1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

bez názvu (684)
Libor
27/11/2015 17:56:18
ahojte,poradte me,mam favorita a nejde mi topeni,obcas topi jen na polohu 2,ale jen chvili,cim to je? diky
lante
6/11/2015 16:44:26
ktery valec pali a ktery ne je jasne, pak vymenovat mezi sebou: svicku, kabel, civku, ebzu, cidlo na klikove hrideli. je-li svicka zapojena a ukostrena o plech, preskakuje jiskra? Ma valec dostatecnou kompresi? Motor je tesnen labyrinty nebo gufery? Pokud gufery, je mozne ze je poskozeno a polovina skrine prisava vzduch...
Lukas
5/11/2015 12:37:37
zdravim,mam takovej dotaz,trabant mi jede stale na jeden valec a nemuzu na to prijit,dal jsem jinou ridici jednotku,svicky a uz si stim nevim rady,tak kdyby nekdo neco vedel tak budu rad za kazde info dekuji
Daniela
12/10/2015 14:21:37
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda by bylo možné si od některého majitele Trabanta (nejlépe zelené barvy) vůz zapůjčit za úplatu na focení PF 2016 , tzn. stojícího vozidla.
Děkuji za informaci.
honza.bk Profil uživatele
11/10/2015 20:36:24
Probůh, nejde nějak těm "dobrodějům" s nabízením "výhodných" půjček zatrhnout to plevelení diskuzního fóra?
habr Profil uživatele
1/8/2015 21:49:22
Poplatky nelze takto jednoznačně určit. Eko polatek je u Trabanta 10 000 Kč, přepis je pro všechna vozidla stejný 200 registrační kontrola a 800 vlastní přepis vozidla. Cena povinného ručení se řídí mnoha ukazateli, věk pojistníka, bonus za předchozí bezeškodné měsíce, stáří vozidla, velikost města trvalého pobytu pojistníka, obsah motoru, výše pojistného plnění v případě nehody, různá připojištění, sjednání u přepážky nebo na internetu a nakonec má na cenu vliv i způsob platby pojistného. V klubu máme Trabanty s ročním pojistným od 250 korun u staršího člověka až po 2800 u mladíka a vždy je to správný výpočet daný právě těmi různými ukazateli.
Fantomas
1/8/2015 19:09:55
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně vozu Trabant. Já a moje parta uvažujeme o koupi, protože se nám to strašně líbí, ale chtěli by jsme se vás zeptat kolik stojí ty věci okolo. Například EKO daň, povinné ručení a všechny různé poplatky, děkuji za odpověd.
Pavel Tesař
29/7/2015 09:36:50
Dobrý den,
potřebovali bychom radu. Rádi chceme restaurovat 601. Jsme ze severu Čech - Varnsdorf. Můžete nám doporučit někoho z okolí, kdo by udělal kompletní restaurování?
Děkuji za pomoc

Tesař Pavel
petr kuitš
30/5/2015 16:24:56
zdravím sháním karburátor na wartburg 1.3 benzín rok 1989 čtyřválec

tel:778054040
email : petr.kutis@seznam.cz
Dušan
14/4/2015 13:13:12
Dobrý den, poradte mi prosim. Mam auto 3 rokem v poloprevodu ale ted jsem ho dal k eko. likvidaci, povinne ruceni je zaplaceno, Ted jsem odeslal žadost s kopii eko. likvidace vozidla na pojištovnu a oni mi to nechcou zrušit. Chci se zeptat jestli musim mít vozidlo komplet prihlašene na sebe nebo ne? Co bych mel ted udelat, poradte mi prosim.
petr
6/4/2015 11:45:32
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestli někdo nezjistí kod autoradia Kenwood KDC-5080R (KE0644M0700537) .
Předem děkuji za odpověď.
Emilly
29/3/2015 13:52:15
Dobrý den, nabízím originální knížku Jezdíme Trabantem ve velmi dobrém stavu z roku 1969 i s originální přílohou el. zapojení od roku 1963. cena podle dohody
Lubomír
15/2/2015 18:59:25
Povinnost dohlásit všechna auta, která jsou v polopřevodu do 30.6.2015 vyplývá ze zákona č. 56/2001 ve znění účinném od 1.1.2015 (tedy z novelizace označené jako zákon 239/2013 Sb.). Konkrétně v části první, článku druhém v přechodných ustanoveních se jako 4. odstavec bod b) uvádí:
4. Silniční vozidlo, které je ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona trvale vyřazené z registru silničních vozidel, se považuje za silniční vozidlo zaniklé. Silniční vozidlo se dále považuje za zaniklé, pokud ke dni nabytí účinnosti tohoto zákona
b) není u tohoto vozidla zapsán v registru silničních vozidel jeho vlastník a do 6 měsíců ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona není podána žádost o zápis vlastníka silničního vozidla do registru.
Co je to ten "zánik" pak popisuje §13, zjednodušeně řečeno jde o stav, kdy je vozidlo zničeno a není již možné jej ekologicky zlikvidovat. Takže ano, vozidla v polopřevodu zaniknou, aniž by byla ekologicky zlikvidována a u mnoha z nich nemá smysl jej dohlašovat a hradit tak "ekopoplatek".

Zákon 239/2013 je již platný, tzn. schválený a jeho text neměnný a účinným se stane 1. ledna příštího roku.
Lubomír
15/2/2015 18:57:48
Co udělat s odhlášenými auty

Auta, která budou k 1. 1. 2015 v „polopřevodu“ (původní vlastník se odhlásil a nový nenahlásil):

do 30. 6. 2015 je nutné přihlásit vlastníka a doložit, že auto je technicky způsobilé k provozu, prošlo evidenční kontrolou a je pojištěné. Jinak bude vůz vyřazen z registru, tedy považován za zaniklý a už jej nepůjde nikdy přihlásit. Pokud s ním bude někdo jezdit, hrozí mu pokuta v řádu desetitisíců a sebrání řidičského průkazu na půl roku.

Auta, která budou k 1. 1. 2015 v „depozitu“ (dočasně odhlášená s odevzdanými SPZ):

doba dočasného vyřazení méně než 18 měsíců: vlastník nemusí dělat nic, po 31. 12. 2015 se vůz automaticky v registru překlopí do režimu „vyřazeno z provozu“, což je obdoba dnešního depozitu (auto bude úředně existovat, ale bude mít odevzdané značky, nebude se s ním smět jezdit a nebude se na ně muset platit povinné ručení)
doba dočasného vyřazení přesáhla 18 měsíců: vlastník musí do konce roku 2015 nahlásit obecnímu úřadu, kde auto stojí a jak je hodlá využívat. Pak se z dnešního depozitu překlopí do režimu „vyřazeno z provozu“ (viz předchozí bod). Pokud toto vlastník nenahlásí, auto bude definitivně vyřazeno, úředně zanikne a už nebude možné je znovu přihlásit.

Pramen: Ministerstvo dopravy
Eda Profil uživatele
14/2/2015 16:55:41
Romane, zajdi na úřad, vem si sebou tužku a papír na poznámky a zeptej se tam, co pro to musíš udělat, jaké jsou možnosti. Nezastřelí tě tam, pouze ti dají informace co s tím, je možné, že pak dostaneš nějakou pokutu, ale za blbost se vždy platí.
Pak tady napiš co ti řekli.
jara
14/2/2015 13:38:40
Dost blbě, Romane. Inu upletl jste si na sebe bič. Auto neodhlásíte bez protokolu o ekolikvidaci, ale nemáte co zlikvidovat... Inu zákony jsou různé, můžou nám přijít pitomé, ale když s nimi vym*dáte, vym*dají pak zákony s Vámi.
roman
13/2/2015 19:07:35
Zdravím mám otázku prodal sem auto bez převodu tudíž auto patří porad mě a od auta už sou jen SPZ auto neexistuje. Jak mám vozidlo zrušit když mám jen papíry od vozu a SPZ?? Díky za radu
Miroslav Urban
8/2/2015 21:41:18
Chcete vysilacky, ktere nebude moci nikdo odposlouchavat a zaroven chcete
pristroj, ktery by je umoznil odposlouchavat.... 

Nicmene, prime odpovedI.

1. Ano, existuje takove, ale cena bude s jistotou presahovat Vasi predstavu

2. Ano i takove pristroje existuji, kterymi je mozne odposlouchavat silove
slozky, ale tam ta cena bude s jistotou presahovat i Vase nejdivocejsi sny..
:)

M.

---------- Původní zpráva ----------
Od: RAdim donath
Komu: diskuze@trabant.cz
Datum: 8. 2. 2015 21:35:47
Předmět: [Trabant diskuze] Re: Vysílačka!!!

"Dobrý večer chtěl jsem se poptak na nějaké kvalitni vysílačky přes které se
dá dorozumívat bez odposlechu. A taky bych se chtěl zepta jestli se dá s
nějakou tokvou odposlochávat vojenské a policejní složky . Děkuji za odpověd
RAdim"
habr Profil uživatele
5/2/2015 10:47:39
Trochu jste zaspala, od 1.1.2015 se opet zmenily zakony a moznost prodeje vozu na soucastky je tak uplne znemozneno. Mate jen dve moznosti - 1) vozidlo prodat vcetne prepisu ktery se nyni nove provadi v miste registrace prodejce primo na kupujiciho, s tim souvisi poplatky za registracni kontrolu a pojisteni jiz na noveho majitele, poplatek za prepis a pripadne poplatek ekologicky, nebo 2) vozidlo kompletni odevzdat do strediska ktere ma k tomu povoleni k radne ekologicke likvidaci a toto stredisko povinne nafoti kompletnost vraku, vyda o tom protokol a s timto protokolem zazadate o trvale vyrazeni vozidla z registru. Nektere ekostredisko za chybejici dily vyzaduje poplatek, jinde ne, nektere za vrak i neco zaplati, jine naopak penize pozaduje, to je ruzne.
V zadnem pripade neni mozne legalne vozidlo prodavat na soucastky, demontazni prace mimo ekostrediska jsou nepripustne, proto tyto opatreni vymysleli.
Pozor na nekompletnost vraku, mnohdy projde kdyz tam chybi treba cely motor, ale uz se take stalo, ze v protokolu bylo zapsano, ze chybi cast vystroje a magistrat odmitl neuceleny vrak odhlasit s poukazem na to, ze nebylo odevzdano cele ozidlo ale jen jeho cast. Je to jak kde, vse je zavisle na lidech.
Romča
4/2/2015 19:44:25
Dobrý den,

chtěla bych prodat své auto na náhradní díly. Auto je pojízdné stk má platnou až do roku 2016 nebourané, ale už úplně nefunguje a není v takovém stavu, že bych si ho dovolila prodat jako plně pojízdné. Je mi líto ho dávat na likvidaci, když by si ho za nějakou částku ještě mohl někdo koupit. Potřebovala bych poradit jakým způsobem postupovat je nutné odhlásit auto? Platit eko daň? Děkuji za rady :-)
habr Profil uživatele
3/2/2015 19:20:03
Vše záleží především na tom, jak přesně je vlastnictví zapsáno v TP. Pokud jste jak vlastníkem, tak i provozovatelem a pojistné je hrazeno na Vaše jméno, pak je velká šance získat vozidlo. Nikoliv ale tím, že jej rodičům zcizíte. Musíte požádat o vrácení, pokud tomu nebudou chtít rozumět, obrátíte se na policii s trestním oznámením na neoprávněné užívání cizí věci. Pokud máte tak špatné vztahy, bude moudré všechna jednání provádět přes písemný styk. Naopak, pokud si vozidlo "vezmete" ač je Vaše, můžete očekávat, že trestní oznámení na zcizení vozidla neznámým pachatelem bude skoro jistě podáno rodiči. V takových situacích je prozíravé každý skutek předem pečlivě zvážit - na lékárnických vahách.
Lukas
3/2/2015 06:58:14
Dobry den potreboval bych radu. Moji rodice se kterymi nekomunykuji mají Škodu Fabii která je registrovaná na mě. Bojim se toho ze na voze vznikne dluh nebo způsobí nějakou nehodu. Muzu v takovem pripade jim vozidlo beztrestne odebrat?
Lukas
3/2/2015 06:58:07
Dobry den potreboval bych radu. Moji rodice se kterymi nekomunykuji mají Škodu Fabii která je registrovaná na mě. Bojim se toho ze na voze vznikne dluh nebo způsobí nějakou nehodu. Muzu v takovem pripade jim vozidlo beztrestne odebrat?
Derek Douglas
2/1/2015 23:38:50
Dobrý den,

Jste v jakékoliv finančních potíží? Potřebujete úvěr vymazat své dluhy? Chystáš se zvýšit své finance? Jste podnikatel, který chce rozšířit jeho / její společnost. Tímto jste měli kontaktovat skutečného hrdinu, důvěru a efektivní úvěr zápůjční firma pro váš úvěr. Jsem uznán jednotlivců i vlády pro naši vysokou účinností.

Služby zahrnují:
* Osobní půjčky (Secure a Nezajištěné)
* Obchodní úvěry (Secure a Nezajištěné)
* Home Improvement
* Inventor Úvěry
* Auto úvěry
atd ..

Prosím dostat zpátky k nám, pokud máte zájem, přes easyloanfirm2020@gmail.com

Jsme certifikované,
důvěryhodný, spolehlivý, efektivní, rychlé a dynamické.

S pozdravem,
Pan Derek Douglas
easyloanfirm2020@gmail.com
Přílohy:  mmm.jpg (12,7 kB)
vasa
22/12/2014 12:24:29
Zdravím, neměl by někdo na prodej přírubu na převodovku k motoru z wartburga? Nebo aspon výkres?
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28  další další

Odepsat na: bez názvu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist