1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Šrouby (1)
Vít
23/2/2006 16:12:55
Následující informace se bude určitě hodit i veteránistům trabantistům, ikdyž přímo s trabantem nesouvisí. V souvislosti s renovací mého motocyklového okruhového veterána jsem se hodně dlouho pídil po tom, od kdy se používají šrouby INBUS (IMBUS) čili šrouby s vnitřním šestihranem. Nejstarší doložený rok jsem měl 1966, což je datum výroby mého trabanta kombi, kde jsou jimi prokazatelně připevněny panty zadních dveří. Až včera jsem při pročítání odborné motocyklové knihy vydané roku 1954 narazil na větu ... v současné době se začínají používat šrouby s křžovou hlavou a s hlavou s vniřním šestihranem ... Zajímavá a zcela nejasná je historie termínu INBUS (IMBUS). Nikdo pořádně neví, jak se to vlastně správně jmenuje (viz příslušné stránky www). Máte někdo další informace o této problematice?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Šrouby

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist