1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

vlhkost uvnitr, zrezlá podlaha (13)
davi1981 Profil uživatele
25/9/2007 14:53:12
Zdravím trabanťáky...mám podobný problém se zatékáním. Navíc se mi dostává nějak voda do prahů. Nevíte kudy to tam může téct?
Kolenaty
18/10/2005 14:58:57
To Pavlik: Pomohlo přetěsnění zadního okna - u roku 1985 a víc - kde není lišta v těsnění okna se dá staré těsnění použít a stačí trocha tmelu kolem a je to v pohodě, ani kapička.
Kolenaty
18/10/2005 14:57:20
Podle mé zkušenosti tam může zatékat kolem čelního skla, to je tak polovina vody. Přetěsněním se mi podařilo omezit zatékání. Potom jsem vyndal všechny ty filce a nechal to jen tak a jezdil a parkoval venku z kopce i do kopce a zatéká mi tam už jen kolem dveří. Vždycky tak jednou týdně nebo za 14 dnů vyndám koberec a nechám to vyschnout a je to.
Jinak jsem tam dal jen originál koberec bez těch filců a na něm mám gumový koberec také originál. Zateklá voda se někdy dostane jen na tu gumu a jde vylít. Na zimu je určitě lepší guma na koberci a častěji auto větrat, i v garáži nechat pootevřené. Už mi to téměř nerezne.
Pavlik
22/9/2005 20:55:13
voda je svina, i po kompletni vymene tesneni kolem dveri (mimochodem jedno za 180penez:( sem tam mel mokro presne tam jaxi psal,pak mi to nedalo, sedl sem do auta a bracha stal venku s hadici a simuloval dest...teklo to kolem tesneni v tom miste jak na dverich zacina okynko, kousek nad pantem-je tam totiz misto kde se prekryvaji plechy a to tesneni pres ten hrbolek nedolehlo...ale spravila to troska silikonu
jinak stale resim problemy s vodou v kufru :( teklo kolem sroubu svetel, ale este budu muset vymenit cele tesneni...to zas bude palka (vzhledem k moji neradostne financni situaci sou i dily na Trabika doocela drahe...
walkingtall
13/9/2005 12:12:52
to Pavel JHB: ja zkusim asi vsechno vyndat az na plech a budu sledovat co to dela. Kazdopadne dik vsem za radu.
Pavel JHB Profil uživatele
13/9/2005 10:26:21
Me se nelibi ta guma , nevetra to, napada me jedina dalsi mozna pricina.
Pokud je vse jak ma byt, bych tipnul, ze vzlina voda kolem pr. sloupku,
protoze je ucpana (zavarena) odvodnovaci dira na spodku. Ta je ale bohuzel
bez sundani blatniku nepristupna.
Jinak sam mam auro taky samozrejme v garazi (vlhke blbe, ale moji :-D) a mam
na podlaze sucho.
VByhazel bych koberce, nechal holej plech a cihal, kde se voda bere. Popr
auto vytahnout ven a kropit ho.
Jara 600
13/9/2005 09:59:20
Mel jsem na sve byvale T601 podobny problem - tak jsem vjel do mycky a pekne koukal s baterkou kudy tece. Jako pri kontrole ve vyrobe :-) Teklo pod tesnenim predniho okna, ale ne nijak vyjimecne. Nicmene mel jsem tam take gumovou podlozku a filc a pod tou gumou to prakticky vubec nevysychalo. Vlhkost se tam pak drzela strasne dlouho a misto, aby to vysychalo, vlhkost se tam naopak kupila. Takze jsem vyhodil gumovou podlozku a misto ni dal nejaky vzdusnejsi koberec a bylo po problemu. Sice tam obcas malinko nateklo, ale hned to opet vyschlo, coz s tou gumou nemelo sanci.
HaD
13/9/2005 09:22:01
Ještě může dovnitř zatíkat (za deště) kolem dveří - když je kovová "výztuž" těsnění špatně napružená, odstává těsnění a do něj nateče voda, dole potom vyteče dovnitř auta. Pokud se děje takhle delší dobu, tak dokonce výztuž zhnije a když zmáčkneš těsnění rukou (hlavně dole, před ohybem), tak ta rez vevnitř krásně křupe... - vlastní zkušenost (+ samozdřejmě netěsnost střechy a oken)
Ivosh Profil uživatele + foto
13/9/2005 09:03:45
Také si myslím, že se nejedná o vlhost z ovzduší. To bys tam musel mít
relativní vlhkost vzduchu 100 % nebo nějaký zvlhčovač vzduchu. :-) Opravdu
ti neteče do auta okolo oken? Je to nejčastější závada. Pokud máš podlahu
hodně orezlou, okolo oken ti neteče a i po vysušení to zvlhne, začínal bych
si myslet, že máš plné prahy a vlaštovku vody a ta vzlíná zpátky do vozidla.
To už by byla ale hodně velký problém.
walkingtall
13/9/2005 07:24:51
Jo, díky za rady, budu sledovat. Ale chtěl jsem dodat ještě jednu zajímavost. Tenhle problém se týká přesně poloviny auta. Pod předníma sedačkama a směrem dopředu k pedálům to rezne hrozně a je to stále vlhký, kdežto za předníma sedačkama směrem dozadu, úplně přesně jako by tam byla nějaká hranice, je to neporušený a je tam dokonce původní nástřik ještě z továrny. Zajímavé.
laaaci
12/9/2005 22:18:07
Ja som mal ten isty problem vzadu a voda mi tam tiekla cez tesnenie okna.Vyriesil to sillikon.Inac pokial nie je ten isty problem potom ti neviem poradit.Ale urcite to nebude vlhkost.Skus sledovat odkial ta voda pochadza pokial prsi alebo su velmi mokre cesty, najlepsie bez filcu alebo gumy.
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
12/9/2005 18:20:59
No, mavam presne ten isty problem....asi to bude zle odvetranou garazou. Co je na tom zvlastne je ale to, ze to iste som videl aj v autach ktore parkuju vonka pred domom.
walkingtall
12/9/2005 15:39:08
Zdravím.
Chci se zeptat, zda-li nekdo netusi, kde se muze brat v trabi pod kobercema vlhkost. Je to asi takhle. Jedna se mi pouze o predni cast auta, zadni (pod "pohovkou") je uplne OK. Pred tydnem jsem odendal gumu (podlozku), pod ni molitan + koberec, pod tim filc a pod tim jeste jeden filc a dostal jsem se na plech. Vsechno mokry, vsechno zrezly jak svina. Filc nacucanej vodou, ze jsem ho malem neuzved. Tyden jsem to skrabal, odmastoval, natiral a dneska (asi po tydnu) jsem zjistil, ze vsechno je zase uplne mokry. Auto stoji 300 dni v roce v garazi, neprsi do nej. Proc je to teda mokry?? Dokonce jsem tam uz zpatky nedaval ten molitan s kobercem, protoze jsem si myslel, ze to proste nemuze pres ty vrstvy dejchat. Co s tim? Diru skrz podlahu nemam, ani jsem se nepocural.
Diky za radu.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: vlhkost uvnitr, zrezlá podlaha

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist