1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Rada nad zlato (7)
Eda Profil uživatele
5/4/2014 11:18:22
Karle, máš nenamazané homokynetické klouby u předních kol. Sundej motex pásku a sundej manžetu a podívej se dovnitř. Možná ti vyteče trochu řidké vazelíny, ale to nestačí. Když je manžeta již starší a popraskaná, je lepší hned vyměnit. Kloub se naplní vazelínou v domečku a nasadí manžeta.
Taky překontroluj vazelínu ve vnitřních manžetách - po sundáni manžety tam natlač nožem, nebo špachli alespoň vrchovatou polévkovou lžíci vazelíny.
Hned u toho si promazej řízení - svislé čepy vazelínou A00 a namaž listové péro grafitovou vazelínou naředěnou petrolejem.
Svislé čepy jsou promazané pouze tehdy, kdy vazelína vyteče kolem vrchní prachovky, když teče jen spodem, je vrchní část čepu suchá a musí se čep rozebrat, vyčistit mazací drážky, případně vyměnit prachovky. Je lepší půl hodiny předem nakapat pod prachovku zvrchu olej M2T s benzínem - to rozpustí trochu zatuhlou vazelínu a pak teprve protlačit.

Napiš tady, co tomu bylo.
karel
5/4/2014 09:16:54
Dobry den, trabant mi hrozne kope do volantu kdyz je v tahu, silemlocky, kameny, cepy, vsecko je nove nevite cim to muze byt? dekuji
Pavel JHB Profil uživatele
13/1/2006 16:55:38
Neni problem... Ja nikdy u zadneho auta nemel problem se zimnim startem
(dokonce ani u skodovky, kterou jsem vlastnil 2 roky v dobe, kdy jsem shanel
nejakyho peknyho trabika). Cvrknu, jedu. Akorat je potreba se smirit s tim
ze motor bude dost rozlobenej a nebude se mu prilis ze zacatku chtit.
Spotreba mne letos prekvapila, jezdim jen do prace a zpet (cca 4km) a na 20l
jsem ujel ted v mrazu 246km.
Aleš Šanda Profil uživatele
12/1/2006 17:25:17
to pavel: Jak je snáší?
No můj když je fakt zima (u nás teď bývá tak -15°C) tak po nastartování vynechává jeden válec apod.. V souvislosti se studenýma startama a s podstatně vyšší dobou potřebnou k zahřátí víc papá.. bacha taky na ručku:)...celkem ráda zamrzá i jen po chvilkovém zatažení.
Pavlik
11/1/2006 21:16:09
Chtel bych se zeptat, jak snasi vasi Trabici ty hrozne mrazy? Mi treba uplne umrela baterka! V sobotu sem normalne prijel a dneska sem neodjel a to tak, ze se ani nerozla kontrolka. Po zmereni pouhych 1,4voltu (mam 6V). Ale uz bubla... :)
Mikuš TN
11/1/2006 19:20:09
Starý dobrý čistý glycerín - ideš do lekárne kúpiš deci čistého glacerínu dáš na handričku ktorá dobre saje a natrieš gumové tesnenia tak aby boli na pohľad vlhké.
Kozmetický glycerín pre prísady nie je dobrý dokonca aj plesnivie!
Miloš Ducháček Profil uživatele + foto
10/1/2006 11:10:43
Rada nad zlato.

Chlapi, potřebuju radu čím natřít gumy dveří v tomto mrazu, aby se otvíraly!!!
Přílohy:  trabivmrazu.jpg (89,7 kB)
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Rada nad zlato

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist