1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Papírování (139)
Petra
2/10/2006 11:19:40
Ahojte,
- k depozitu - dočasnému vyřazení vozidla: od 1.7.2006 lze přepsat vlastníka vozidla, i když je vozidlo dočasně vyřazeno (bez STK a povinného ručení).je potřeba akorát prohlášení půsovního majitele, že nebyly provedeny evidenční změny, a vozidlo zůstává dál doč. vyřazeno, i na novém úřadě.

- změna RZ (SPZ) - musí se mněnit, když jsou z jiného kraje, v rámci kraje můžou zůstat stejné, při změně majitele se výměna neplatí.
Ale věšinou (jihomoravský kraj v 80%) u dočasně vyřazených vozidel - změna majitel- jiný úřad-se značky vymění. Uřadu se nechce značky balit, a posílat poštů (jedna kolegině řekla: Já se na to muži vysrat, aby neco nekam posílala), tak je pro úředníka jednoduší napsat to TP, že značky byly úřadem zničeny a nový úřad musí dat nové RZ.

- POJISTKA, už sem to kdysi psala:168/1999- § 16
- při chycení na cestě -
řidič nepředloží doklad o pojištění 1.000,- Kč (nově, dříve 500,-)
majitel auto-nepojištěno - 20.000,- a 12 měsíců zákaz řízení
- po 14 dnech po zániku pojištění § 16 /1/b zákona168/1999 je 10.000,- - neodevzdání příslušnému orgánu evidence poznávací značku a osvědčení o registraci ovzidla, toto se řesí přes ČKP (Česká kancelář pojistitelů)

Ahoj Petra
Petr Profil uživatele
1/10/2006 15:05:47
Nepovažuju se za neplatiče, protože sem trabiho přihlásil na měsíc kvůli přepisu. Byla to pojistná smlouva na dobu určitou. Jestli na mě přijdou podle registru majitelů aut, budu muset dělat blbýho, ukecat pokutu na co nejmíň a potom ho pojistit na 1 měsíc v roce na dobu neurčitou. Dělalo by to asi 300,- za 1 měsíc v roce, což by byla platba za to, že mám trabiho doma, nejezdím s nim a nechci SPZ odevzdat do depozitu.
Ivosh Profil uživatele + foto
29/9/2006 16:17:57
To Petr: Myslím, že na Tvém místě bych asi neměl klidné spaní. Některé pojišťovny už začaly za posledních několik málo let dohledávat neplatiče. Vím moc dobře, jak to v takovém případě chodí, byl jsem svědkem vývoje a provozu software pro tuto oblast. Takže nedoporučuju podobné praktiky. Nic se nezapomíná.
Petr Profil uživatele
29/9/2006 16:08:05
Já mám taky trabiho, kterej má dost dobrou SPZ, tak na něj momentálně neplatím pov.ruč. a do depozitu sem taky SPZ neodnesl. Nejezdím s nim, protože není čas na opravy. Vím, že to není legální, ale snad to ještě ňákej rok vydrží.
Dada260 Profil uživatele + foto
29/9/2006 12:51:41
Přesně tak to je. Je to dobre že to konečně udělali. Dá se dokonce udělat i při běžném převodu, že ti zůstanou původní značky. Je to dobré obzvláště na trabika, kde se ty nové RZ vyjímají jako pěst na oko.
Tomáš Terk Profil uživatele + foto
28/9/2006 17:48:58
to Ivosh,a muzu se zeptat jakej trabik byl tady u nas an prodej,muzes mi odepsat na mail tomas.terk@seznam.cz,dik
27/9/2006 11:00:38
Nová zkušenost s úřady. Dříve jsem měl zato, že při koupi vozidla, co má značky v depozitu, je potřeba vozidlu udělat novou TK, zaplatit povinné ručení a pak až vozidlo přepsat.

Dnes jsem ale provedl přepsání vozidla (první část -- odhlášení s plnou mocí pův. majitele) bez TK a bez pojištění s tím, že se značky pouze přemístí z depozitu do depozitu (konkrétně z Hranic do Šternberka). Dokonce pozitivní zpráva -- prý mám velkou šanci, že dostanu zpět původní značky z vozidla, tedy ty pěkné staré PRA XX-YY. Ačkoliv byl dříve Přerov jiný okres než Olomouc, dnes je to jeden Olomoucký kraj a tak to prý je možné.
Raymond
21/9/2006 21:29:11
Neboj, vlaštovka je ok, se rzí jsem seznámen, v jakém množství a kde se vyskytuje, a kousek plechu není problém pro kamaráda převařit za nízkou cenu. Tím nechci říct že je nějakej totáč sežranej, to nee. A navíc technickou ještě má rok... A trochu rezavej spodek kufru neni žádná tragedie
Andre Profil uživatele
21/9/2006 20:53:21
Nemysli si, trabant taky hnije...a dost fest nekdy. Jestli ho budes teprv kupovat, tak si na to dej bacha. Zvenku sice vypada kazdej hezky, zadna rez, ale zevnitr a hlavne ve spodu je to mnohdy katastrofa... Uz to tu padlo asi tisickrat, ale hlavne pozo na prahy, vlastovku, podbehy.
Raymond
21/9/2006 20:22:17
to orel: Jako trabik je podle mě super: leješ tam jen benzín s olejem a brzdovku (občas), žadná voda, výměna olejhe, nic. Kastle ti nerezaví (ikdyž sem slyšel že hnije?),je to jednoduchá kára, nepotřebuju aby to jelo kilodvacet, hlavně když mě to doveze dom a nemusim 2 hoďky čekat na bus. Jen to otravné papírování a komplikované situace s úřady. Např. jak s ním mám odjet, když ještě není odhlášený a k tomu se potřebuje to orv(malej tech) které je ale potřeba i když s nim jedu. A jet s odhlášenym je blbost, je to prostě complicated. nák to budu muset zvládnout.zajímalo by mě kdo nahoře to tak vymyslel. Jak se řiká nad tim musel někdo hodně dlouho přemejšlet :-)
orel Profil uživatele
21/9/2006 14:00:13
to: raymond
Tu su tvrdy trabantisti... a ja nedam dopustit na traaabiho ved uvidis
saaaam :-)
Vydrz to vybavovanie...

raymond
21/9/2006 13:50:46
bohuželnejsem z prahy,ale z usteckého krajea auto kupuju skoro z opačného konce republiky. Teda auto :-) ---->trabika . dneska jsem chtel zaridit urady, ale nenasel jsem to trapny odsa, oni me posilai tam atam, ti zase uplne jinam - uf. Nakonec jsem to asi nasel a dozvedel jsem se ze dnes nejsou uredni hodiny.To je holt pech.
21/9/2006 07:10:40
Uplně přesný název je ODSA - odbor dopravně správní agendy a jeste to je vetsinou detasováně pracoviste odboru dopravně správní agendy :-) holt je v tech pojmech bordel. Nicmene Pravdu má Ivosh i Vlada :-) A kdyby si byl z Prahy, dej vedet treba do mailu, rad ti prevod zprostredkuju.
VlaVla Profil uživatele + foto
20/9/2006 22:23:45
Jenom pro zajímavost dodávám, že ti dnes nové SPZ nikde nevydají. Namísto toho dostaneš RZ (registrační značky). Což je to samé, ale jinak se to jmenuje :-)))
20/9/2006 21:05:07
Osvědčení o registraci vozidla. Lidově "malý techničák". Ta malá kartička
zalitá v plastu, kterou ukazuječ policajtům jako doklad o vozidle. :-)

Jinak je taky poměrně scestný termín "dopravní inspektorát". Dnes už je to
spíš "evidence vozidel" na obecních, okresních nebo krajských úřadech.
Raymond
20/9/2006 20:49:30
jo a jkeště co je to ORV??
20/9/2006 20:43:59
-- znacky ti daji ihned, pokud budou moc ochotni, vyplni s tebou i ten
formular, ale jistejsi je ho predvyplnit na chodbe, kde byvaji bianka (aspon
u nas ve Sternberku)
-- zmena smlouvy pojisteni je samozrejme zdarma
Raymond
20/9/2006 20:28:42
jo,díky, no to mam radost. Toliko úřadu. A za jak dlouho teoreticky to jde zvládnout? (myslím jestli po vyplnění žádosti mi to daj hned nebo týden čekám na nové spz... ???)jo a když pudu do tý pojišťovny podruhý, tak je to zadarmik? Jinak díky vám všem moc
20/9/2006 14:43:33
Přesne tak. stale to meni. Navic od 1.7.2006 to podleha nejakemu zakonu, ktery ne vsude znaji, proto dochazi k rozkolu mezi jednotlivymi inspektoraty
20/9/2006 14:30:34
Aha, tak to diky za upresneni. Od roku 2005 jsem neresil odhlaseni vlastniho vozu, takze uz je to tedy jinak.
20/9/2006 14:03:01
neni to uplne pravda. Od roku 2005 není potřeba na malou žádost kartička povinného ručení. A odhlášení se provádí na malé žádosti. Co se týče výměny SPZ a povinného ručení máš pravdu, že se tam musí dvakrát. Nicméně třeba česká pojištovna to řeší tzv. dočasným povinným ručením a novou znacku jim pak jenom zavoláš a prijde ti to postou.
20/9/2006 11:46:11
Jeste doplnim:

a) Myslim, ze pri odhlaseni na Tebe budou po puvodnim majiteli chtit doklad o povinnem ruceni. Aspon pred par lety to u nas chteli.

b) Pokud Ti daji nove znacky a stare si na evidenci vozidel nechaji, musis pak jeste znovu na pojistovnu udelat zmenu ve smlouve (bohuzel je to tak blbe vymysleno).
20/9/2006 07:50:13
Raymond:

Koupis trabika. Původní majitel si vezme tve udaje a dojde na DI to na tebe odhlasit. K tomu je potreba malá žádost, velký TP a malý ORV. To je zadarmo. Poté ti předá velký TP a malý ORV. Ty dojdes na pojistovnu a uzavres povinne ruceni. Pote zajedes na stanici STK, kde ti udelají evidencní kontrolu. Neni to TECHNICKA. To stojí cca 300 podle toho jak kde. No a pak prijdes s velkým TP, malým ORV, povinným rucením a evidenckou na DI, vyplnis velkou zádost, zaplatis 800 a auto je na tebe prihlasene. Popripade jeste odevzdas SPZ, jestli to kupujes z jineho kraje. to je asi vsechno.
Raymond
19/9/2006 23:02:17
Dobrý den ve spolek. Myslím že už to tu padlo, ale já nějak tadytěm věcem nerozumim. Situace:
mam vyhlídlého trabantika, ma jeste pres rok technickou, pojistku urcite do konce rocku. Zajimalo by me jak je to s tim přepsánim (hlavne kolik se platí, v jakym pořadí se co musí udělat), nebo jestli budu muset znova na technickou a zaplatit ji, i kdyz ji ma jeste pres rok,vy tu stále mluvíte o nějakém depozitu atd a tomu já fakt nerozumim. Zkrátka v bodech a cenách bych to potřeboval popsat (teda jestli budu muset na technickou i tak tak budu mrzutý :-) )Děkuju moooc předem za odpovědi, moc byste mi pomohly
18/9/2006 09:38:59
V tom pripade muzes byt rad, ze na Vasem urade jsou urednici zakona neznaly. Vsechny kroky na DI jsou rizeny zakonem, ktery je v platnosti tusim od 1.7.2006. Take jsem jiz parkrat narazil na vec, kterou mi nekde neudelaji a jinde ano. Tady v Praze je to dobre videt, jelikoz je zde DI vice a za jeden den objednu treba tri. Preji hodne stesti.
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6  další další

Odepsat na: Papírování

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist