1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Papírování (139)
Ivan
17/8/2013 12:45:30
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na možnost přestavby běžného provedení Trabanta 601S s manuální spojkou na verzi Trabant 601 Hycomat, otázku "papírování". Pokud do běžného - standartního provedení Trabantu 601 s manuální spojkou, nainstaluji systém Hycomat (automatickou spojku), je nutno toto řešit na úřadě - na evidenci motorových vozidel, nebo tato změna nepodléhá evidenci a změnám v TP a ORV a není ji tedy nutno "papírově" řešit ? Pokud tato změna podléhá změnám v TP a ORV a řízení o přestavbě vozidla na úřadě - evidenci motorových vozidel, jak lze toto nejlépe a nejjednodušeji legálně řešit ?
Ivan
17/8/2013 12:45:29
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na možnost přestavby běžného provedení Trabanta 601S s manuální spojkou na verzi Trabant 601 Hycomat, otázku "papírování". Pokud do běžného - standartního provedení Trabantu 601 s manuální spojkou, nainstaluji systém Hycomat (automatickou spojku), je nutno toto řešit na úřadě - na evidenci motorových vozidel, nebo tato změna nepodléhá evidenci a změnám v TP a ORV a není ji tedy nutno "papírově" řešit ? Pokud tato změna podléhá změnám v TP a ORV a řízení o přestavbě vozidla na úřadě - evidenci motorových vozidel, jak lze toto nejlépe a nejjednodušeji legálně řešit ?
mp
15/12/2008 20:11:35
Předem se omlouvám, pokud se to tady řešilo.

Půjde v roce 2009 udělat papírová přestavba Trabanta, jako dosud?

Popíšu tok svých myšlenek. Mám limuzínu, chci kombíka. Po novém roce koupím odhlášeného kombíka, udělám přestavbu a je to.

Předpokládám, že-
- nebude nutná ekologická likvidace, jako dosud
- půjde provést papírová přestavba z limuzíny na kombíka
- nebude to moc stát

Pokud by byla možná přestavba aspoň na stejný model, nebylo by to s Trabanty tak černé.
Pavel JHB Profil uživatele
5/7/2008 10:20:27
V pripade, ze se jedna o SPZ tak ji vymeni, RZ by mela zustat. Nechapu ale
moc o co jde, protoze at ji meni nebo ne (pokud to neni vyzadana vymena) tak
je poplatek stale stejny. Jinek je treba jit jeste na STK a udelat ev.
kontrolu (tusim 100,-)
Frostík
2/7/2008 10:45:34
Ahoj, omlouvám se předem, jestli tady bude nějaký podobný dotaz již zodpovězený a já se ptám znova. Jsem student a chtěla bych si koupit auto, které má platnou STK i povinné ručení. To chápu, že původní majitel přestane platit povinný ručení a od doby co mi auto bude patřit budu platit já nové povinné ručení. Ale můj dotaz zní. Jestli budu muset vyměnit SPZ(RZ) i v případě, že jsme ze stejného kraje(ne okresu- ale S, jako středočeský máme oba stejný) a nebo mi ty SPZ zůstanou a já nebudu muset platit ani Kč. A pak ještě jestli musím jít jinam než do pojišťovny a na "DI"? Děkuji za odpověď
5/5/2008 11:08:25
Mam netrabanti prosbu - je tu nekdo ze Znojma? Potrebuji odtud prevest motoveterana a zajima mne prac. doba (do ZN se dostanu nejdrive cca v 16:00) a jaka je tam s uredniky dohoda. Nerad bych tam jel 100 km a oni mne vyhodi, ze uz maji prad konce prac. doby at prijdu zitra.... Dale pak adresu uradu + moznost parkovani nekde pobliz popr dalsi cene informace z moravy :-) Pokud mate nekdo dokonce snad nejake paky, pak radeji osobne na mail, zavolam....
Doktor
28/2/2008 16:30:46
Drivere - jde to bez problémů. Stačí ti kupní smlouva mezi PUVODNÍM majitelem, teda tím, co je psán před tebou a NOVÝM - tedy tím, co to kupuje od tebe a pak tvoje čestné prohlášení, že nestojíš o přepis - nemusí být ani notářsky ověřené. Pokud chceš vzor, mohu ti ho poslat mailem. Dělal jsem to už takto několikrát, vždy bez problémů - i na různých magistrátech.

S odhlášením neexistujícího vozu - to je fakt problém. Ideální je, když si zjistíš nacionále toho, cos mu to daroval a jeho rodné číslo, pak zajdi na magistrát a normálně to na něho odhlaš - měli by ti to udělat bez problémů, tím pádem pak kdyžtak půjdou po novém majiteli a ten ať už se stará. Odhlášení na nového majitele by ti měli udělat bez potřeby vynětí značek z depozitu - (řekneš, že STK a evidenčku si udělá novej majitel - pochopitelně vystyupj tak, jako bys mu to včera prodal a nemluv o žádné likvidaci) - je to ale různé magistrát od magistrátu, snad to u vás půjde bez problémů.
28/2/2008 15:19:18
Ted se neda uz udelat nic. Pokud jsou inicialy kupujiciho a je nejaka
darovaci smlouva, kdyby kolem sebe kopal, tak na nej papiry prevest a poslat
mu je doporucene at se stara. Nechci delat prechytralyho, ale tato situace
se dala ocekavat. v dobe, kdy kazda pojistovna a urat pali penalka a pokuty
to chce v prvni rade osetrit tyto prusvihy, jinak se za blbost plati. (ja
dnes zaplatil 1200,- navic za pojisteni, protoze jsem mylne myslel, ze mohu
zmenit typ pojisteni...)
kačer
28/2/2008 00:24:30
Porádími nikdo , mám auto dočasně odhlášené v depozitu daroval jsem ho za odvoz stím že si nový majitel udělá veškeré náležitosti : stk evidenčku a pojištění když jsem ho kontaktoval tak jsem zjistil že auto už nemá , rozřezal ho a dal do šrotu, a Já potřebuji auto vyřadit z evidence co mám dělat , mám velký tech. průkaz a spz jsou v tepozitu, tak jak ho zapsat do v. tech. nebo vyřadit z evidence děkuji za odpovědi
Driver
27/1/2008 13:00:33
Mám problém , chtěl bych prodat trabanta ,ale je na mně napsaný pouze polopřevodem a má prošlou TK . Musím kvůli prodeji absolvovat TK a úplný přepis na moji osobu , nebo jde udělat další polopřevod na nového majitele nerad bych totiž zodpovíadal za přípdané průsery nového majitele když by byl trabi v TP psán na moji osobu . Díky za rady
maty
1/11/2007 20:15:08
nazdar koupil jsem
7/10/2007 17:05:55
Je to trosku pomichane. Pokud on souhlasi s tim, ze "obetuje" pri prodeji i
pomernou cast ruceni, tak bud auto nechat v prevodu, nebo to osetrit
smlouvou. Ja osobne bych se s nim snazil domluvit, at slevi pomernou cast
ruceni, vse bych radne prevedl. Lepe receno, mel by to chtit on. Protoze
takto se vystavuje nebezpeci, ze mu budou prozmenu zasilany pokuty atp.
anton
7/10/2007 16:09:23
Dobrý den,
kupuji Trabanta, ale vzhledem k tomu, že jsem student, tak musím operovat s menšímy finančními prostředky. Člověk, který auto prodává má řádně uzavřené povinné ručení a já nechci ztratit možnost platnosti tohoto ručení do konce roku, jenomže v okmažiku když auto kopím pomocí kupní smlouvy ztatím ono povinné ručení, tak se chci zeptat jak to mám udělat abych mu zaplatil ale auto zůstalo na původního majitele s tím že mám ručení, že prodávající neprohlásí, že jsem mu auto například ukradnul, nebo něco podobného.
Hoda Profil uživatele
28/3/2007 21:02:57
Kupoval jsem trabanta doklady v depozitu.na mě odhlášené.bez stk a pojistky.stačilo dojit na evidenční kontrolu pak na uřád ,že si chci doklady na sebe přihlásit ale jak víme bez stk to nejdel.ale když sem řekl,že si doklady chci dát hned do depozitu tak mě to přihlásili bez problíému stači jen evidenčka.pojistka není potřeba.ješte jedna trabanta jsem kupoval v jiném okrese a malé tp a spz byli skartovány a na uřadě mi vystavějí nové.:--))
Ivosh Profil uživatele + foto
28/3/2007 20:14:27
Ano, ja mam takto koupeneho trabanta. Provedlo se jen odhlaseni na mne,
prihlaseni se provede az po TK.
Seněk
28/3/2007 19:09:15
Ahoj prodávám motorku ale papíry jsou v depozitu a nechci dělat STK jde to nějak rovnou přepsat na novýho majitele abych nemusel dělat tu STK?? A co všechno k tomu potřebuju díky za odpověď, jste tu jedinej web na kterym jsem to našel
mp Profil uživatele + foto
11/3/2007 10:41:40
Nakonec jsem dostal odpověď přímo z úřadu. Radí, zaplatit ručení, přihlásit a ručení zrušit. Takže takové ručení na jeden den.
Tomáš Kouřil Profil uživatele
10/3/2007 19:51:28
k přihlášení nemusís mít nutné zaplacené poviné ručení, ja si to taky myslel, ale normálně mi to přihlasili i bez poviného.Asi záleží jak kde.
Eda Profil uživatele
6/3/2007 19:51:40
Za přepis je poplatek 800 Kč, při výměně RZ při přepisu je cena stejná.
5/3/2007 19:50:54
Značky jsou omlácené, takže je budu měnit. Je mi jedno, jestli při přepisu nebo při vyzvednutí z depozitu. Jde jen o to, co bude levnější.
5/3/2007 15:51:22
Nac menit registracni znacky, pokud bude vozidlo v depozitu?
5/3/2007 14:04:28
A pokud chci rovnou vyměnit reg. značky, je to levnější u přepisu, nebo je to jedno?
5/3/2007 13:33:14
Resp. pokud trabi uz v depozitu je, je mozne to prevezt mezi depozity navzajem bez povinneho ruceni a TK.
Petr Profil uživatele
5/3/2007 12:39:31
K přihlášení musíš mít povinné ručení. Zaplat si ale jen jeden měsíc. U ČPP mi to takhle taky udělali.
5/3/2007 11:56:30
Koupil jsem Trabiho, potřebuji ho přepsat a zároveň hodit značky do depozita. Jak to bude s povinným ručením? Musím nebo nemusím ho u přihlášení mít?

na začátek předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6  další další

Odepsat na: Papírování

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist