1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

bez názvu (805)
habr Profil uživatele
8/5/2014 10:23:35
Přeloženo do srozumitelného jazyka: Vy máte staré auto a k němu možná klíče, ale to je tak asi vše, ani jediný doklad, krom nějaké kupní smlouvy která nejspíš nebude ani notářsky ověřená, takže má cenu papíru na kterém je sepsaná a nyní by jste chtěl k tomu autu získat kompletní doklady včetně převodu na Vás a nejlépe bez ekopoplatku, jen nevíte kdo Vám to jen tak zbaští? Nebo se mýlím?

Na STK ani evidenci motorových vozidel se s Vámi nebude nikdo bavit, nejste vlastníkem vozidla. To by tam mohl takhle přijít legalizovat vozidlo kdovíjakého původu každý vykuk. Tudy cesta nevede. Původní - poslednív TP legálně zapsaný - majitel musí navšívit evidenci vozidel u které je dané vozidlo zaregistrováno a požádat o vystavení duplikátu TP na základě poslední přidělené RZ. V evidenci úředník dohledá kartu vozidla, z ní zjistí, že je vozidlo v depozitu (odebrány RZ a ORV) a může vystavit duplikát. Velmi pravděpodobně bude vyžadovat protokol o registrační kontrole, aby měl jistotu, že vůz existuje a data v TP souhlasí se skutečností. Tento protokol znějící na jméno žadatele o duplikát vystaví STK po přistavení vozidla, které nesmí jet po ose ale je dopravováno na ložné ploše (nemá pojištění, RZ a doklady, možná ani platnou technickou). Po vystavení duplikátu může být do TP rovnou zanesen polopřevod na Vás, protože i ten je v kartě vozidla uveden. Jednodušší a levnější je najít ztracený TP.
Roman
8/5/2014 10:05:48
Zdravim, koupil jsem Trabika, spz jsou v depozitu, a puvodni majitel udelal prevod depozitu na mne. Nyni jsem ale zjistil, ze nemuzu najit ten velky TP. Co s tim? Jit na stk jen se smlouvou, pak zadat novy technicak? Nebo mi vystaví jako duplikat? Nemam totiz malej technicak, protoze je to v depozitu :-) diky za radu.
habr Profil uživatele
22/4/2014 09:26:02
Vlasto, vy v zadnem pripade nemuzete prodavat vuz na nahradni dily, ale jen jako celek a to vcetene prepisu. Prepis znamena dat vozidlo do poloprevodu a novy majitel MUSI nejprve na registracni kontrolu na STK za asi 200 korun, vozidlo nesmi jet po ose, nema SPZ a STK! Dale zaplati novy majitel 800 korun za prepis a dalsich az 10 000 korun podle emisnich norem za ekopoplatek. Pokud bude chtit vozidlo vyzvednout z depozitu, musi navic dolozit platnou uspesnou technickou prohlidku a doklad o povinnem ruceni. Protoze je nebezpeci, ze vy to date do poloprevodu a novy majitel to rezebere bez prepisu, vozidlo zanikne ale papiry budou dal existovat, tak doporucuji prodej vozidla stvrdit smlouvou ve ktere bude zakotveno, ze vozidlo bude prepsano v zakonne lhute a to cele bych doporucil pojistit u notare nebo aspon na poste overenymi podpisy, muze se to v budoucnu vyplatit u soudnich tahanic o nezaplacene pojistne, zpusobene skody a podobne.
Ani novy majitel si po prepisu vuz nemuze rozebrat na dily, nemel by jej nasledne jak zrusit - vyjmout z evidence. A ani vy nemuzete vuz prodat na soucastky, protoze k vyjmuti z evidence potrebujete protokol o ekologicke likvidaci, k jeho ziskani je ale nutno vuz nechat zlikvidovat, takze zase neni co prodavat na dily.
Vlasta
21/4/2014 20:07:04
Dobrý den, mám havarovaný nepojízdný vůz v depozitu od listopadu 2013, STK má do roku 2015, mám zájemce o koupi na ND, musím na magistrátu nahlásit polopřevod na nového majitele? a to na základě kupní smlouvy? kdo zaplatí eko daň, pokud se bude platit, nebo jaký je další postup děkuji,
Lada Vodvarka
21/4/2014 17:28:38
Dobrý den, nabízím levně kompletního Trabanta 601 combi, je vyroben v roce 1976 a má najeto 64000 km. Po celou dobu provozu je garážován. Bohužel je již odhlášen. Jako bonus je spousta náhradních dílů. Trabi se nachází v okrese Kutná Hora. Pokud máte zájem neváhajte mě kontaktovat: Ladislav Vodvárka 604 135 432, nebo ladislavvodvarka@seznam.cz
samsulak
3/4/2014 10:07:54
Pěkný 601 Hycomat na prodej - [URL]
Veverka
3/3/2014 14:24:46
Dobrý den,
poradíte mi prosím , kde (v Královehradeckém kraji) bych mohl nechat zrenovovat svého Trabanta?
Děkuji předem za doporučení
Mr Dickson Nero
6/2/2014 00:06:15
Jste v nouzi soukromých nebo podnikatelských úvěrů pro různé
Účely? Pokud
Ano, Kontaktní dickson_nero@blumail.org Mr.Dickson Nero přes
Jméno:
Věk:
Částka potřebná:
Doba trvání:
Země:
účely:
Mobilní číslo:
Poznámka: Všechny odpovědi musí být zaslány TÉTO NAŠÍ SPOLEČNOSTI
SOUKROMÉ ADRESA dickson_nero@blumail.org
habr Profil uživatele
30/1/2014 12:38:49
Cemu se divite? Pokud vozidlo nezanikne podle platnych reguli, tak je provozovano dal - to je logicke. Pokud je tedy provozovano, tedy je i evidovano a musi byt ze zakona povinne pojisteno - i to je logicke, zvlaste kdyz je to opreno o zakon. Co je nelogicke to je stav veci ke kteremu doslo, prece staci chovat se v souladu se selskym rozumem a neporusovat vedome zakony a pak nemuze nastat stav, kdy se plati pojisteni za neexistujici vozidlo. Pokud nekdy nahodou nebude na tyto pripady nejaka vyjimecna a casove omezena amnestie /nejste jediny/ tak je to opravdu beh na veky. Resit se to da jen tak, ze se sezene doklad a vozidlo se legalne odhlasi z evidence. Cim driv, tim levneji a snadneji, odklad do budoucna muze prinest jen dalsi obtize.
Miroslav Urban
29/1/2014 21:17:20
Takze dotycny uz musi naveky platit povinne ruceni, po smrti potom dedicove
atd.. ?

---------- Původní zpráva ----------
Od: Tr.
Datum: 29. 1. 2014
Předmět: [Trabant diskuze] Re: Ekologická likvidace

"Ani jedno z toho už nelze..."
habr Profil uživatele
17/9/2013 10:55:47
Pokud bude prvni smlouva radne ukoncena tak problem nenastane ani pokud budou ke stejnemu datu. Prvni smlouva nemuze skoncit v den podani vypovedi, ale az den nasledujici, ani to neni prolem, musi vsak byt ukoncena, jinak pokracuje dal a kazdou dalsi smlouvu zneplatnuje jako duplicitni. Zmena pojisteni se da pomoci depozitu uskutecnit v jednom dni, to jsem uz ale zminil.
Miroslav Urban
17/9/2013 06:18:11
Hezke rano,
tak jak to popisujete, to je zcela ciste reseni, mate pravdu. Na druhou
stranu, jaky muze vzniknout problem, pokud u stavajici smlouvy podam vypoved
a ke shodnemu datu uzavru smlouvu novou ? Vyhnu se tim dvoji navsteve
registru. V registrech na mensich obcich asi nebude problem, ale napr. v
takovem Brne je navsteva registru rovna adrenalinove akci...

M. Urban

Od: habr
Datum: 16. 9. 2013
Předmět: [Trabant diskuze] Re: bez názvu

"Nemohu souhlasit s panem Urbanem. Vložit a vyzvednou značky z depozitu může
provést i jiná osoba než vlastník. Zákon neupravuje kdo smí a kdo nesmí úkon
provádět (zákon č.56/2001 Sb. § 13 odst. 3 a 4), úřeník je ale obvykle osoba
pomatená a hází klacky pod nohy. V takovém případě stačí zmocnění vystavené
majitelem pro pověřenou osobu a toto zmocnění se nevyžaduje notářsky ověřené
a to ani v případě převodu vozidla.

Překrytí pojistných smluv je právnicky špatné řešení. Nejprve je potřeba
první smlouvu zrušit, jinak nastane duplicita smluv a v takovém případě se
vždy za platnou považuje ta starší - původní, novější smlouva je neplatná.
Dokonce v případě, že u první smlouvy nastane "výroční den" tak se smlouva
automacky prodlužuje (revolving) a pokud nebude uhrazena platba, bude
pojistním dlužníkem se všemi důsledky. První smlouva musí být v každém
případě ukončena písemnou výpovědí k nějakému datu nebo z nějakého důvodu.
Druhý smlouva se může sepsat až 3 měsíce před svojí platností, ale nemůže
bez výpovědi a ukončení první smlouvu v žádném případě ukončit.

Jednou z možností jak ihned ukončit povinné ručení je vklad do depozitu, se
zapsaným depozitem v TP je potřeba zajít na přepážku pojišťovny a ukončit
pojištění k následujícímu dni. Pak udělat pojištění nové a vrátit se pro
značky do depozitu. Vše se dá zvládnout za pár hodin jednoho dne. Poplatek v
depozitu je 100 korun a vozidlo při vyjmutí musí mít platnou technickou
prohlídku. Původní pojišťovna ve lhůtě do 90 dnů vrátí nevyužité pojistné
zaokrouhlené na celé kalendářní měsíce, odečítá se i započatý měsíc."
habr Profil uživatele
16/9/2013 23:22:37
Nemohu souhlasit s panem Urbanem. Vložit a vyzvednou značky z depozitu může provést i jiná osoba než vlastník. Zákon neupravuje kdo smí a kdo nesmí úkon provádět (zákon č.56/2001 Sb. § 13 odst. 3 a 4), úřeník je ale obvykle osoba pomatená a hází klacky pod nohy. V takovém případě stačí zmocnění vystavené majitelem pro pověřenou osobu a toto zmocnění se nevyžaduje notářsky ověřené a to ani v případě převodu vozidla.

Překrytí pojistných smluv je právnicky špatné řešení. Nejprve je potřeba první smlouvu zrušit, jinak nastane duplicita smluv a v takovém případě se vždy za platnou považuje ta starší - původní, novější smlouva je neplatná. Dokonce v případě, že u první smlouvy nastane "výroční den" tak se smlouva automacky prodlužuje (revolving) a pokud nebude uhrazena platba, bude pojistním dlužníkem se všemi důsledky. První smlouva musí být v každém případě ukončena písemnou výpovědí k nějakému datu nebo z nějakého důvodu. Druhý smlouva se může sepsat až 3 měsíce před svojí platností, ale nemůže bez výpovědi a ukončení první smlouvu v žádném případě ukončit.

Jednou z možností jak ihned ukončit povinné ručení je vklad do depozitu, se zapsaným depozitem v TP je potřeba zajít na přepážku pojišťovny a ukončit pojištění k následujícímu dni. Pak udělat pojištění nové a vrátit se pro značky do depozitu. Vše se dá zvládnout za pár hodin jednoho dne. Poplatek v depozitu je 100 korun a vozidlo při vyjmutí musí mít platnou technickou prohlídku. Původní pojišťovna ve lhůtě do 90 dnů vrátí nevyužité pojistné zaokrouhlené na celé kalendářní měsíce, odečítá se i započatý měsíc.
Miroslav Urban
16/9/2013 13:53:58
Obavam se, ze na registru vozidel budou chtit cloveka zapsaneho v TP jako
majitele.
Jen se zeptam, proc je nutne davat auto do depozitu ? Udelal bych sml
pojistek tak, aby se prekryvaly

Od: tomaas
Datum: 16. 9. 2013
Předmět: [Trabant diskuze] Re: bez názvu

"Ahoj mam dotaz ohledne depozitu.Kdyz nejsem majitel auta a potreboval bych
kvuli zrušení pojistky dát auto na jeden den do depozitu muzu to udelat ja
jako pouhy pojistnik nebo musi majitel auta?diky za odpoved..."
tomaas
16/9/2013 13:51:54
Ahoj mam dotaz ohledne depozitu.Kdyz nejsem majitel auta a potreboval bych kvuli zrušení pojistky dát auto na jeden den do depozitu muzu to udelat ja jako pouhy pojistnik nebo musi majitel auta?diky za odpoved...
adam
27/6/2013 14:48:40
no dava iskri aj cievki som vimenil za nove anu vsetko nahor pies dava iskrii ale voben nespaluje davam 1bendzini 2 az5krat pretoci starter avobec nechiti bateria nova 55am zo fiataa neidee vobecccc
habr Profil uživatele
11/6/2013 14:29:53
Pokud je vozidlo jiz v poloprevodu na noveho majitele a vy mate v ruce kupni smlouvu s datem prodeje, pak uz osud vaseho byvaleho vozu neni vase starost a to vcetne zakonneho pojisteni ktere jiste od dne prodeje radne plati novy vlastnik. K vlozeni do depozitu je potreba predlozit TP, ORV a RZ coz vy uz nemuzete vlastnit, to ma mit novy majitel k dokonceni prepisu a jen registovane vozidlo jde vlozit do depozitu, tedy vy nemate zadnou moznost toto resit.
ivan
11/6/2013 13:07:00
auto jsem prodal, není však pojízdné, je odhlášeno na nového majitele, ten ho ovšem odmítá přihlásit na sebe až bude opravené, můžu dát SPZ do depozitu a ja to udělat? Mám to udělat já nebo nový majitel.
Děkuji Ivan
Honza
9/5/2013 23:33:24
Zdar panove. Pred dvaceti lety jsem s tatou bohuzel zlikvidoval T 600 kombi. Kastli jsem tenkrat rozrizl vejpul a nechal napospas osudu na hromade zeleza. Nyni hromadu likviduji a odvazim do srotu. NECHCE NEKDO ZA CENU ZELEZA TUTO KASTLI ??? 602210405
Dvanactnik
12/3/2013 19:06:24
Prekvapive: z Trabanta. Vsude jich jsou 4 pr***, obzvlaste tech 6V, proc vymyslet nesmysly?
stevo
12/3/2013 16:26:05
prosim Vas z ktoreho auta by pasoval starter do trabanta dik
Ivosh Profil uživatele + foto
16/1/2013 21:51:43
Zdravím Vás, pane Berane. Foto napoví mnoho. Doporučuji sem přidat pár fotek, určitě aspoň na díly by to bylo vhodné, pokud je to zachované. A v případě, že to bude některý výjimečný ročník, určitě si to někdo rád vezme celé. Držím palce.
Martin Beran
14/1/2013 17:32:41
Dobrý den,

Zdědil jsem Trabanta 601. Autům vůbec nerozumím, řeším co s tím….

Trabantem se 10 let nejezdilo, zakonzervováno to pokud vím nijak nebylo a vypadá to, že je zespoda je to pěkně „prožrané“.

Má cenu to někde někomu nabízet nebo mám volat rovnou odtahovku a šroťáky?
Je mi jasné, že moc peněz z toho nebude, ale já bych měl na pivo – a možná tam je pro sběratele pořád dost zajímavých součástek…

Lokalita: Kralupy nad Vltavou

Díky za rady…

Martin Beran

Marketa
27/12/2012 11:52:10
Dobrý den, sháním trabant k pronájmu na jeden den, případně jen pár hodin v Plzeňském kraji ... díky za jakékoliv info ...
Roman
30/11/2012 16:02:08
Diky moc.
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33  další další

Odepsat na: bez názvu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist