1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Papírování (139)
TDD
18/9/2006 09:32:21
poznamka k "vyzvednuti auta z depozitu pod podminkou platny technicky" - jak uz bylo napsano kdysi davno, je to asi na kazdym ourade jinak...mam trabika v depozitu a pros.al jsem pred 2 mesicema technickou - minulej tejden jsem se na dopravce ptal a rekli ze je STK nezajima, ze mam prijit s dokladem vo pojisteni a vratej mi znacky a malej technicak...takze jak bude cas jdu si pro to...snad se zatim ouradove nevymeni...servus
Dada260 Profil uživatele + foto
18/9/2006 07:43:02
s tou pojistovnou to neni tak jednoduche. Aby si zrusil povinne ruceni muzes a.) sest tydnu pred ukoncenim platnosti smlouvy zazadat o zruseni smlouvy o povinnem ruceni, b.) auto odhlasit na nekoho z rodiny ( papiry ti zustanou ) a s okopirovanym TP zajdes na pojistovnu a tam ti to zrusi. Tim padem nemas na papirech pojistku. Kdyt chces ale auto uplne vyskrtnout z evidence vozidel, musis mit doklad o radnem zlikvidovani v prislusnem vrakovisti, kde ti daji papir, ze se to nikde nevali a ze to ekologicky zlikvidovali. POZOR, uctuji si za to penize.
Pak je jeste dalsi varianta, ulozit papiry do DEPOZITA, nicmene kdyz je chces vyzvednout, musis mit nove udelanou technickou.
Pavel JHB Profil uživatele
15/9/2006 16:08:16
kajda> to je skupina otazek na kteru neexistuje jednoznacna odpoved.
Pojistovna neni problem proste zrusis smlouvu a hotovo. Auto nekomu venujes,
nebo zlikvidujes a stejne tak, pokud se budes chtit zbavit papiru, tak je
taky nekomu venujes za prepis. To je asi nejhumalnejsi pohreb. Verzi je ale
mnoho...
Kajda Profil uživatele
15/9/2006 08:32:44
Jsem tu opět s nějakým svým záludným dotazem ;), budeme likvidovat Trabanta (totální shnilotina) a chceme zachovat přihlášené papíry. Jak je to na pojišťovně při zrušení smlouvy, chtějí nějaké potvrzení? Je nutné kromě pojišťovny vyřídit ještě něco? Je možné později Trabanta nějak zlikvidovat (to už z něho budou jen ty papíry)?
Charlie
17/3/2006 07:08:01
Díky za info. Doufám že se zadaří a já se opět vrátím do bakelitových řad.
Ivosh Profil uživatele + foto
16/3/2006 12:24:40
Pokud Ti ale puvodni majitel nabidne, ze Ti to udela, bez do toho. Muzes to
previzt po vlastni ose bez problemu, a mas klid 2 roky na vychytani zavad.
Vetsinou se ale puvodni majitele brani, taky to pak zvysuje cenu vozu.
Juch Profil uživatele
16/3/2006 12:21:29
tak koštuje se 300 emise a 400 za TK, a přepis se udělá i bez Technický, já to tak udělal.takže v poho. Stejne pak po přepisu na tebe musís jít na evidenční kontrolu na STK, tak to udelas s tim i STK. myslím že v poho.
Charlie
16/3/2006 12:01:26
Ahoj vespolek, možná to už tu někdy padlo, ale nece se mi to hledat. Mam možnost koupit dobře trabika, ale nemá STK. Mám donutit majitele at ji udela nebo to koupit bez ni a pak ji delat sam? Nvyvstane nejaky problem pri prepisku kdyby to nemelo stk? Diky moc . Jo kdyz uz sme u toho , co koštuje STK+ME ?,-
VlaVla Profil uživatele + foto
10/3/2006 16:35:14
Kupní smlouva určitě nestačí. Doklad o ekologické likvidaci může vydat pouze firma která na to má oprávnění, prodejem k likvidaci vozu logicky nedojde.
Georgius
10/3/2006 16:28:16
Jeste jeden dotazek lze jako doklad o ekologicke likvidaci pouzit kupni smlouvu? Mysleno jako ze papiry znacky atd. si necha puvodni majitel a misto dokladu o likvidaci pri odhlasovani by predlozil kupni smlouvu na nekoho dalsiho?
Petra
13/2/2006 15:48:08
Tak to máš asi pravdu, a to úřadě taky, čeká se na tu vyhlášku, tak až potom sa uvidí - ono vlastně je eště víc jak rok času.
Petra
Honza Cimr Profil uživatele + foto
13/2/2006 10:06:17
Petra: Nezlob se, ale ja to uz jako vyhrozovani brat musim... Ne od Tebe,
ale od tech pitomcu tam nahore (tech, ktery tyhle zakony vymysli a
schvaluji)... Nepopiram, ze novy zakon postihne furu nepoctivcu, ale co
majitel auta - veterana, ktere je uprostred renovace (a to malokdo stihne do
1,5 roku tak, aby to k necemu vypadalo), platnou TK mu nikdo neudela, kdyz
je auto rozebrany na prvocinitele a o brzdach (napriklad) si muze tak leda
nechat zdat... Jak to bude s vozidly, ktere budou v depozitu z doby
platnosti stareho zakona? Depozit potrva dal podle zakona platneho v dobe,
kdy auto bylo do depozitu dano? Melo by to tak byt, ale v soucasnosti mi ani
vedouci prislusneho odboru neni schopen rict, jaka jim prijde provadeci
vyhlaska...
Petra
13/2/2006 06:31:09
To bylo jenom upozornění a rada - ne vyhrožování, aby to tak někdo nevzal
Petra
Petra
13/2/2006 06:29:49
k depozitu (dočsnému vyřazení)
- při vyzvednutí z depozitu vozidlo dostává statut "provozované" - musí splňovat podmínky provozu - platná technická a pojištění , jak už bylo psáno- může to udělat nový majitel - technická na nového majitele i pojištění na nového (udělat pojištění a technicků bez značek a ORV (malý tp) není problém a pak to přepsat . I když je v dobrém techncikém stavu, tak se TK dostané na 1 měsíc - takže v tubu je platná (i když omezená) , tak to není problém přepsat.
- od vzniku depozitu (doč. vyřazení)
- původně byl DEPOZIT na 1 rok, pak to bylo změněno - DOČASNÉ VYŘAZENÍ - na dobu neurčitou.
teď od 1.7.2006 je to jen na 1 ROK, pak to jde ještě prodloužit o 6 měsíců, ale pak se bude dělat nová TK - tak nevím jak to udělat na auta, která jsou do¨č. vyřazená ale už neexistují - začnite to řešit !!!! - do1.7.2006 to je jednoduché a relativně levné. od 1.7.2006 změnů zákona to teprve bude sranda - na něco 50.000,- Kč pokuty a horší papírování.
Ahoj Petra
Kajda Profil uživatele
8/2/2006 11:11:06
Omlouvám se za okopírování té otázky, zapomněl jsem jí smazat.
Kajda Profil uživatele
8/2/2006 11:09:45
Setkal jsem se se zajímavým problémem. Chtěl bych se zeptat, jak to lze
řešit. Důchodce ve věku okolo 80. let má doma skoro nejetého traboška z roku
1971. SPZ jsou již 10 let v depozitu. Pán chce vůz prodat, nicméně pokud
vím, na vyzvednutí SPZ potřebuje auto mít platnou TK a pojistku. Na to ale
kašle a říká, že jemu už je to jedno, neví jak na to, nechce se mu s tím
trápit. Podle jeho slov by ho představa zpojízdnění vozidla, absolvování TK
a zaplacení pojistky motivovalo spíše vůz navždy odhlásit. Může to za něj
vyřešit někdo jiný, třeba nový majitel? Tak, aby vozidlo neztratilo SPZ a
nebylo nutné je odhlásit?

Podobný problém jsem řešil před půlrokem já.
Auto skutečně potřebuje TK a pojistku pro vyzvednutí značek z depozita. Nicméně o toto všechno se může postarat nový majitel s papírovým souhlasem původního majitele. Takže, ať pán auto prodá a podepíše novému majiteli plnou moc (nemusí to být nijak ověřené, ten papír o plné moci si nový majitel vyzvedne na dopravním úřadě). Pak bude muset nový majitel dojet na technickou, zaplatit pojistku a dojít na úřad vyzvednout značky z depozita, kde zároveň provede odhlášení na nového majitele (je na to formulář, musí jej také podepsat původní majitel), což mu umožní právě ta plná moc. No a pak už si jako majitel, na kterého auto bylo odhlášeno, přihlásí auto na sebe, namontuje značky a může jezdit.
Takže pro onoho pána to bude pouze o prodeji vozidla a podepsání dvou papírů.
Já jsem to měl ještě trošku komplikovnější, ale myslím, že takhle nějak to bylo.
P.S.: Přepis stojí 800 Kč
Ivosh Profil uživatele + foto
8/2/2006 09:04:52
Setkal jsem se se zajímavým problémem. Chtěl bych se zeptat, jak to lze
řešit. Důchodce ve věku okolo 80. let má doma skoro nejetého traboška z roku
1971. SPZ jsou již 10 let v depozitu. Pán chce vůz prodat, nicméně pokud
vím, na vyzvednutí SPZ potřebuje auto mít platnou TK a pojistku. Na to ale
kašle a říká, že jemu už je to jedno, neví jak na to, nechce se mu s tím
trápit. Podle jeho slov by ho představa zpojízdnění vozidla, absolvování TK
a zaplacení pojistky motivovalo spíše vůz navždy odhlásit. Může to za něj
vyřešit někdo jiný, třeba nový majitel? Tak, aby vozidlo neztratilo SPZ a
nebylo nutné je odhlásit?
Tomáš Kouřil Profil uživatele
5/2/2006 22:18:46
Ano štítek se vyrazí nový a přílepí není problém. ale při přepisu, myslím že musí být evidenční kontola. tu bez auta neudelam.no nejak to pořesím, kdyžtak to vyřesím v lete, až budou penízky.
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
5/2/2006 16:01:54
Preco by to nemohlo byt na predaj? Stitok je myslim ten najmensi problem....
5/2/2006 15:08:03
Díky za odezvu všem. Uvidím jestli nenajdu ještě jiný zpusob potvrzení ek. likvidace (Hasiče). totiž z auta nejsou ani títky, jen ciste SPZ a TP.tot vše.Takže ani na prodej to není.
Hoda
5/2/2006 11:45:22
Pokuď to chces nechat ekologicky zlikvidovat a auto už nemáš.tak si připrav 1000,-kč,stítek z kastle,oba tp.a já ti zařídím doklad že trabík byl ekologicky zlikvidováný.
Pavel JHB Profil uživatele
5/2/2006 11:31:52
Je nekolik reseni:
-Dat to do depozita a byt v klidu (nevim proc by co rusili, ja mam v
depozitu moji mistrovskou motorku uz od zacatku vzniku depozita. Loni jsem
konecne sehnal dily, takze ji budu letos po oprave vyndavat....
-Prodat SPZ + TP za par stovek nekomu, kdo chce uvest na papiry dovezene
auto
-Auto jako nekomu, kdo ma trabanta prodat na ND
-Vzit sber, dojit do sberny, na smetaku sebrat nejake stare sedacky a odvest
do sb. dvora/rizenou skladku. Se vzniklymi potvrzenimi se dostavit na urad a
auto odhlasit.
-Dat nekomu uplatek, za falesne likvidacni papiry (soukr. osoba
sb.dvur/riz.skl)
Vic me zrovna nenapada.............
Vyber si pro tebe nejlepsi reseni :-)
3/2/2006 23:10:23
Hlášený je to na tátu, ale chci abych tento rok vse dal do pořadku. A když to dam do toho depozita tak jsem slyselže mi to po 1 a pul roce zruší...co je na tom pravdy ?
Hoda Profil uživatele
3/2/2006 23:05:48
Ano to potřebuješ doklad o ekologické likvidaci jinak ti to ůřad nezruší.Ten ti dokážu zařídit za 1000,-kč.Ják jsem ti už psal jednou kdysi ohledně toho trabanta jak jsi prodával.Nebo dej doklady do depozita a máš klid,pokuď je tedy máš na sebe přihlášený.
3/2/2006 22:41:04
Mám dotaz. Potřebuju odhlasit auto. Z auta mi zbylo jen TP a SPZ. Auto už asi 5 let není mezi nami. A na uřade po mě chtějí papír o ekologický likvidaci. tuto likvidaci nemohu udelat jednak že auto není, ani nemam peníze na zaplacení te likvidaci, u nas myslím 1500kč. Nevíte jak to obejít ? potřebuju to nejak odhlasit, a nevím jak s tím dál. díky moc.
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6  další další

Odepsat na: Papírování

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist