1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Papírování (139)
petra
9/12/2005 14:07:10
Na většině úřadů to asi funguje stejně, u nás také - Hodonín
petra
David
8/12/2005 16:59:09
Ahoj, je duležité aby ti zapsali dědice do mezikolonky a ty to potom muzes na zakladě kupní smlouvy dohlásit na nového majitele. K dědictví do mezikolonky potřebuješ malou žádost a veškeré papíry o dědictví. K dohlášení stačí kupní smlouva kde bude podepsaný dědic a nový nabyvatel. Když by tam šel zprostředkovatel tak stačí plná moc od dědice, že souhlasí s dohlášením na nového majitele. Potom ti stačí už jen velká žádost, povinné ručení a evidenční kontrola. Jo a taky 800 kc :-) takhle to je alespon v praze.
Jara 600
8/12/2005 11:22:52
Diky, tak nějak jsem si to myslel - bohužel. Ale co kdyby, že jo... Tak vzhuru na urady :-(
Ota
8/12/2005 10:11:57
Převod po úmrtí jsem řešil letos v létě. Převod byl navíc z KH do Prahy, musel být proveden na dědice, mně jako dědice zapsali do TP. Zkusili jsme to před tím před bez toho, a při odhlašování jim to bylo jedno, ale při přihlášení nového majitele ho v praze vyhodili, že to tak nejde, že tam ten dědic musí být zapsaný, poněvadž když původní majitel umřel, tak nemůže nic prodávat. Jo a rada k tomu zapsání, nemá cenu to chtít přepsat, dokud není vyřízené dědictví, anebo vyřízené je, ale není na tom papíru vyznačeno, že nabylo právní moci. Bez razítka o nabytí pr.moci to nepřepíšou, (tedy aspoň ne v Kutné Hoře :-), ale pro to razítko si musíš dojít, nestačí počkat na datum, od kdy to nabylo...
Pavel JHB Profil uživatele
8/12/2005 10:06:15
Odpovedel sis sam, je nutne pockat na dedictvi.
Jara 600
8/12/2005 09:23:25
Mám na vás takový dotaz - nevíte jak je to s převodem vozu jehož majitel zemřel? Musí se nejdřív převést na dědice a až potom na kupce nebo to jde rovnou na kupce?
Ivosh Profil uživatele + foto
14/9/2005 08:08:09
To Kuj+Hrubatko: chlapi, bydlíte kousek od sebe, tak si to vyříkejte ručně
stručně. My tady řešíme trabíky, jestli jste si toho nevšimli. Howgh, admin
domluvil. :-)
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
13/9/2005 22:34:18
Tak toto bolo dobre Michale!!!!
hrubatko
13/9/2005 20:10:21
to Kuj:
ked som ja uz soferoval, ty si este len tahal kacera po ceste, event. si robil predaka na pieskovisku. Kolko si vlastnil aut neviem, ale za auto by som tu "tuzingovanu" skodovku 100 nepokladal... Taktiez si osobne myslim, ze nieje podstatne ci je auto napisane na teba konkretne, ale ci ti jeho technicak presiel rukami a ver ze mne uz nejaky ten technicak rukami presiel a nebol len od osobneho auta...
13/9/2005 17:15:29
To hrubatko: Kolko si mal ty v zivote aut a kolko som ich mal ja? :) Inak ked sa v tom novom technicaku nebude pisat nic o rozmere kolies a pneu, tak si pon skocim aj ja :)))
hrubatko
13/9/2005 17:04:58
to Kuj:
co sa tyka informacii, ktore som tu spominal, samozrejme sa jedna o novy technicak EU, co sa tyka uvedenia "bubnove" alebo "celustove" tak tento dvojtvar som este nevidel, stretol som sa len s "celustovymi", no ako vravim, v novom EU technicaku uz o type brzd ani o voltazi niet ani slychu...
13/9/2005 12:28:28
Samozrejme ze je to to iste, ale v niektorych TP je napisane BUBNOVE a v niektorych CELUSTOVE...
Ivosh Profil uživatele + foto
13/9/2005 09:01:18
> Co sa tyka kotucov tak neviem lebo v technicaku
> je napisany typ brzd - bubnove alebo celustove

Není to náhodou to samo?
12/9/2005 21:07:02
Inak ked si vsimnete, v technickom preukaze je napisany napr. aj typ paliva. To by bola sranda, keby ste museli jazdit na to, co tam je zapisane.... :)
12/9/2005 20:56:49
To hrubatko: Presne ako pise Kajda, stare technicaky pochadzaju z roku xxx a teda zo spolocneho statu a pokial auto nemalo xxx majitelov a v technicaku je stale miesto na prepis noveho, nechavaju sa stale tie stare, ja mam tiez taky :) Teda teraz po vstupe do EU sa uz davaju tie nove, len taky zdrap papiera....
Co sa tyka kotucov tak neviem lebo v technicaku je napisany typ brzd - bubnove alebo celustove, rovnako ako je v nom napisana aj elektrika 6V, ale zatial som s 12V nemal problem na TK
VlaVla Profil uživatele + foto
12/9/2005 20:53:39
V ČR je nejlevnější Česká podnikatelská
Kajda Profil uživatele
12/9/2005 19:38:59
U nás je v techničáku napsáno něco jako že to má vyjímku na jednookruhové brzdy, ale myslím, že by to mělo být stejné, ten techničák pochází z roku raz dva a tedy určitě ze společného státu :)
Mám na vás další papírovací dotázek, ve které pojišťovně se za Trabíka zaplatí nejlevnější povinné ručení?
hrubatko Profil uživatele + foto
22/8/2005 19:02:26
to Kajda:
neviem ako u vas v cesku, ale u nas v technicaku o brzdovom valci ani pocut, je tam len: prevadzkova: ano, parkovacia: ano, takze teoreticky by sa tam mohli dat aj kotuce a "papierovo" ti nikto nic nemoze...
Kajda Profil uživatele
22/8/2005 18:31:43
Mám dotázek, jak jsou vedeny ty novější, delší brzdové válce, jsou zapsány v TP jako brzdy jednookruhové nebo dvouokruhové?
hrubatko
15/8/2005 16:41:06
to Pavel JHB:
mne je jasne ze bez povinneho rucenia na cestu nemozes pokial nechces zahlovat, ja som myslel len s tou STK a neviem ani ako je to v Cechach, ja som myslel Slovensko... samozrejme aj ja som len clovek a mylit sa je ludske, myslel som to len ako by som postupoval ja a samozrejme som tak aj postupoval...
to zelo:
pusko moje, ja viem ze som tam mal vas, ale sa mi zdalo len ako dusevnu podporu ktora ma stresovala ze zase kvoli mne meskame... :-)

SAMOZREJME VEREJNE VSETKYM DAKUJEM ZA POMOC PRI ODSTRANOVANI MOJEJ PORUCHY A ESTE RAZ AJ ORGANIZATOROM ZRAZU V PASOHLAVKACH ZA PROMPTNU POMOC A ZPOJAZDNENIE MOJHO TRPASLIKA... :-)
Pavel JHB Profil uživatele
15/8/2005 13:37:46
Hrubatko> Andre ma pravdu! Pokud nemas STK, auto neni "papirove zpusobile".
Pokud nemas ruceni, tak je to opet jedno do doby, kdy padne rana (klidne i
ne z tve viny!!) opet platis vse (i pripadne leceni!!!!). Takze vzdycky bys
mel auto vest na kare.
Petra
15/8/2005 07:14:55
Ke té platné STK: Po vlastní ose se může pohybovat pouze vozidlo s platnou STK, je ¨sa to mpsí tahnůt na valníku, ale aj když sů značky v depozitu, mělo by se tahnůt na valníku na STK, ale většinou to každý ryskne. Pokud zastaví policajt, tak může dát oprávněně pokutu, jo a ještě něco. Pokud vás zastaví policajt a chce Vám dat pokutu za "cokoliv" (rychlost, technická, atd.,,,,,,) tak to uhádajte do 2.000,- to je pouze pokuta, ¨která se nazapozuje do evidenční karty řidiče "EKŘ" - tam se totiž nic nemaže, jako například u trestných činů, si može člověk po určité době požádat o smazání trestu. Takže bacha na ty pokuty. Jo a pokud bude ten policajt moc, moc, moc chytrý tak to može napasovat na určité po¨kuty, kte jsou částky kolem 30.000,-, ale na tak chytrého policajta jsem na za celou dobu nenarazila, a to s něma spolupracuju už celkem dlouho. Jo a policajti v bílých košelách sů dopraváci a sů o otrošku chytřeší v dopravních předpisech.
Ahoj Petra
zelo
14/8/2005 22:53:34
to hrubatko: nemozes napisat, ze si nemal nic, mal si predsa nas :-)
hrubatko
14/8/2005 22:15:01
no, momentalne kedze nieje novelizacia a starsia vyhlaska uz neplati ta nemozu pokutovat ani za to, ked nemas povinnu vybavu, aspon tak nejako to bolo v novinach, asi preto ju v aute nemam ani ja... :-) vsak vies ze ked som menil klinak cestou do Pasohlavok tak som nemal nic... :-)
14/8/2005 19:57:59
Mas pravdu, na Slovensku je bordel vo vsetkom. Co sa tych zakonov tyka, tak myslim ze donedavna nebola (alebo este stale nie je?) schvalena vykonavacia vyhlaska, takze si kludne mohol jazdit napr. so zodratymi gumami, foliami na prednych sklach a pod. jedine myslim ze si musel mat kompletnu povinnu vybavu....ale naozaj neviem ako to presne je.
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6  další další

Odepsat na: Papírování

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist