1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Elektronické zapalování (39)
Petr Vaverka Profil uživatele
23/8/2005 09:25:36
Áááá to měl říct. To jsem nevěděl. Ale min. 2 roky... Tak dobrá...
Pavel JHB Profil uživatele
23/8/2005 03:46:08
Petr Vaverka> nechci ho nijak obhajovat, to musi sam, ale opravoval mi
zapalka, cena byla "lidova" dodaci lhuta sice delsi, diky nedostupnosti
dilu, ale jinak jen spokojenost, komunikace bez problemu. Pokud vim (doufam,
ze nemlzim), tak problem je v tom, ze se prestehoval, tzn. budoval bydleni,
zmena zamestnani atd. Z toho duvodu cinnost pozastavil.
Petr Vaverka Profil uživatele
22/8/2005 20:46:18
Nechtěl bych se Vrbise nějak dotknout,ale je to snad už dva roky(možná i 3), kdy jsem měl zájem o digitální ekonoměr. Nebyl ještě hotov,tak jsem se měl připomenout za 3 měsíce.Nic.Pak za další 3... Nakonec jsem to vzdal. Doufám,že jeho služby nebudu potřebovat. A to nemluvím o cenách. Promiň...
22/8/2005 15:52:34
Dalsim resenim je projekt VEBZA (=VrbisEBZA), kde je i vystup na otackomer
atp. nevim ale v jakem je to stavu. Mel nekolik prototypu, ktere snad
zkouseli i nemcouri, treba nam neco rekne sam.
Popis by mel byt na strankach jejich TK.
VlaVla Profil uživatele + foto
22/8/2005 15:35:55
Před několika lety bylo jedním členem TK Plzeň podobné zapalování vyvinuto a několik desítek se jich namontovalo, převážně členům klubu. Snímání polohy klikové hřídele bylo provedeno optickým snímačem. Také jsem je ve svém prvním Trabantovi měl. Výsledkem byl klidnější chod motoru a snad i malé snížení spotřeby a zvýšení výkonu. Existovalo snad i několik generací. Před prodejem jsem je ho toho auta vymontoval, přeci jen by asi málokdo pochopil, kde se v Trabantu tolik elektroniky vzalo :-)
22/8/2005 09:45:37
Oproti EBZE ma zapalko rizeni predstihu na zaklade otacek. Tzn ma vlastne
odstredivy regulator. V momente, kdy bych mel kladivka, nevaham, abych
vyhodil EBZU, muselo by byt za zlomek ceny...
Zajimava je moznost nastaveni z PC, ale pokud clovek nema stolici + moznost
merit spotrebu, tak o pouzitelnosti dost pochybuji, uprednostnil bych mozna
nastaveni napr. 3 rezimu.
Vse pisou, ze je zalakovano pryskyrici, takze mechanicky, uz jen diky tomu,
ze to je SMD to musi vydrzet mnohem vic nez EBZA. Ja osobne jsem v drevnich
dobach provozoval amaterske zapalko v W353, ktere bylo temer nekryte a
jedina zavada byla po mnoha letech urezla nozicka budiciho tranzistoru.
hrubatko Profil uživatele + foto
21/8/2005 21:03:14
to Kuj:
rozhodol som sa, ze ti predsa napisem: ked uz ty vies lepsie klikat ako ja, mohol si sa doklikat k tomu, ze podla toho co pisu v dokumentacii sa toto zapalovanie da nastavovat a tym aj cely chod motora, kdezto u EBZy sa to asi neda, alebo aspon nie tak jednoducho, teda pripojenim serioveho portu na PC...
chapacky?
hrubatko
21/8/2005 20:51:33
to all:
Produkt: Direct Ignition V4.0
1003 - 0821
Cena za kus: 2.990,00 Kč

jasne, ja som si nevsimol ze je tych zapalovani viacej druhov...

to Kuj:
no comment...
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
20/8/2005 21:54:13
To hrubatko: Jaj Michal, zas nevies kam mas klikat - snad nechces to zapalko na JAWU 500 OHC za tych spominanych 2990? :)

To all: Este mi vysvetlite, mne neznalemu, v com akoze to ma byt lepsie napr. oproti EBZE...chcem vidiet ako dlho vydrzia tie suciastky pri beznej prevadzke na trabante.
20/8/2005 20:25:00
Jeste doplnek - je to bez DPH, takze koncova 1845,-
20/8/2005 20:23:26
Hrubatko> CTRL C+V
---------------------------------------------------------
Produkt: Jawa - CZ Ignition V3.1
1006 - 0820
Cena za kus: 1.550,00 Kč

----------------------------------------------------------
hrubatko
20/8/2005 19:54:17
to Franta:
ty si videl na webe cenu 1700Kc? Tak to je zaujimave, mne ju tam ukazalo v objednavkovom formulari 2900Kc! A to je na mna naozaj privela...
Franta
20/8/2005 11:34:08
Díval jsem se na stránky, že zapalko stojí jen okolo 1700kč. Jde ho spojit s počítačem a nahrát tam vlastní křivku předstihu a je tan i něká fukce akcelerační brzda.
Adam Choleva
19/8/2005 17:38:25
Elektronické zapalování
Chlapi mám namontované u svého trabanta zapalování ze společnosti IMFsoft (stránky www.imfsoft.com). Poslali mi nový kousek určený pro přímou montáž místo kladívek Jawy a CZ. Montáž byla velmi snadná stačilo oproti stávající el.instalaci natáhnout jeden drát pro napájení z induček (15). Předstih jsem nastavil na 37°, s rotujícím stínítkem je to hračka. A jak trabík jede Vám raději ani nebudu povídat. Startuje a jede, že bych brečel. Mějte se
předchozí předchozí  1 | 2  další na konec

Odepsat na: Elektronické zapalování

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist