1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
bez názvu (793)
Dominik Mrnka
31/1/2016 22:52:21
Dobrý den, mám trabanta a chtěl bych se zeptat, co znamená štítek na podběhu u motoru. Když stojím před vozidlem a koukám do motorového prostoru, tak na levém podběhu (lehce pod indukčními cívkami) je štítek stejný kus jako výrobní, jenomže se neshoduje číslo na něm s výrobním číslem a vůbec nerozumím, co označuje. Děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
31/1/2016 01:29:10
Pan Kytka vozí i posílá i na Slovensko: [URL]
Richard Dubjel Profil uživatele
30/1/2016 20:13:47
Dobry den. Neviete mi poradit kde by som kupil nove nahradne diely na 601s? Potrebujem toho vela lebo si ho chcem poroadne zrenovovat
petr
2/1/2016 15:11:47
Zdravím ,
jaké mám dát do 1.1 Trabiho optimální svíčky, jaké by stačily na občasný provoz auta a taky nevím jaký oil filtr, není označen a nechcu ho nosit do prodejny. děkuji za informace.
Přílohy:  trabant1.1022.jpg (2,5 MB)
bambule trambule
24/12/2015 15:41:30
Netočí starter? Kontakt někde- spínací skříňka, elektromahgnet starteru atd atd. Projít všechno s kontaktolem a poutahovat. S biblí (šlehofer) v ruce to nebude problém
Lukáš
21/12/2015 23:03:49
zdravým kúpil som si trabant pred mesiacom a stale mám problem zo štartovanim niekedy mi naštartuje na brnk ked zapnem sitič a bez plynu a spojky ..a niekedy ho vypnem a na druhy den mi ani vobec nechce točiť potom ho roztahnem a chviľku pojazdim a vypnem a toči normálne a na druhy den zase nič už sami to stalo 2x čo tomu može byť ??, dik za rady
michele
4/12/2015 12:00:18
Nápoveda clovek skutocne potrebujú peniaze
dobrý vecer
Som muž veritel k dispozícii na pomoc ženám a mužom, ktorí potrebujú financné prostriedky (peniaze) pre vaše podnikanie alebo platit nic.
Som velmi cestný clovek veritela, aby vážne pomôct svojim ludom, ktorí sú v núdzi.
Ak ste v núdzi, prosím, kontaktujte ma cez môj nasledujúci e mailovú adresu: michele.salvati02@gmail.com
Dakujem vám
Přílohy:  nabizivsechnydruhyuveruv72h_1.jpg (118,7 kB)
Petr
30/11/2015 17:43:33
TO Libor: ahoj zkus se podívat na www.favoritklub.cz možná ti tam poraděj. zde je to opravdu o trabantech.
bambule trambule
27/11/2015 19:06:09
blby auto, to by se v trabantu nikdy nestalo! uprimne nevim, ale budu-li ja osobne napr. potrebovat pomoc s fordem, asi nenapisu na Audi forum...vis, kam mirim...
Libor
27/11/2015 17:56:18
ahojte,poradte me,mam favorita a nejde mi topeni,obcas topi jen na polohu 2,ale jen chvili,cim to je? diky
lante
6/11/2015 16:44:26
ktery valec pali a ktery ne je jasne, pak vymenovat mezi sebou: svicku, kabel, civku, ebzu, cidlo na klikove hrideli. je-li svicka zapojena a ukostrena o plech, preskakuje jiskra? Ma valec dostatecnou kompresi? Motor je tesnen labyrinty nebo gufery? Pokud gufery, je mozne ze je poskozeno a polovina skrine prisava vzduch...
Lukas
5/11/2015 12:37:37
zdravim,mam takovej dotaz,trabant mi jede stale na jeden valec a nemuzu na to prijit,dal jsem jinou ridici jednotku,svicky a uz si stim nevim rady,tak kdyby nekdo neco vedel tak budu rad za kazde info dekuji
Daniela
12/10/2015 14:21:37
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda by bylo možné si od některého majitele Trabanta (nejlépe zelené barvy) vůz zapůjčit za úplatu na focení PF 2016 , tzn. stojícího vozidla.
Děkuji za informaci.
honza.bk Profil uživatele
11/10/2015 20:36:24
Probůh, nejde nějak těm "dobrodějům" s nabízením "výhodných" půjček zatrhnout to plevelení diskuzního fóra?
habr Profil uživatele
1/8/2015 21:49:22
Poplatky nelze takto jednoznačně určit. Eko polatek je u Trabanta 10 000 Kč, přepis je pro všechna vozidla stejný 200 registrační kontrola a 800 vlastní přepis vozidla. Cena povinného ručení se řídí mnoha ukazateli, věk pojistníka, bonus za předchozí bezeškodné měsíce, stáří vozidla, velikost města trvalého pobytu pojistníka, obsah motoru, výše pojistného plnění v případě nehody, různá připojištění, sjednání u přepážky nebo na internetu a nakonec má na cenu vliv i způsob platby pojistného. V klubu máme Trabanty s ročním pojistným od 250 korun u staršího člověka až po 2800 u mladíka a vždy je to správný výpočet daný právě těmi různými ukazateli.
Fantomas
1/8/2015 19:09:55
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně vozu Trabant. Já a moje parta uvažujeme o koupi, protože se nám to strašně líbí, ale chtěli by jsme se vás zeptat kolik stojí ty věci okolo. Například EKO daň, povinné ručení a všechny různé poplatky, děkuji za odpověd.
Pavel Tesař
29/7/2015 09:36:50
Dobrý den,
potřebovali bychom radu. Rádi chceme restaurovat 601. Jsme ze severu Čech - Varnsdorf. Můžete nám doporučit někoho z okolí, kdo by udělal kompletní restaurování?
Děkuji za pomoc

Tesař Pavel
petr kuitš
30/5/2015 16:24:56
zdravím sháním karburátor na wartburg 1.3 benzín rok 1989 čtyřválec

tel:778054040
email : petr.kutis@seznam.cz
Dušan
14/4/2015 13:13:12
Dobrý den, poradte mi prosim. Mam auto 3 rokem v poloprevodu ale ted jsem ho dal k eko. likvidaci, povinne ruceni je zaplaceno, Ted jsem odeslal žadost s kopii eko. likvidace vozidla na pojištovnu a oni mi to nechcou zrušit. Chci se zeptat jestli musim mít vozidlo komplet prihlašene na sebe nebo ne? Co bych mel ted udelat, poradte mi prosim.
petr
6/4/2015 11:45:32
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestli někdo nezjistí kod autoradia Kenwood KDC-5080R (KE0644M0700537) .
Předem děkuji za odpověď.
Emilly
29/3/2015 13:52:15
Dobrý den, nabízím originální knížku Jezdíme Trabantem ve velmi dobrém stavu z roku 1969 i s originální přílohou el. zapojení od roku 1963. cena podle dohody
Lubomír
15/2/2015 18:59:25
Povinnost dohlásit všechna auta, která jsou v polopřevodu do 30.6.2015 vyplývá ze zákona č. 56/2001 ve znění účinném od 1.1.2015 (tedy z novelizace označené jako zákon 239/2013 Sb.). Konkrétně v části první, článku druhém v přechodných ustanoveních se jako 4. odstavec bod b) uvádí:
4. Silniční vozidlo, které je ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona trvale vyřazené z registru silničních vozidel, se považuje za silniční vozidlo zaniklé. Silniční vozidlo se dále považuje za zaniklé, pokud ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona
b) není u tohoto vozidla zapsán v registru silničních vozidel jeho vlastník a do 6 měsíců ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona není podána žádost o zápis vlastníka silničního vozidla do registru.
Co je to ten "zánik" pak popisuje §13, zjednodušeně řečeno jde o stav, kdy je vozidlo zničeno a není již možné jej ekologicky zlikvidovat. Takže ano, vozidla v polopřevodu zaniknou, aniž by byla ekologicky zlikvidována a u mnoha z nich nemá smysl jej dohlašovat a hradit tak "ekopoplatek".

Zákon 239/2013 je již platný, tzn. schválený a jeho text neměnný a účinným se stane 1. ledna příštího roku.
Lubomír
15/2/2015 18:57:48
Co udělat s odhlášenými auty

Auta, která budou k 1. 1. 2015 v „polopřevodu“ (původní vlastník se odhlásil a nový nenahlásil):

do 30. 6. 2015 je nutné přihlásit vlastníka a doložit, že auto je technicky způsobilé k provozu, prošlo evidenční kontrolou a je pojištěné. Jinak bude vůz vyřazen z registru, tedy považován za zaniklý a už jej nepůjde nikdy přihlásit. Pokud s ním bude někdo jezdit, hrozí mu pokuta v řádu desetitisíců a sebrání řidičského průkazu na půl roku.

Auta, která budou k 1. 1. 2015 v „depozitu“ (dočasně odhlášená s odevzdanými SPZ):

doba dočasného vyřazení méně než 18 měsíců: vlastník nemusí dělat nic, po 31. 12. 2015 se vůz automaticky v registru překlopí do režimu „vyřazeno z provozu“, což je obdoba dnešního depozitu (auto bude úředně existovat, ale bude mít odevzdané značky, nebude se s ním smět jezdit a nebude se na ně muset platit povinné ručení)
doba dočasného vyřazení přesáhla 18 měsíců: vlastník musí do konce roku 2015 nahlásit obecnímu úřadu, kde auto stojí a jak je hodlá využívat. Pak se z dnešního depozitu překlopí do režimu „vyřazeno z provozu“ (viz předchozí bod). Pokud toto vlastník nenahlásí, auto bude definitivně vyřazeno, úředně zanikne a už nebude možné je znovu přihlásit.

Pramen: Ministerstvo dopravy
Eda Profil uživatele
14/2/2015 16:55:41
Romane, zajdi na úřad, vem si sebou tužku a papír na poznámky a zeptej se tam, co pro to musíš udělat, jaké jsou možnosti. Nezastřelí tě tam, pouze ti dají informace co s tím, je možné, že pak dostaneš nějakou pokutu, ale za blbost se vždy platí.
Pak tady napiš co ti řekli.
jara
14/2/2015 13:38:40
Dost blbě, Romane. Inu upletl jste si na sebe bič. Auto neodhlásíte bez protokolu o ekolikvidaci, ale nemáte co zlikvidovat... Inu zákony jsou různé, můžou nám přijít pitomé, ale když s nimi vym*dáte, vym*dají pak zákony s Vámi.
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32  další další

Odepsat na: bez názvu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist