cimr Profil uživatele + foto
21/3/2006 11:28:07
Kdy z jsme u ty povinny vybavy, opravdu si nejsem jist tim klicem na svicky. 100pro klic na kola, o nem zadna. Matky (srouby) kol, lekarna - pozor na data obvazu, vychazi to ze vzdy pred TK koupil novou - sada zarovek a pojistek, trojuhelnik, hever. Od 1.7. pribude jeste reflexni vesta - dnes pouze jako "doporucena vybava". Tot vse.
Jinak Pavle souhlasim s tebou - dnes bych ani Trabika neopravoval na silnici - s vestou nebo bez, debilu a zavodniku jezdi nechutne moc a ja si jeste poradne neuzil...
21/3/2006 10:27:02
Vyhlaska hovori jasne :-)) To ja bych spis chtel videt (a to ne dnes, klidne
pred 20 lety) jak nekdo meni trubku k vstriku :-)) Ono obecne - kdo si co po
ceste dneska opravi? Ja osobne beru jen ty kola. Neopravoval bych ani
trabika, aby me jeste nejakej debil prejel. Proste lano a pojede do
garaze.... Nastesti mne vzdy domu dovezl... tuky, tuk...
laaaci Profil uživatele + foto
21/3/2006 09:30:53
Naposledy ked som bol na STK skoro dva roky, zachvilu ma to caka :)) som sa nemohol zdrzat smiechu.Chlapik odo mna pytal aby som mu zapol vystrazne,povedal som ze nemaaam.Potom chcel odo mna spateckove svetlo, tiez nic, potom sa ma pytal ci mam matky a naradie a vsetko co je v povinnej vybave, som mu otvoril kufor kde som mal kopec veci na trabanta, kedze na nom bolo menene takmer vsetko a nakoniec som mu musel na bubnoch radit rychlost,tak som sa len smial.
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: STK

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist