1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Zinkování (42)
Mikuš TN
15/8/2005 00:20:02
Neviem presne kde som to čítal ale všetko čo je original na trabanta 601 pokovené nažlto je pokadmiované.
Honza Cimr Profil uživatele + foto
26/7/2005 07:41:29
Tak jsem si to asi otocil, dekuji za upresneni
Hoďa
25/7/2005 19:15:23
Je toto kadmiovaný povrch- Já jsem v to taky moc nevyznám,ale jsou to orig.ddr dily na trabant.
Přílohy:  dily016.jpg (559,2 kB)
hrubatko Profil uživatele + foto
25/7/2005 17:12:10
moja skúška z mechanickej technológie a materiálového inžinierstva uz má nejaký ten rok, ale pokiaľ si dobre pamätám, tak zinok robí "mapky", kadmium nie, no a podľa toho čo viem, tak nejáké diely na karosérie /ak nie celé/ sa fosfátovali... to myslím vo všeobecnosti, ako to bolo konkrétne u Trabbiho presne neviem, ale fosfátovanie bolo asi lacnejšie ako kadmium...
Vít
25/7/2005 15:32:33
S tím kadmiováním to zní věrohodně.
25/7/2005 15:22:37
je to mozny, vim, ze se to nejak takhle poznavalo - snad - a uz si
nevybavuju co delalo co...
Ivosh Profil uživatele + foto
25/7/2005 15:20:59
Nedela ty duhovy mapky spis prave zinek? Co jsem daval do zluteho zinku,
delalo misty takove modravocervene efekty.
25/7/2005 15:18:28
Tusim, opravdu jen hodne ztuha vzpominam, ze zinek je jednobarevny a kadmium
dela na plochach takovy duhovy mapky...
Pokud to tak neni, asi si to s necim pletu... ;o)
VlaVla Profil uživatele + foto
25/7/2005 15:09:08
Ja tedy nevím, jak se to pozná, ale vzpomínám si, že jsem nějaký takový nažloutlý Trabi díl (držák nádobky ostřikovače a nádobky brzdové kapaliny) ukazoval strejdovi strojařovi, a ptal se ho co to je za povrchovou úpravu a on bez váhání odpověděl, že to je pokadmiované. :-)
25/7/2005 14:59:28
To Pavel> tak teď jsi mne dostal. :-) Přiznám se, že nevím, jak vypadá
kadmiovaný povrch, takže je dost možné, že jsem si spletl žlutý zinek s
kadmiovaným povrchem. Vypadá to podobně? Jak se to liší? A jak to laik
pozná?
Pavel JHB Profil uživatele
25/7/2005 14:52:41
Ivosi bul to urcite zluty zinek? Ja mam zafixovano, ze veci z NDR byly
kadmiovane.
25/7/2005 12:53:53
Takže bude následovat lakování do barvy vozu? Zkusím doma ještě projít
zdroje. Mně se to lakovat moc nechce. Myslím, že na tyrkysovém voze by to
vypadalo blbě. :-( Bílý zinek mi přijde jako opticky neutrální a přitom
pěkný. Na druhou stranu -- je fakt, že třeba vložky do hrnců světel měly už
třeba u Trabantů 600 žlutý zinek. Takže dobová technologie to určitě je.
Vít
25/7/2005 12:50:41
Datum koupě nevím, pokusím se zjistit. Ale vím přesně, jak už jsem kdysi psal, že v mém autě byl originál držák lakován v barvě vozu. Pozinkovat jsem ho nechal pouze a jen proto, protože jsem se před časem inspiroval Vaším pokovením stejného držáku. Myslím si, že to neuškodí, naopak.
25/7/2005 12:34:58
To je zajímavá informace. Můj držák na ostřikovač totiž neměl stopy po
žlutém zinku, jen jakýsi náznak ziknu bílého. Myslím, že na
original-trabant.de mají vozy z té doby také bílý zinek. Nepamatujete si, ve
kterém roce si to ten známý kupoval?
Vít
25/7/2005 12:23:40
Zmiňovaná galvanizovna provádí niklování, zinkování a mám ten dojem, že i elox. Nedělají chromy. V zinku nabízejí bílý a žlutý zinek. Žlutý zinek byl opravdu záměr, protože soused si před lety v Mototechně tento díl kupoval neb potřeboval ostřikovač namotovat do bojového KDF. A bylo mu prodáno trabant příslušenství (nebo náhradní díl ?) právě ve žlutém zinku o čemž jsem se mohl přesvědčit na vlastní oči.
25/7/2005 11:58:58
Moc pěkné. Jen mne zarazila ta barva zinku. Ta žlutá byl výtvarný záměr nebo
nebyla možnost volby?
Vít
25/7/2005 11:22:28
Pro pražské a z blízkého okolí dávám k dobru fotku práce galvanizovny v Tesle Hloubětín. Kvalita výborná, ceny lidové.
Přílohy:  dsc_0589.jpg (2,6 MB)  dsc_0589_oriznuto.jpg (147,6 kB)
předchozí předchozí  1 | 2  další na konec

Odepsat na: Zinkování

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist