1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Otáčkoměr (11)
Ivosh Profil uživatele + foto
2/12/2012 10:06:49
Schéma platí, zdvojnásobí i otáčky pro ten diodový DDR otáčkoměr. Osobně vyzkoušeno. Jestli máš ovšem v autě EBZA, pak zdvojovače není třeba, EBZA dává signál i v dolní úvrati, takže násobí sama. Alespoň ta moje to tak dělala.
michal
2/12/2012 09:10:29
Panové, chtěl bych se zeptet jestli to schema plati i pro led otačkomer original z DDR na 12 V, diky
Miro
7/8/2011 23:27:24
zdravím vás,chcel by som sa spítať že ako mám zapojiť otáčkomer zo škody 120 na auto z elektronickým zapalovaním aj elektronickým rozdelovačom proste celý motor elektrika...prosím vás ak niekto viete dajte mi vedieť na e-mail dakujem vopred...je to peugeot 1,4 XSI motor je takýto podobný [URL]
adam
2/8/2007 20:50:09
ako prerobite zapalovanie z 6Vna 12V??
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
6/5/2006 14:30:39
To Pavel JHB: Zaujem urcite je! tomantex@pobox.sk. Dik
Pavel JHB Profil uživatele
6/5/2006 10:44:18
Pokud se jedna o orig NDR otackomer, tak bude osazen tvarovacem (tusim A3xx)
+ vlastnim ovladanim LED (A277D) Pokud sviti ledky, tak to ma nejspis za
sebou A277D, prima nahrada je bez problemu nejakym TDAxxxx. Proc neukazuje
vic jak 4000, by se muselo zmerit, muze to byt jen nastavenim.
Z druhe strany muze byt v haji treba i nejakej kondik u tvarovace a cpe se
tam nejaky svinstvo.
Chtelo by to kontaktovat nejakeho pametnika elektronika, otackomery byly
primitivni, nekolik jsem jich postavil, pokud by mel nekdo zajem, mozna bych
nekde vyhrabal jak origos schema, tak matrici DPS :-)
4/5/2006 21:48:35
Este jedna mala poznamka, kondiky som pouzil keramicke, 270nF (miesto 330)
4/5/2006 21:47:46
To Martin: Mam taktiez otackomer z LADY, mam to zlucene klasicky pomocou prilozenej schemy a funguje to super, na 6V!!!
Přílohy:  otackomer.gif (4,8 kB)
rose Profil uživatele
3/5/2006 08:53:51
martine ten otáčkoměr máš na 12V nebo na 6V respektive to schéma? dík
nsrx
2/5/2006 18:38:52
Sehnal sem si diodovej otac. a mam problem po pripojeni k napajení mi neustále sviti první a poslední LED a taky mi neukazal vi jak 4000. poradte prosim diky moc
Martin
21/8/2005 23:28:45
Po dlouhé době jsem zprovoznil otáčkoměr v Trabim. Mám otáčkoměr z LADA 1500 a ten při připojení na jeden válec chodil, ale samozřejmě ukazoval poloviční hodnoty. Při sdružení válců diodami přestal chodit. Nakonec jsem zjistil, že na normálních diodách je příliš velký úbytek napětí, tak jsem je nahradil Schottkyho (1N5822) a chodil výborně. Po čase jsem namontoval EBZu a s připojeným otáčkoměrem jsem Trabiho nenastartoval. Oddělil jsem tedy diody kondikama a vše opět začlo chodit. Konečné schéma je přiloženo. Viděl jsem schéma pro otáčkoměr ze Škody a ten možná chodí i s normálními diodami.
Přílohy:  otackomer.jpg (10,6 kB)
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Otáčkoměr

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist