1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

NABÍDKA TRABANTA, ALE............. (11)
JUCH Profil uživatele
2/3/2006 09:28:57
Ještě dodatek : při odhlašování auta (uplně) po mě poviné nechtěli, jen doklad o likvidaci a TP a bylo to, TP pak vratily zrušený, abych si prý mohl zrušit pojistku.
honkom
1/3/2006 23:16:00
Abych to upřesnil: Doklady s kterými se nehýbalo do roku 2000 jsou podle mého názoru nedohledatelné. Zda se platí p.r. nebo ne. Auto totiž není v databázi žádné pojišťovny a tudíž ani ČKP www.ckp.cz
honkom
1/3/2006 23:11:20
Vloni jsem měl podobnou situaci. Pro původního majitele se nakonec jevila nejlepší varianta (jak vyváznout bez pokuty) přepis na mě. Tím byla zaměřena pozornost na nového majitele (evidenčka, STK, pojištění, smlouva) a i při polopřevodu je už vše v režii nového majitele.

Pokud by chtěl doklady totiž zrušit, tak po něm budou chtít doklad o eko-likvidaci a při té příležitosti by mohla přijít řeč i na pojistku.

Výhodu máš i v tom, že v roce 95 bylo ještě povinné ručení pod záštitou České pojišťovny. Následně vznikla databáze ČKP (sdružují pojišťovny) kde se objevují pouze auta pojištěná po zrušení monopolu ČP.
Radim
1/3/2006 20:45:38
Díky za radu, no uvidime, kdyz se mi zadari, foto rad zaslu a na vlákno "Papirovani" se kouknu. On ma strach z toho, aby treba po case, po prepisu na mne, nejaky policajt nestudoval, proc toto auto nemelo nekolik let povinne ruceni.
RadimPRW
1/3/2006 15:24:45
Já když kupoval svého Trabanta, majitel také již nějakou dobu neplatil povinné ručení. Vezl jsem ho z Čech na Moravu, tak se mi nechtělo jet bez povinného ručení. Původní majitel ho tedy normálně pojistil u ČPP, zaplatil nejnižší možnou splátku, myslím 300,- kterou jsem mu za námahu proplatil. Dovezl jsem Trabika domů, on ho odhlásil, pojištění zase zrušil a já si všechno zařídil na sebe. Bylo to možná trochu krkolomné, snad i zbytečné ale jinak zcela bez problémů.
RadimPRW.
VlaVla Profil uživatele + foto
1/3/2006 00:08:19
Mimochodem, už se těším, že nám pošleš nějakou fotku tohohle vozítka. Jsem zvědavý :-)
VlaVla Profil uživatele + foto
1/3/2006 00:07:12
Zkus se podívat do vlákna myslím "Papírování", píše se tam, že se to po nějaké době stejně promlčuje. Myslím, že rozumný důvod pro tohle chování není. Při přepisu ti stačí uzavřená pojistka na nového majitele.
Kajda Profil uživatele
28/2/2006 23:06:05
Omyl, při přepisu to chtějí, ale při odhlášení ne.
Juch Profil uživatele
28/2/2006 23:01:28
Ještě doplnění, kdyby si ten pán nechal doklady k autu, tak by to pak horko těžko odhlašoval, neboť k odhlasení potrebuje doklad o ek.likvidaci . A ten mu jaksi bez auta asi nevystaví. Takže to prodat je nejlepsí volba, dle mne.
Juch Profil uživatele
28/2/2006 22:59:00
No hele, tak do povinnýho rucení je čertum fuk, při přepisu to nechtejí.(aspoň u mě)Se nemá čeho bát. Já měl taky jednoho Trabíka a neplatil jsem ručení asi 6 let, a při odhlašení taky nechteli ručení vidět. Toho pána přepis nic nestojí.
Radim
28/2/2006 22:55:01
Zdravím! Mám jeden zásadní problém. Našel jsem na prodej Trabanta z roku 1969. Auto je v pěkném stavu, ale majitel chce prodat jen auto bez papírů (SPZ + malý a velký TP)
Doklady vč. SPZ mi nechce dát, protože se bojí, že by policajti při přepisu zjistili, že od roku cca 1995 neplatí povinné ručení?
Má se čeho bát? Autičko moc chci, ale bez dokladů.....???
Je možno něco udělat pro to, abych ho přesvědčil a auto mi prodal včetně dokladů?
Díky za radu.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: NABÍDKA TRABANTA, ALE.............

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist