1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Mísící poměry (18)
Andre Profil uživatele
14/10/2006 16:34:29
Tady napises cislo motoru [URL]
drakouš
14/10/2006 16:27:59
jak poznám mísící pom+ěr:? Abych nemazal moc...motor r.v 1976
lojza
25/9/2006 20:44:32
kdyz se sunda valec, je toho k nahlednuti docela dost :-)
Ivosh Profil uživatele + foto
24/9/2006 20:35:27
Nevim, mozna se pletu, ale myslel jsem si, ze nejvetsi mazaci zatez neni na
stenach valcu, ale na loziskach kliky a loziskach pistnich cepu.
trubik
23/9/2006 19:02:03
Podělte se s námi o vaše zkušenosti s různými značkami olejů, pomůžete tím určitě spoustu řidičům...Díky :-)
lojza
23/9/2006 11:32:07
take jsem uvazoval o mazani s mensim pomerem, ale ted jsem sundaval valec kvuli tesneni a premazane se mi to nezdalo. Bylo to myslim namazany tak akorat, tak mazat min urcite nebudu. Mazu 1/50 M2TS. Ted jsem koupil novy, 10l za 811 kc, tak doufam, ze ho vyjezdim.
22/9/2006 10:39:16
Thank you, pleased to hear this. :-)
trubik
22/9/2006 10:36:53
tAK to je dobrý, hned vyzkoušim... To ivosh-musím vám ty stránky pochválit, good work!
22/9/2006 09:59:39
Jak mazat motor lze zjistit i v našem ověřovacím nástroji na rok výroby karosérie/motoru. Adresa: [URL]. Jednoduše zadáte číslo motoru a ono vám to vyhodí rok výroby, mazání a tovární karburátor.
VlaVla Profil uživatele + foto
21/9/2006 21:45:47
Když budeš mazat moc, tak se ti bude víc zanášet výfuk, hlavně zadní tlumič. No a výsledkem bude snížení výkonu motoru.
Andre Profil uživatele
21/9/2006 20:50:26
Podle toho jak starej mas motor... Podivej se tady na strankach do technickyho vyvoje, tam mas napsanej od kdy do kdy a jakyho cisla motoru je jakej pomer.
trubik
21/9/2006 20:37:26
Čau hoši. zajímalo by mě, co se stane když budu to ředit moc a nebo málo. 5ekl bych že málo se zadře motor ale u moc mě nic nenapadá, jak mám poznat ten správný poměr????
Marián_Brondoš Profil uživatele
31/1/2006 13:50:18
Ja si myslim, ze 1:33 a 1:50 vyrobca stanovil pre ten ich DDR MIX, a tym
padom my mazeme nasich milasikov nepredriedenymi olejmi s dostatocnou
rezervou.
Ale aj tak by ma zaujimalo oficialne stanovisko vyrobcu.
31/1/2006 07:25:56
Aha, to jsem nevedel. Myslel jsem, ze je to zalezitost dob minulych. Diky za
info. Ted by mne jen zajimalo, zda dobove doporucovane misici pomery 1:33 a
1:50 jsou mysleny pro predredeny olej nebo pro rucni redeni z lahve.
Tomas BB, SK
31/1/2006 07:18:09
To Ivos: nemas tak celkom pravdu, predriedene oleje dostat bezne kupit. Pouzivaju sa v systemoch "oilmaster" a pod. najma v skutroch a modernych 2T motorkach. Predriedeny olej je tam potreba aby ho vedelo cerpadlo dopravit na urcene miesto (niekde karburator, inde priamo mazane miesta). Takyto olej sa nazyva "pre-mix". Bezne napr. Valvolie dodava olej klasicky pre manualne riedenie do nadrze a verziu pre-mix pre cerpadla.
30/1/2006 15:35:55
Musím říct, že mne to také zarazilo, když jsem článek připravoval. Nikdy
jsem přesně nevěděl, co je to předředěný olej. A právě s takovým olejem se
asi počítá při dobových údajích o ředění. Předředěný olej dnes nikde k
dostání není, takže by to znamenalo, že poměr ředění je možné o odpovídající
procenta zvýšit.
Aleš Šanda Profil uživatele
29/1/2006 12:24:36
to Marián Brondoš: Myslím že by to trabi bez problému zkousnul, pokud nemáš 28 HB 1-1. Ale musel by jsi ředit přesně, aby to pak nebylo třeba už 1:70. To bych s obyčejným M2T nezkoušel. Ale spíš bych s M2T mazal těch doporučených 1:50. S lepším olejem možná míň. Někde jsem četl že se dá se syntetikou či nějakou polosyntetikou mazat i 1:100. Ale chce to určitě odzkoušet, co motor, to originál:)
Marián Brondoš Profil uživatele
28/1/2006 03:29:30
V posledne pridanom clanku ma zaujala tato cast:
*
Je třeba zdůraznit, že v NDR používaný olej MZ 22, na který se vztahují uvedené mísící poměry, je předředěný a odpovídá v tomto směru našemu M 2 T – Mix. (Poměr 1:50 odpovídá při použití nepředředěného oleje poměru 1:62,5, tj. přesně 1,575 % oleje v benzínu.)
*
Naozaj tym myslel autor clanku, ze napr. trabi motor na ihlach by sa mal mazat 1:62,5 v sucastnosti predavaneho M2T?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Mísící poměry

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist