1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
autobaterie 6V (30)
andersson
11/12/2018 15:22:18
Úvěr stříbra jednotlivcům
Při obnově našich služeb jsme se rozhodli poskytnout půjčky
od 2 000 € do 3 000 000 € s relativně nízkou úrokovou mírou na
podávat zprávy bankám. Po rozhovoru s některou z našich bank jsme my
rozhodli se poskytnout půjčky na pomoc jednotlivcům, kteří nemají
bohužel není přístup k metropolitním bankám s jejich podmínkami
obtížné vyplnit. máte kredity splácet, v takovém případě vy
můžete vzít půjčku, která bude co nejrychleji řešit vaše problémy
buď s vaší bankou nebo se společnostmi. Poznámka / Další informace
neváhejte a kontaktujte mě :: anderssonhampus8@gmail.com
Viber: 22961638714
whatsapp: 22994191047
Přílohy:  182770829.jpg (32,4 kB)
hrom23
14/10/2012 15:38:04
nazdar chcem sa spýtať kde by sa dala na Slovensku kúpiť 6v baterka na trabanta za rozumnú cenu
Jankovský
2/2/2012 18:38:43
Zdar nadšenci
Naše firma vyrábí na zakázku asfaltové akumulátory za solidní ceny.
www.autobaterie.cz
Lenicka1313
19/3/2011 13:29:10
Dobrý den,
pokud mohu, ráda bych vám doporučila [URL]. Zde jsme s manželem kupovali jak zimní, tak letní pneu a jsme naprosto spokojeni. Vřele doporučuji!
Eda Profil uživatele
16/2/2011 20:48:44
Michal Balaš - podívej se na www.trabime.cz tam je to několikrát řešeno, hledej v sekci technika
Michal Balaš
15/2/2011 17:07:33
Dobrý den, řeším problém s 6V baterií. Mohl by mi někdo napsat podrobnější návod na předělání 12V na 6V? Mám totiž nevyužitou 120Ah z traktoru, tak bych ji alespoň využil. Jenže je problém ten, že už není asfaltová, ale plastová. Jde taková vůbec rozřezat a využít k tomuto účelu? Děkuji za rady.
Věra Bosáková Profil uživatele
15/10/2010 19:08:19
Pane Habr, to by bylo super - ať už zapůjčení nebo prodej. V Brně mám dceru, mohla by mi to snad zařídit. Prosím ozvěte se mi na v.bosakova@volny.cz. Díky.
habr Profil uživatele
15/10/2010 00:04:48
Možná, že by nebylo na škodu, napsat odkud jste. Mohl bych vám buď baterii na vyzkoušení půjčit nebo i použitou ale dobrou prodat, ale jsem z Brna a například do Karlových Varů se mi vézt nechce. Vaše škoda, když neuvedete aspoň region, jistě by Vám lidé z Vašeho okolí poradili, ale vypisovat zde možnosti v mém okolí je asi k ničemu.
Věra Bosáková Profil uživatele
14/10/2010 21:43:29
Poradil by mi někdo, kde koupit baterii do Trabanta - může být i použitá. Potřebuju zkusit, zda Trabik po několikaletém garážování ještě jezdí a posléze ho chci prodat. Díky.
HaD Profil uživatele + foto
13/10/2010 16:25:43
Wimpy > Spínač varovek jde rozebrat, ale je to taková práce.... stejně tam toho moc neuděláš. Zkus si na chvíli sednout a pořád dokola vypínat a zapínat varovky. Kontakty uvnitř spínače se ošoupou a budou mít lepší kontakt. Konektory co jdou na spínač se dají přimáčknout, aby měly větší přítlak, samotné kontakty přepínače obruš jemným smirkovým papírem. Někdy stačí jen několikrát sundat a znovu nasunout konektor na vypínač.
Zadní světla svítí často slaběji, vedou k nim podstatně delší dráty, to se může projevit taky. Záleží, jaký typ zadních světel máš - ten plechový výlisek, ve kterým drží žárovky. Starší měly spodní kontakt žárovky z podstatně silnějšího (a míň pružného) kovu, takže přítlak na žárovku byl větší. Novější provedení má tenší, pružnější kontakt a už slaboučká koroze způsobí zhoršení svítivosti. Poznáš to taky tak, že svítící žárovku chytneš, kousek s ní pohneš a ona se rozsvítí víc. Jak ji pustíš, zase z ní bude bludička. Takže prohlídni a alespoň zahýbej se všemi konektory ve světlech, na přerušovači, zatoč s pojistkami a výsledek se dostaví.
Wimpy
2/10/2010 21:48:27
Já vím, jsou opravdu blbě vidět. Asi víš, co tvrdíš. Snad zítra najdu čas a zkusím ho vyřadit.
Eda Profil uživatele
2/10/2010 19:43:05
Wimpy : Stejně ho vyhodíš, jen budeš laborovat a budeš ještě dlouho jezdit bez viditelných blinkrů. Podívej se někdy na zadní blinkry jak jsou vidět na slunci. Při dnešním provozu je to opravdu hazard se životem.
Wimpy
2/10/2010 12:18:23
Ty blinkry mi mi taky trochu blbnou. Pustím-li varovné, tak zvláště přední znatelně víc svítí. U zadních to tolik nepozoruju. Už jsem vyndal spínač varovných blinkrů, rozhýbal všechny konektory, prostříkal kontaktolem, ale bohužel žádné viditelné zlepšení. Jde nějak rozebrat ten spínač varovných? Vyhodil bych ho až v nevyhnutelném případě jako poslední možnost.
Eda Profil uživatele
1/10/2010 18:46:42
Jiří : Z 12 V baterky uděláš 6V tak, že ji téměř v polovině rozřežeš, vytvoříš kontakt a je to. Budeš mít ale problém, že taková běžná baterka 12V 45Ah bude mít sice 6V, ale jen 45Ah, což je docela málo pro Trabanta. Ty potřebuješ 70 - 80 Ah.
Druhá možnost je nechat 12V baterku a překopat auto na 12 V
Eda Profil uživatele
1/10/2010 18:42:27
Pavel-Praha. Jak píše VlaVla, problém je ve varovném spínači. Doporučuji spínač vyhodit a zapojit jen blinkry. Píšu to z hlavy : vymontuj varovný blikač ven, Z první pojistky od volantu odpoj červený drát ( ostatní dráty řádně dotáhni). Pohledej černý s nějakou barvou co jde na druhou pojistku, ten odpoj jen z var. blik. - ten příjde přímo na přerušovač blinkru 49. oba zeleno červené odpoj ze svorkovnice na motorové stěně ( pod palubovkou ). Černo žlutý z tétež svorkovnice příjde na přerušovač 49a. Hnědý je kostra, ten můžeš použit na přikostřeni něčeho, nebo jej můžeš zrušit. Funkce blikaču by se měla zlepšit, doporučuji vyčistit všechny žárovky, případně, že tam máš ještě 15W vyměnit za 21W, ale musíš i vyměnit přezušovač za 2x21W.
ZA barvy neručím je to z hlavy a už jsem to dlouho nedělal.
Pak se pochlub jak to dopadlo.
Jiří
1/10/2010 01:09:33
Zdravím. Můžete mi někdo poradit, jakým způsobem upravit 12 V baterii, tak abych ji mohl použit jako V? Kdysi jsem četl, že je možné do okruhu zařadit odpor. Ale nevím v jaké hodnotě a jestli je to vůbec možné. Děkuji za radu.
VlaVla Profil uživatele + foto
22/2/2006 09:43:00
Také zdravím. Nejdřív bych na tvém místě obešel Trabanta se spuštěným motorem a zkotroloval funkci blinkrů, obvykle totiž při poklesu napětí nefunguje kontrolka blinkrů, ale blikače svítí. Příčinou jsou přechodové odpory na kontaktech "po trase", často na spínači varovných světel.
Výměna za elektronický přerušovač by měla tohle chování odstranit. Já jsem koupil originální DDR elektronický přerušovač blikačů 6V minulý rok u p.Kytky [URL]
Pavel-Praha
22/2/2006 09:32:08
Nazdar přátelé Trabanta 6V. Již velmi dlouho jsem na stránkách Trabantů nebyl. Mám Trabant combi r.v. 1982. 6V. Protože už není nejlepší vzhledem k věku, i když jsem ještě prošel STK, nechce se mi ho předělávat na 12V. Problém mám ovšem v tom, že teď přes zimu, kdy se musí celodenně svítit a od 1.7.2006 budeme muset povinně svítit celoročně,
že při zapnutých světlech mi fungují blinkry jen pod plynem, to znamená, když se zvýší
dobíjení díky dynamu. Co s tím ? Nedá se nějak elektronicky nahradit ten přerušovač blikačů,
který to při rozsvícených světlech na volnoběh neutahne ? Máte nějakou zkušenost, prosím
poraď te, jak na to.

Díky Pavel Fiala
Tomáš Kouřil Profil uživatele
3/2/2006 23:41:48
Já si koupil Banner 84Ah, a nemohu si na ni stěžovat. Fakt dobrá.cena 1300 Kč s dokladem.Minulý rok.
Ivan
30/1/2006 21:13:14
Opravujem 6V 150Ah
Ivan
30/1/2006 21:07:33
Ja som pouzil vyradenu bateriu z avie, ktora uz aviu nenatocila. Mne startovala trabik este dva roky. Nestala ma nic, akurat som vynenil skrutky, ktore ju drzia, pretoze je vacsia. (vyrobene zo zavitovej tyce cca 20sk) V dopravnej firme boli radi, ze sa jej zbavili. 12V 150Ah.
LukasH
30/1/2006 15:53:34
jo s tou Vartou souhlasím, perfektní baterka, jám ji od srpna a bezproblémů, jen ted musim casteji dobijet, je kosa a jezdim jen 3 km tak se mi nedobije
Marián_Brondoš Profil uživatele
30/1/2006 09:44:27
To orel:
nazdar, som z ba a na mail som ti pisal uz 2x. Funguje ti vobec?
6V bat som kupoval pred 2 rokmi, ak chces info napis na moj mail
brondos@stonline.sk a mozno poriesime aj viac veci. Cau
Pavlik
30/1/2006 08:05:50
Ja mam akuma 75Ah za 1200Kc, koupena loni na jare, v Ostrave, ale ty mrazy co ted sou ji vubec nedelaji dobre...
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
29/1/2006 20:54:46
Ja by som odporucil tu VARTU 77. Vyzera na prvy pohlad ako nove 12V baterie (je bielej farby, aj tvarom pripomina 12V baterku). Vo Varte stoji nova myslim 2100SK, ale mne ju predali bez blocka za cca 1800. Je to trosku vyssia cena, ale je to kvalitna bateria.
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: autobaterie 6V

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist