1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

problém s dveřmi (18)
Eda Profil uživatele
25/7/2014 21:03:13
Cyro : Vnitřní klika musí být lankem propojena tak, aby byla vůle na zámku. Ty máš zřejmě zkracené lanko a zámek je v poloze, kdy bráni mechanicky v posunutí kolíku na zamčení.
Když vymontuješ zámek znovu a podívaš se na jeho funkci, tak na to musíš přijít.

Případně se dá otočit na venkovní klice zobáček tak, že se nebude opírat o zámek - kliku půjde z venku zmáčknout, ale dveře neotevře a zevnitř klika bude fungovat. Nikdy pak nebudeš muset myslet jestli jsou dveře zajištěné.
Lepší vychytavka je, dát na dveře spolujezdce kliku na zámek, ta je trvalé uzamčena, zevnitř jde otevřít, ale z venku jen s klíčem (tady je pak nutnost odstránit kolík v nezajištěném stavu). Možnost vstoupit do auta z druhé strany.
cyro
25/7/2014 09:17:57
Prosim vas nevedel by mi niekto poradit, spolujazdcove dvere pri zamykani teda posuniti cupliku ktory je na boku dveri sa nezamknu, stale sa dsju otvorit, mal som vybraty cely zamok, a neviem prist na to ako to ma zamykat, v podst. Je teda spolujazdcova strana syale odomknuta. Za radu vopred dskujem.
Pavel JHB Profil uživatele
27/8/2006 13:42:00
Mr_Kuj> tak to bych nazval jedine jako zvlastni prirodni ukaz, ja kdyz mi
zacnou jit dvere hur, tak to naopak primaznu a zaviraj se temer samy :-))
Ivosh Profil uživatele + foto
27/8/2006 13:14:34
To Dan: nevidel jsem to, ale mozna pokud nechces mit zuby, tak demontovat
prislusny predni pant, dat pod nej podlozku aby dvere byly v jake takes
rovine a zub byl rozdelen rovnomerne dopredu a dozadu. A pak srovnat sirku
spary dobrousenim/dorezanim plastu. To ma ovsem smysl, pokud neni zub moc
velky, abys nemel dvoucentimetrove spary na obou stranach. :-)
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
27/8/2006 11:45:10
Zdravim. Mam nasledujuci problem - odkedy som kupil trabiho, dvere sa dost tazko zatvaraju, niejedy je nutne "pritlacit" ich smerom nadol, aby sli zavriet. Skusal som vymenit mechanizmus zatvarania, ale moc nepomohlo, nastelovat sa to nijak neda, tak som si uz zvykol. Zvlastna je ale jedna vec. Ked namazam napr. vazelinou silonovy samostav (alebo ako sa to vola - prikladam foto), tak dvere nie a nie zavriet, stale odskakuju! Ked tu vazelinu utriem handrou, vsetko je OK, dvere idu krasne zavriet....co vy na to? Pouzil som foto ktora tu uz raz bola, tak snad sa majitel neurazi :) Cervenou je zakruzkovana ta cast, ktoru ked namazem dvere nejdu zavriet....
Přílohy:  02782_pa210002.jpg (596,3 kB)
Dan Profil uživatele + foto
26/8/2006 22:41:31
Vpredu sedi, zub je vzadu. Myslel jsem, kdybych hnul panty ve dverich, bylo by to neznejsi reseni ale dvere by si asi nejpis sedly cele a zub byl pak zase predu. No mam z toho hruzu, bojim se, ze se spis ohnou dvere nez karoserie.
26/8/2006 11:00:40
IMHO ne, pokud sedi u pr. blatniku neni duvod.
26/8/2006 10:16:29
Ajaj, to bude akce. Uz ted se desim. Hybat srouby tedy nema smysl?
26/8/2006 09:56:32
Dan> Ted uz to temer nejde napravit bez ztraty kvetinky. Udelal jsi zasadni
chybu hned na zacatku. Mel jsi vevarit vyztuhy do dveri, aby se tri kastle
nezavirala. Ted bych pouzil trochu rozumu + trosku vic hrube sily.
1. Vyhodil bych zapadku zamku na kastli a srovnal hrubou silou dvere do
roviny za stalehoi modleni, aby to nekde nedrhlo. Pokud to bude drhnout,
musis vzit spalek a zaklepat.
2. Nasadit zapadku a zkusit, zda to nedrhne. Pokud ano zaklepat zapadku
dozadu.
3. Sridit vyskove mista je dost (pokud to nevyjde probrousit otvor ve
sloupku)
4. Zkontrolovat spary a pripadne opatrne doladit reznym kotoucem +
rozbrusem.
5. Demontovat opet zamek + zapadku a pustit k tomu lakyrku

Casove (podle zkusenosti + nastrojovejho vybaveni) pocitej s cca 1-2 hod
prace.

Pokud jsou dvere prekroucene, zkusit hrubou silou vratit (jde to ale na
rozdil od plechoveho auta jen minimalne. Bacha na ramecek okna, pokud to
budes doladovat, zkus jestli spravne funguje stahovacka.
26/8/2006 00:42:59
Potrebuji akutne vyresit dverni problem. Kdyz se menily prahy, karoserie se asi mirne zkroutila a dvere u ridice sly spatne zavirat. Posteloval jsem tehdy masku zamecku a bylo to v pohode. Ted je auto v lakovne a pani lakyrnici me upozornili, ze dvere jsou na obou stranach pri zavreni o kus vyse nez zadni blatnik a u ridice dokonce muzou drit.
Driv mi to nevadilo, ovsem ted bych je rad srovnal, i kvuli usazeni ozdobnych list na boky. Jak to ale udelat?
Auto nemam doma, tak se mi spatne vymysli a v pondeli rano to musim vyresit.
Panty jsou do sloupku uchyceny srouby natvrdo, tam neni kam hybat, uvazuji o posunuti pantu na dverich, ale srouby byly, co si pamatuji, zajistene jemnym svarem (tuknutim svarecky) a navic nevim, jestli to bez ohledu na svar jde.
Juknete mi prosim nekdo na trabiho, at do lakovny jedu aspon s nejakou predstavou. A pokud jste uz nekdo neco takoveho resil, poradte. Dik moc.
KARAS ZRH 20-65
25/10/2005 12:15:46
Jeste neco malo k tomu protikusu, staci ho chytnout na dva srouby, kdyz chces doplnit ten treti, je treba vrtat tam, kde dira neni, tyhle zamky mam taky. A ta sila na oteviraci mechnismus jde taky zmensit. Staci ten protikus posunout mirne ven, ale tak aby dvere uz neklechtaly...
Marián_Brondoš Profil uživatele
22/10/2005 21:51:41
Viem preco sa pytas na to upevnenie, tiez som sa cudoval ked som to
nahadzoval, ale naozaj sa to da dat len na 2 sroby. Ale zatial to mam v
pohode. Som rad, ze ti to uz slape a pomohlo premazat.
mytysek
22/10/2005 21:45:26
tak to vypadá že bude problém vyřešen, prostříkal jsem mechanismus konkorem a trochu pošteloval a už to celkem funguje. jen to jde trošku hůř otvírat....je potřeba trohu větší síla na ovládací mechanismus. ale jinak dobrý. Ještě dotaz na Mariana- záchyt na dveřích máš na dvou nebo na třech šroubech??
Marián_Brondoš Profil uživatele
22/10/2005 20:57:26
Tento typ zamku som asi pred rokom kupil u nas v BA a od nainstalovania
funguje bezchybne.
Ak vylucime moznost, ze celkom nezaklapne a potom ide lehkym tlakom na dvere
otvorit,
tak ja by som ho skusil z dveri zhodit, demontovat aj protikus a skusit si
ho pekne rucne.
Mozno je prasknuta nejaka pruzinka, uz sa presne nepametam na vnutornu
mechaniku,
ale po demontazi je vsetko pekne vidiet.

... aj bez kolecka to ide ;-0
mytysek
21/10/2005 17:41:49
tak připojuji slíbené foto
Přílohy:  pa210002.jpg (596,3 kB)
mytysek
21/10/2005 09:01:35
odpoledne přidám foto jak zámku tak držáku na sloupku. Taky mě to zarazilo. ten zámek je jaksi podivně celistvej....
VlaVla Profil uživatele + foto
20/10/2005 22:52:52
A nemohlo se stát, že by ti to kolečko upadlo? Zámek bez kolečka na Trabantu 601 nikdy nebýval, pokud vím. Mohl bys to vyfotit?
mytysek
20/10/2005 22:47:14
Zdravím všechny. mám problém s dveřmi. Otevírají se mi. Díval jsem se na to ale není tam klasické zubaté kolečko ale jen jakási západka. dveře jdou zavřít ale opřu li se o ně zevnitř otevřou se. Nevíte co s tím. Dát tam starý zámek?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: problém s dveřmi

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist