1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Technická... (16)
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
1/11/2005 16:15:12
Ano, taka mierka tam je. Ja som myslel ze ci tam nie je nejaka na riedenie, teda 1:33, 1:50...atd, taka tam nie je :)
Ivosh Profil uživatele + foto
1/11/2005 11:24:03
Ano, na plastové zelené lahvi Shell Advance SX2 je měrka. Tradiční, na boku
je blok zeleného plastu po celé výšce přerušen a je tam tenký pásek
průhledného čirého plastu. Značeno po 0,1 l. Mohu nafotit, ale nezdá se mi,
že by to v ČR bylo a na Slovensku nebylo.
Marián_Brondoš Profil uživatele
31/10/2005 22:54:28
To: Mr_Kuj
Aky ma prakticky vyznam tankovat 3-4litre okrem psychologickeho hladiska (
"mna sa zdrazovania benzinu netyka - uz 20 rokov tankujem za stovku)?
Ja som si predriedoval olej na 15lit. benzinu, ale zdalo sa mi ze chodim moc
casto tankovat, tak teraz berem 20lit. po prepnuti na rezervu.
S tym Shellom s tebou suhlasim, ja som ho tiez skusal a ziadnu mierku nemal.
31/10/2005 20:43:38
To Ivosh: Naozaj je na lahvi z Shell Advance SX2 nejaka mierka? Ze som si toho nikdy nevsimol! V akych flasiach sa predava u vas? Take zelene? Ja to tiez prelievam do flase z M2T, ale nie pollitrovej, ale takej tej malej, myslim ze je to cca 0.25dcl, je tam jemnejsia stupnica pre riedenie - co je super pre ludi ako ja, ktory chodia tankovat mensie mnozstva paliva cca 3 - 4 litre, niekedy aj menej :)
Tomáš
31/10/2005 15:53:50
Liju olej do nádrže, teď Shell.....a je to celkem jednoduché...palec položím na polovinu sloupce oleje v nové flaši tj. půl litru a natankuji 20 l benzínu.
vaha Profil uživatele
31/10/2005 12:23:42
Dělám to úplně stejně.
Ivosh Profil uživatele + foto
31/10/2005 12:22:24
Také mne štvou moderní lahve na olej. Kupuju Shell SX2 a tam je to sice po
0,1 l, ale stejně s sebou vozím klasiku půllitrovku od starého M2T, kde jsou
čtyři stupnice pro různé ředění. Láhev je průhledná a stupnice jsou v
litrech odpovídajícího benzínu, nikoliv oleje. Takže přelévám Shell do M2T.
:-)
Kolenaty
31/10/2005 12:12:49
Já tam naliju potřebné množství oleje M2TS a dotankuji benzín. Připadá mi, že se v nádrži dělá dostatečné víření pro rozmíchání.
Jen mě štvou ty nové lahve, které mogul CZ vymyslel. Jsou tam měrky po 0,25L. Při poměru míchání to docela nevychází. Přelívám to do starého provedení s měrkou po 0,1L.
Marián_Brondoš Profil uživatele
28/10/2005 21:23:20
Ja pri tankovani pravou rukou pustam strednym prudom benzin a do toho lavou
rukou lejem olej , ked je oleja uz dost (pouzivam predtlacenu mierku na
flasi M2TS) odlozim flasku bokom a dotankujem plnym prudom. Myslim si, ze
pri takomto tankovani by nemal byt problem s premiesanim oleja.
28/10/2005 19:36:36
Suhlasim s Mikusom TN, kvalitne oleje sa okamzite rozpustia...ja osobne lejem olej do nadrze, potom tankujem. Pri tankovani vacsieho mnozstva paliva si ho vsak radsej rozmiesam s olejom najprv v kanistry :)
Mikuš TN
26/10/2005 22:00:59
V začiatkoch keď som používal M2T som riedil v kanistri, odvtedy čo používam polosyntetiku tak olej do nádrže a potom benzín aj pri - 20 C. Kvaliotné oleje sú okamžite rozpustené
HaD
24/10/2005 17:29:13
však si můžeš vyzkoušet, jak dobře se olej v benzínu rozpouští i při nižších teplotách - nalej si trochu benzínu do PET lahve (0,5-1 litr), dej "vychladit" a pak tam nalej olej třeba na 10litrů a můžeš pozorovat, jestli jde jak sekera ke dnu, nebo se volně rozpustí... Pak můžeš zkusit, jak moc s tím musíš pohybovat aby se olej dobře rozptýlil a z toho usoudit, co to bude dělat v nádrži, když naleješ olej a pak tankuješ a proudem beznínu to "mícháš". Záleží taky samozdřejmě na oleji, M2T se při nízké teplotě asi bude držet pohromadě, ale některé lepší oleje si myslím jsou bez problémů (zkoušel jsem po ránu při asi 10stupních a byl jsem mile překvapen, jak celá lahev ihned po nalití oleje zezelenala... :-)
Pavel JHB Profil uživatele
23/10/2005 22:40:12
V zivote jsem nelil (pokud to nebyl MIX) olej primo do nadrze. Namicham
klasicky dvacku v kanistru, po prepnuti na rezervu znova zamicham, sahnu po
kanystru, dam ooobrovskej trychtyr a votocim tam kanistr. Slovy jedne
radiostanice: mam motor raaaaaad.
Hoďa
23/10/2005 22:01:28
Když tankuji tak v létě naleju olej přímo do nadrže a pak smíchám s benzínem.ale v zimě si je lepší rozmíchat olej ve flašce s trochou benzínu.z důvodů,že je olej stuhlí a podle mě se usadí na dně nádrže a trvá déle něz se postupně rozmíchá.
mytysek
23/10/2005 21:33:52
Já napřed naleju do nádrže olej, a potom natankuju určené množství benzínu. při dnešních cenách se to nepočítá těžko. :-( 10l-300, 20l-600....
Kajda Profil uživatele
23/10/2005 20:43:58
Je mi jasné, že tato a podobné otázky se tu či jinde již řešili, ale:
jak řešíte tankování u pumpy, kde není přímo potravava pro naše mazlíčky (jako že teď už není skoro nikde)? Tankujete přímo do nádrže a pak nevím jak mícháte nebo do kanystru a míchá se někde mimo?
Prosím neťukejte si na čelo, každý nějak začínal a třeba já jsem tankoval zatím jenom do kanystru :)
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Technická...

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist