1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Svíčky na zimu (9)
Ptak1
5/12/2005 12:44:07
To Mikuš TN: Nevim, ale mosaznej karatcek jsem koupil v sade na svicky, spolu s pilnikem a listovejma merkama apod. a nemuzu si na nej stezovat, cisti dobre a ze bych pozoroval nejaky chyby v zapalovani smesi tak to opravdu ne. A to ho puzivam asi 7 let a na ruznejch typech vozu, dokonce i na Simsonu to chodi v pohode. Ale nechci se hadat, jeste mi tece mliko po brade a nem takovejch zkusenosti
Ivosh Profil uživatele + foto
4/12/2005 17:38:29
V souvislosti se svíčkama ještě jedna zkušenost z úplně jiného vozu. Tchán měl na Felicii sadu svíček Bosch s 3 elektrodami na kostru místo jedné. Někdo tyto svíčky doporučuje a používá i na trabíka (nevím ale jistě, jestli konkrétně od Bosche, či od jiné značky). Když jsme byli v servise a servisák svíčky tchánovi kontroloval, řekl mu, ať raději osadí normální, že ty s 3 elektrodami jsou určeny pro výkonější zapalovací soustavy, proto např. pro Felicii jsou spíš nevhodné. Může se pak stávat, že jiskra hůře proráží. Takže nevím, jestli je vhodné dávat tyto svíčky do trabíka...
Mikuš TN
4/12/2005 16:14:39
čo sa týka sviečok tak by som prezentoval moje skúsenosti a múdre rady ktoré som za 35 rokov načerpal a odskúšal.
Moderné sviečky /teraz v predaji / 15 000 km a potom bez pardonu vyhodiť.
Na čistenie nepoužívať mosadznú kefku mosadz sa maže a môže sa tým vyrobiť vodivý povlak na porcelánovom izolátore ideálne je jemná ocelová kefka na semišovú obuv naposledy som ju kúpil v Tescu.
Prevádzkou vznikajú na porcelánovom izolátore mikrotrhliny ktoré spôsobujú v konečnom dôsledku slabú iskru. Preto je rozumnejšie dávať na zimu nové sviečka ale tie isté ako na leto s rovnakou tepelnou hodnotou.
N15YC je s vysunutým iskrištom s medeným jadrom ktoré má vplyv na lepšie samočistenie ale vysunuté iskrište môže sposobiť problémy hlavne u už repasovaných motorčekoch .. znížené hlavy a podobne
moje doporučenie N15C celoročne a ak sú peniaťky tak aj iné super značky rovnakoje hodnoty tabulky sú k dipozícii u predajcov
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
29/11/2005 22:10:45
Myslim, ze prave mosadzny kartac je na to nevhodny! Kedysi sa tu o tom nieco pisalo...
Ptak1
29/11/2005 14:25:22
Da se to pouzit, ale dej pozor jak casto a jakou silou to cistis. Caste cisteni muze lehce isolator poskodit, coz se mi stalo na motorce.Odloupl se kus a vyletel asi vejfukem, ale svicka fungovala dal. A pak dale bych to nedelal zeleznym dratenym kartacem, ale kartacem s mosaznejma stetinama, kterej je mekci.
Ivosh Profil uživatele + foto
29/11/2005 07:14:00
Myslím, že svíčky použitelné jsou. Nánosy většinou nejsou na škodu, pokud se
dají očistit, aniž bys výrazně poškodil izolátor nebo kontakty. Několikrát
jsem jel na jeden válec (v případě W353 na 2) i několik desítek km a po
jízdě byla svíčka nefunkčního válce černá jako "viks". Po očištění svíčky (a
odstranění závady) motor jel na všechny tři, zbylé úsady na svíčce se
opálily provozem a ta vydržela dalších několik tisíc. Takže pokud není
svíčka k zahození jako taková, klidně bych ji očistil a zkusil ještě něco
najet.
walkingtall
28/11/2005 21:28:15
Ještě jedna věc mně napadla. Dnes mně pravděpodobně jelo auto na jeden válec. Už jsem to jednou zažil, takže si myslím, že to je to samé. Vyndal jsem svíčky a zjistil jsem, že jsou na nich poměrně velké usazeniny. Svíčky jsou suché, žádný olej atd., ale hodně zanesené, "zapečené". Je možné je dále použít, když to z nich odrbu ocelákem apod.? Prostě když je očistím? Můžu je tam dát zpátky nebo si mám koupit nové.
Tady nejde o peníze nebo o možnost koupit nové, to mohu udělat samozřejmě kdykoliv. Spíše mě zajíma, jsou-li ty svíčky znovu použitelné, pokud je očistím.
Hoda
28/11/2005 21:11:48
Já používám jedině N15C.Celoročně.jiné tam nedávam.Bez problémů.
walkingtall
28/11/2005 20:52:53
1. Jaké svíčky jsou nejvhodější na zimu?
2. Pokud je můj motor zvyklý na brisk N15C, je možné je vyměnit za Bosch apod.? Je vůbec vhodné N15C používat na zimu? Co třeba N15Y...?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Svíčky na zimu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist