1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
bez názvu (793)
Eda Profil uživatele
30/6/2014 14:49:36
Do Trabanta se dnes používá Natural 91, nebo 95 a musí se přidat olej M2T v poměru 1:33, nebo 1:50 podle motoru. Morory s bronzovými ložisky na pístním čepu - 1:33, novější motory s jehlovým ložiskem 1:50, když nevíš co tam je tak 1:33. Do benzínu se nepřidávají žádná další aditiva - Trabant je nevyžaduje.
Olej M2T se dá nahradit jiným, lepším, ale Trabant byl stavěn na tento starý olej a je na něj zvyklý.
Habr tvrdí, že když krmíš jezevčíka loveckým salámem, nikdy z něj nebude ohař.
Miroslav Urban
30/6/2014 13:23:05
Ahoj, my do nasich dvoutaktu(motorka JAWA, CZ, PF62, pila a krovinak) lijeme
natural 95 + olej pro dvoutakty STIHL 1:50. 
 
---------- Původní zpráva ----------
Od: MARTIN
Komu: diskuze@trabant.cz
Datum: 30. 6. 2014 11:48:16
Předmět: [Trabant diskuze] Re: benzín
 
"dobrý den,
 
Koupil sem si trabíka a nevim co mam do něj natankovat když už neprodávaj
speciál"
habr Profil uživatele
16/6/2014 23:55:07
Obávám se, že máte zaděláno na pěkný budoucí problém - pokud náhodou vláda nevyhlásí nějakou amnestii na vozidla. Odhlásit - tedy trvale vyřadit vozidlo z provozu , lze jen na základě dokoladu o ekologické likvidaci vozidla vydaném oprávněnou firmou která má krajský souhlas k této činnosti. Tato firma musí doklad o likvidaci vystavit na základě dodaného autovraku a k němu dodaného velkého TP. Firma je již několik měsíců povinna z vraku pořídit a archivovat nejméně 3 fotografie které zadokumentují celkový pohled na typ, barvu a celistvost, na VIN a pohled na kompletnost vraku včetně interiéru. Zadokumentované chybějící komponenty je povinna vyznačit do protokolu jako chybějící. Zatím (ovšem dlouho to tak nenechají) je tolerováno když je vrak neúplný. Některé firmy ovšem u neúplného vraku požadují poplatek, jiné jej odmítají převzít, protože jsou takto ochuzeny o většinou zpracovatelsky zajímavé materiály (startér, auku, alternátor, měď a hliník), některé úřady zatím (ale opravdu ZATÍM) tolerují chybějící agregáty, jiné už odmítají takový protokol uznat.
 
Jak bez vozidla takový protokol - notabene na kompletní vozidlo - získat netuším a jak bez něj vozidlo trvale vyřadit z evidence netuším také.
 
Vyjmout vozidlo z depozitu lze pouze dvěma způsoby: 1) vyřazením s protokolem o ekolikvidaci 2) vyjmutím z depozitu a uvedením do řádného provozu po předložení platného povinného ručení a v případě že vozidlo nemá platnou STK tak i s dokladem o úspěšné STK. Bez úspěšné STK nelze vozidlo z depozitu do řádného provozu vydat, neb není způsobilé k provozu na pozemních komunikacích. Kterou z uvedených možností využijete, až budete (časem) vyzván, aby jste depozit ukončil, protože depozit je jen DOČASNÉ vyřazení vozidla z provozu s omezenou délkou na rok a s možností prodloužení o další půlrok. To, že je zatím tolerováno i dlouhodobé uložení je slomyslný záměr úřadů, ale to je jiná kapitola.
Roman
16/6/2014 16:20:10
Dobrý den!
Mám prosbu,již třetí rok mám značky v depozitu a rád bych vyřadil k ním auto z evidence,ovšem auto již ve skutečnosti neexistuje,je možné toto auto nějak zrušit?
Děkuji za odpověď.
j.
27/5/2014 10:09:21
V první řadě namazat všechna mazací místa na přední nápravě (2*dsč a hsč, komory homokinet. kloubů taky když už tam budeš s maznicí a převodku řízení) info v knize údržba a opravy T600/601 šlehofer.
no a pokud se to nezlepší, tak opravy podle p.habra.
habr Profil uživatele
26/5/2014 23:18:03
Myslím, že řešení tvého problému bude zde [URL] a ještě zde [URL] a možná taky zde [URL] . Pomáhej pánbůh.
Marek Matoušek Profil uživatele + foto
26/5/2014 23:08:24
zdar lidi, koupil sem trabuga a má jeden problém, zatočit s nim je celkem posilovna, v čem všem může bejt problém, nerad bych něco zkurvil až se do toho pustim :o) poraďte
Přílohy:  fotografie0028.jpg (669,1 kB)
Zbyněk
19/5/2014 17:37:31
Daruji originál měrku paliva k trabantu zřejmě 601. Očekávám nějakou malou pozornost třeba něco k baráku nebo do zahrady a když nic takovýho vhodnýho přebytečnýho nemáte, tak vemte u cesty nějakej pěknej placák.
Jo bydlím v Přibyslavi na havlíčkobrodsku poštou neposílám.
j.
8/5/2014 19:10:26
Maly OT.: Ekopoplatek lze velmi ucinne "zmirnit" veteranskou testaci puvodnosti v cene cca 3 000,- ekopoplatek 10 000 bude pote prominut. Financne vyhodne, motivace dostat vuz do slusneho stavu, navic penize jdou nekteremu VCC a ne nenazrane statni tlame.
habr Profil uživatele
8/5/2014 17:19:06
A ještě jedna nesrovnalost, vozidlo z depozitu lze vyjmout pouze s platnou technickou prohlídkou, přitom stačí, když bude platná ještě tentýž den kdy se depozit končí. Pokud byla technická v tom prosinci propadlá, tak vozidlo nemohlo být vyjmuto z depozitu, současně s vyjmutím začíná platit povinnost platit zákonné pojistné, bez zelené karty nebude depozit ukončen. To platíte Vy na vůz který papírově není Váš (jen možná někdy bude) nebo to platí jen tak ze zvyku původní majitel i když už auto máte Vy? Pojistné se váže na RZ, takže na kohou jsou RZ evidované, ten má tuto povinnost, zbavit se jí lze pouze přepisem, v případě polopřevodu jen tehdy, pokud je dobře ošetřena kupní smlouva s ověřenými podpisy (stačí na poště nebo matrice). Polopřevod má lhůtu k vyřízení 5 pracovních dnů, nad tuto lhůtu se jedná o přestupek, ale v praxi se to neřeší - pokud nedojde ke sporu nebo s vozidlem v polopřevodu není spáchán nějaký delikt.
habr Profil uživatele
8/5/2014 17:09:05
Já tomu stále nějak nerozumím, tak pokud původní majitel vyzvedl vůz z depozitu, pak máte k vozu RZ + ORV + zelenou kartu zákonného pojištění, protože to vše je k vyzvednutí potřeba, respektive po vyzvednutí máte k dispozici + pochopitelně TP ale ten nemůžete najít. Vám nikdo nic nevystaví, Vy nejste majitel, jste pouze v polopřevodu jako budoucí možný majitel kterého uvedl prodejce, majitelem z právního hlediska budete až tehdy, až bude vozidlo registrováno na Vás. Kdyby to mělo být tak jednoduché jako si to představujete, pak by si každý mohl na sebe klidně zageristrovat třeba sousedovu Audi A8 bez jeho souhlasu. Stačilo by na pytel od cementu sesmolit nějakou smlouvu a na magistrátě tvrdit, že se TP ztratilo, ať vystaví nový a rovnou na nového žadatele. Obávám se, že nepochodíte, účast původního majitele bude nezbytná.
Roman
8/5/2014 10:45:16
Dekuji, za preklad do lidske reci. Za ekopoplatky na trabanty jsem jiz utratil 30000, a rozhodne se mu nehodlam vyhnout ani nyni. Puvodni majitel jiz provedl odhlaseni depozitu, minuly rok v prosinci, a ja daval auto do stavu schopneho projit stk. Tedy ten duplikat vystavi jemu nebo mně, když je auto na mne převedeno? V kupni smlove je i uvedeno cislo tp, ale overena neni.
Roman
8/5/2014 10:45:11
Dekuji, za preklad do lidske reci. Za ekopoplatky na trabanty jsem jiz utratil 30000, a rozhodne se mu nehodlam vyhnout ani nyni. Puvodni majitel jiz provedl odhlaseni depozitu, minuly rok v prosinci, a ja daval auto do stavu schopneho projit stk. Tedy ten duplikat vystavi jemu nebo mně, když je auto na mne převedeno? V kupni smlove je i uvedeno cislo tp, ale overena neni.
habr Profil uživatele
8/5/2014 10:23:35
Přeloženo do srozumitelného jazyka: Vy máte staré auto a k němu možná klíče, ale to je tak asi vše, ani jediný doklad, krom nějaké kupní smlouvy která nejspíš nebude ani notářsky ověřená, takže má cenu papíru na kterém je sepsaná a nyní by jste chtěl k tomu autu získat kompletní doklady včetně převodu na Vás a nejlépe bez ekopoplatku, jen nevíte kdo Vám to jen tak zbaští? Nebo se mýlím?
 
Na STK ani evidenci motorových vozidel se s Vámi nebude nikdo bavit, nejste vlastníkem vozidla. To by tam mohl takhle přijít legalizovat vozidlo kdovíjakého původu každý vykuk. Tudy cesta nevede. Původní - poslednív TP legálně zapsaný - majitel musí navšívit evidenci vozidel u které je dané vozidlo zaregistrováno a požádat o vystavení duplikátu TP na základě poslední přidělené RZ. V evidenci úředník dohledá kartu vozidla, z ní zjistí, že je vozidlo v depozitu (odebrány RZ a ORV) a může vystavit duplikát. Velmi pravděpodobně bude vyžadovat protokol o registrační kontrole, aby měl jistotu, že vůz existuje a data v TP souhlasí se skutečností. Tento protokol znějící na jméno žadatele o duplikát vystaví STK po přistavení vozidla, které nesmí jet po ose ale je dopravováno na ložné ploše (nemá pojištění, RZ a doklady, možná ani platnou technickou). Po vystavení duplikátu může být do TP rovnou zanesen polopřevod na Vás, protože i ten je v kartě vozidla uveden. Jednodušší a levnější je najít ztracený TP.
Roman
8/5/2014 10:05:48
Zdravim, koupil jsem Trabika, spz jsou v depozitu, a puvodni majitel udelal prevod depozitu na mne. Nyni jsem ale zjistil, ze nemuzu najit ten velky TP. Co s tim? Jit na stk jen se smlouvou, pak zadat novy technicak? Nebo mi vystaví jako duplikat? Nemam totiz malej technicak, protoze je to v depozitu :-) diky za radu.
habr Profil uživatele
22/4/2014 09:26:02
Vlasto, vy v zadnem pripade nemuzete prodavat vuz na nahradni dily, ale jen jako celek a to vcetene prepisu. Prepis znamena dat vozidlo do poloprevodu a novy majitel MUSI nejprve na registracni kontrolu na STK za asi 200 korun, vozidlo nesmi jet po ose, nema SPZ a STK! Dale zaplati novy majitel 800 korun za prepis a dalsich az 10 000 korun podle emisnich norem za ekopoplatek. Pokud bude chtit vozidlo vyzvednout z depozitu, musi navic dolozit platnou uspesnou technickou prohlidku a doklad o povinnem ruceni. Protoze je nebezpeci, ze vy to date do poloprevodu a novy majitel to rezebere bez prepisu, vozidlo zanikne ale papiry budou dal existovat, tak doporucuji prodej vozidla stvrdit smlouvou ve ktere bude zakotveno, ze vozidlo bude prepsano v zakonne lhute a to cele bych doporucil pojistit u notare nebo aspon na poste overenymi podpisy, muze se to v budoucnu vyplatit u soudnich tahanic o nezaplacene pojistne, zpusobene skody a podobne.
Ani novy majitel si po prepisu vuz nemuze rozebrat na dily, nemel by jej nasledne jak zrusit - vyjmout z evidence. A ani vy nemuzete vuz prodat na soucastky, protoze k vyjmuti z evidence potrebujete protokol o ekologicke likvidaci, k jeho ziskani je ale nutno vuz nechat zlikvidovat, takze zase neni co prodavat na dily.
Vlasta
21/4/2014 20:07:04
Dobrý den, mám havarovaný nepojízdný vůz v depozitu od listopadu 2013, STK má do roku 2015, mám zájemce o koupi na ND, musím na magistrátu nahlásit polopřevod na nového majitele? a to na základě kupní smlouvy? kdo zaplatí eko daň, pokud se bude platit, nebo jaký je další postup děkuji,
Lada Vodvarka
21/4/2014 17:28:38
Dobrý den, nabízím levně kompletního Trabanta 601 combi, je vyroben v roce 1976 a má najeto 64000 km. Po celou dobu provozu je garážován. Bohužel je již odhlášen. Jako bonus je spousta náhradních dílů. Trabi se nachází v okrese Kutná Hora. Pokud máte zájem neváhajte mě kontaktovat: Ladislav Vodvárka 604 135 432, nebo ladislavvodvarka@seznam.cz
samsulak
3/4/2014 10:07:54
Pěkný 601 Hycomat na prodej - [URL]
Veverka
3/3/2014 14:24:46
Dobrý den,
poradíte mi prosím , kde (v Královehradeckém kraji) bych mohl nechat zrenovovat svého Trabanta?
Děkuji předem za doporučení
Mr Dickson Nero
6/2/2014 00:06:15
Jste v nouzi soukromých nebo podnikatelských úvěrů pro různé
Účely? Pokud
Ano, Kontaktní dickson_nero@blumail.org Mr.Dickson Nero přes
Jméno:
Věk:
Částka potřebná:
Doba trvání:
Země:
účely:
Mobilní číslo:
Poznámka: Všechny odpovědi musí být zaslány TÉTO NAŠÍ SPOLEČNOSTI
SOUKROMÉ ADRESA dickson_nero@blumail.org
habr Profil uživatele
30/1/2014 12:38:49
Cemu se divite? Pokud vozidlo nezanikne podle platnych reguli, tak je provozovano dal - to je logicke. Pokud je tedy provozovano, tedy je i evidovano a musi byt ze zakona povinne pojisteno - i to je logicke, zvlaste kdyz je to opreno o zakon. Co je nelogicke to je stav veci ke kteremu doslo, prece staci chovat se v souladu se selskym rozumem a neporusovat vedome zakony a pak nemuze nastat stav, kdy se plati pojisteni za neexistujici vozidlo. Pokud nekdy nahodou nebude na tyto pripady nejaka vyjimecna a casove omezena amnestie /nejste jediny/ tak je to opravdu beh na veky. Resit se to da jen tak, ze se sezene doklad a vozidlo se legalne odhlasi z evidence. Cim driv, tim levneji a snadneji, odklad do budoucna muze prinest jen dalsi obtize.
Miroslav Urban
29/1/2014 21:17:20
Takze dotycny uz musi naveky platit povinne ruceni, po smrti potom dedicove
atd.. ?
 
---------- Původní zpráva ----------
Od: Tr.
Datum: 29. 1. 2014
Předmět: [Trabant diskuze] Re: Ekologická likvidace
 
"Ani jedno z toho už nelze..."
habr Profil uživatele
17/9/2013 10:55:47
Pokud bude prvni smlouva radne ukoncena tak problem nenastane ani pokud budou ke stejnemu datu. Prvni smlouva nemuze skoncit v den podani vypovedi, ale az den nasledujici, ani to neni prolem, musi vsak byt ukoncena, jinak pokracuje dal a kazdou dalsi smlouvu zneplatnuje jako duplicitni. Zmena pojisteni se da pomoci depozitu uskutecnit v jednom dni, to jsem uz ale zminil.
Miroslav Urban
17/9/2013 06:18:11
Hezke rano,
tak jak to popisujete, to je zcela ciste reseni, mate pravdu. Na druhou
stranu, jaky muze vzniknout problem, pokud u stavajici smlouvy podam vypoved
a ke shodnemu datu uzavru smlouvu novou ? Vyhnu se tim dvoji navsteve
registru. V registrech na mensich obcich asi nebude problem, ale napr. v
takovem Brne je navsteva registru rovna adrenalinove akci...
 
 
M. Urban
 
---------- Původní zpráva ----------
Od: habr
Datum: 16. 9. 2013
Předmět: [Trabant diskuze] Re: bez názvu
 
"Nemohu souhlasit s panem Urbanem. Vložit a vyzvednou značky z depozitu může
provést i jiná osoba než vlastník. Zákon neupravuje kdo smí a kdo nesmí úkon
provádět (zákon č.56/2001 Sb. § 13 odst. 3 a 4), úřeník je ale obvykle osoba
pomatená a hází klacky pod nohy. V takovém případě stačí zmocnění vystavené
majitelem pro pověřenou osobu a toto zmocnění se nevyžaduje notářsky ověřené
a to ani v případě převodu vozidla.
 
Překrytí pojistných smluv je právnicky špatné řešení. Nejprve je potřeba
první smlouvu zrušit, jinak nastane duplicita smluv a v takovém případě se
vždy za platnou považuje ta starší - původní, novější smlouva je neplatná.
Dokonce v případě, že u první smlouvy nastane "výroční den" tak se smlouva
automacky prodlužuje (revolving) a pokud nebude uhrazena platba, bude
pojistním dlužníkem se všemi důsledky. První smlouva musí být v každém
případě ukončena písemnou výpovědí k nějakému datu nebo z nějakého důvodu.
Druhý smlouva se může sepsat až 3 měsíce před svojí platností, ale nemůže
bez výpovědi a ukončení první smlouvu v žádném případě ukončit.
 
Jednou z možností jak ihned ukončit povinné ručení je vklad do depozitu, se
zapsaným depozitem v TP je potřeba zajít na přepážku pojišťovny a ukončit
pojištění k následujícímu dni. Pak udělat pojištění nové a vrátit se pro
značky do depozitu. Vše se dá zvládnout za pár hodin jednoho dne. Poplatek v
depozitu je 100 korun a vozidlo při vyjmutí musí mít platnou technickou
prohlídku. Původní pojišťovna ve lhůtě do 90 dnů vrátí nevyužité pojistné
zaokrouhlené na celé kalendářní měsíce, odečítá se i započatý měsíc."
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32  další další

Odepsat na: bez názvu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist