1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Klínový řemen (15)
Gab
10/3/2008 14:33:16
Mi praskl a dojel sem bez nej este tak 2 kilaky do servisu xD
Ale v motoru to bumlalo a smrdelo.
Nedoporucuju
BIG_JOHN Profil uživatele + foto
22/2/2006 14:05:28
Skontrolovat napnutí řemene tj. : Prohnutí má být 10 - 15 mm Větší napnutí může spůsobit poškozeni ložisek dynama a ventilátoru... prokluzování by ti měla signalizovat kontrolka ( tuším že červená) dobíjení...(dynamo nedává proud) zjistíš li při kontrole řemene na hranách nitky nebo že je na vnitřní straně popraskán neprodleně vyměnit..
walkingtall
22/2/2006 13:51:27
Je to poněkud nejapný příspěvek, nicméně, mám něco s řemenem? Když jedu, tak se mně do kabiny dostává takovej lehkej skoro neznatelnej smrad z jakoby spálené gumy. Čím dýl jedu, tím je to intenzivnější. Koukal jsme na to jen zlehka a vypadá to, že je možná řemen volnej. Co se vlastně stane, když by byl volnej a netočil s vrtulí? To usmažím motor nebo co?
Tomas BB, SK
13/2/2006 07:40:12
podobny problem som mal na klukovke mojej JAWA 350 - nedal sa nastavit predstih - platnicky boli na dorazoch a stale som mal rozdiel 1 mm medzi valcami. Taktiez som nerozumel tomu ako je to mozne. Dalej som nespekuloval a kluku vymenil (presnejsie cely motor). Asi to bude ojedinela zavada, mas "stastie" ze si narazil na nieco podobne.
Honza Cimr Profil uživatele + foto
12/2/2006 14:16:59
Uz jsem jednou zazil pridreni pistu, nasledkem cehoz se pootocila klika v
lisovanem spoji u loziska...
Aleš Blecha Profil uživatele
12/2/2006 13:59:47
Tak chyba byla asi někde jinde. Klínový řemen jsem zdárně vyměnil, ale motor pořád šlapal jako by na jeden válec. Divně to bouchalo. Když jsme to u mechnika prohlédli zjistili, jsme, že jeden válec pálí zcela přesně v horní uvrati, ale druhý válec pálí někde úplně jinde. Proto jsme provedli kontrolu válců a zde jsme zjistili, že jeden válec je v horní úvrati, ale ten druhý není dole ale je někde na půli cesty. Takže se sám mechynik divil jak se mi to povedlo ... Musí to tedy teď rozdělat a kouknout jak toto je možné, ale prý se nechá opravit všechno ... Zažil jste někdo něco podobného ...
laaaci Profil uživatele + foto
9/2/2006 00:22:21
Ja mam pri alternatore remen 1025 a 1000 je malo a 1050 zas vela.Aspon myslim ze taleto oznacenie je na klin. remenoch
7/2/2006 22:21:52
No nechci se prit, ale do obojiho jsem vzdy kupoval stejnej rozmer... 9,5
(10) * 1000. Mas ale na 601procent pravdu s tim, ze se podle
alternatoru/dynama remeny lisi. A to jak u Schade, tak u Traba...
Pavel JHB Profil uživatele
7/2/2006 21:45:50
Honzo pozor, remeny se dost lisi, napr u alternatoru je remen jiny... Pokud
se jedna o Schade, tak tausendka ma jinej nez 100-120.
Viktor
7/2/2006 13:47:34
Stručný návod najdeš třeba zde: [URL]
Honza Cimr
7/2/2006 13:33:05
mas v mailu vzkaz...
7/2/2006 13:23:40
zkus mi cinknout na +420608805789, jsem z HK a trosku se v trabantech vyznam
a i remen bych snad nejakej nasel... (jinak rozmer 9,5*1000 nebo jako S
1000/100/105/120). Popripade bych dokazal i zajet a pomoct...

Po rodičích jsem zdědil vozidlo TRABANT 601 S COMBI
Dnes mi praskl za jízdy klínový řemen a protože vše přestalo ihned dobíjet a
přehřívat se dojel jsem jakž-takž domů z Hradce Králové do Třebechovic pod
Orebem. Potřebuji vyměnit klínový řemen, ale nemám ponětí jaký rozměr je
potřeba a jakým způsobem toto provést. Nikdo jsem toto nedělal. Poradí někdo
prosím. S pozdravem POLDA ALF
Aleš Blecha Profil uživatele
7/2/2006 12:53:24
Po rodičích jsem zdědil vozidlo TRABANT 601 S COMBI
Dnes mi praskl za jízdy klínový řemen a protože vše přestalo ihned dobíjet a přehřívat se dojel jsem jakž-takž domů z Hradce Králové do Třebechovic pod Orebem. Potřebuji vyměnit klínový řemen, ale nemám ponětí jaký rozměr je potřeba a jakým způsobem toto provést. Nikdo jsem toto nedělal. Poradí někdo prosím. S pozdravem POLDA ALF
Hoda
20/8/2005 11:26:18
Když nevíš kde je prodejna tak ho taky seženeš na každé pumpě.rozměr 9,5*1000,nebo tam jde i 10*1000.Tuším že i Skoda 120 má stejný rozměr klínového řemene.
Tomas
20/8/2005 10:44:30
Nevíte někdo, kde bych v Praze sehnal klínový řemen.
Předem děkuji
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Klínový řemen

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist