1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
tesnenie okna (33)
Ondrej
9/8/2011 14:35:33
Ahoj, ja by som tiež potreboval pomoc s tesneniami okolo skiel. Na mojom Trabante mám "porozpadané" všetky tesnenia okolo skiel. Teda okolo predného, zadného, bočné zadné sklá, tesnenia posuvných skiel dverí, tesnenia dverí, tesnenie kufru. Neviete, či nepasujú nejaké tesnenia aj z iných vozidiel? Ak áno, tak z kých. Našiel som, že tesnenie dverí by malo pasovať zo Škody 1203. Prosím poraďte mi....
RUDOLF
15/7/2011 18:51:38
ZAASIEL SOM NA VRAKOVISKO NASIEL SOM TAM 2DVEROVU MAZDU ZOBRAL SOM TESNIE SEDACKI NAMONTOVAL DO TRABINKA A MAM POKOJ
Jiří Beneš
15/7/2011 09:13:46
Děkuji snad to tam namontujji já mám totiž svého trabiho 3 roky a předtím ho měl můj děda,který s ním ovšem jezdil jen v létě a v zimě stál na špalcích ve stodole a najeto má pouhých 45tisíc km.Děkji Beneš
Stanislav Vysloužil Profil uživatele
13/7/2011 16:47:01
Klinek v těsnění zadního okna u limuzínky byl do 1982, s trpělivostí se dá nasadit. Je na to taky přípravek.
Jiří Beneš
3/7/2011 18:50:27
POMOC!!!Prosím nevíte jestly má trabant z roku 1975 vložku v těsnění zadního okna já mám totiž strach ho vyndat protoze mam strach ze už bych nebyl schopen tam dát zpět vložku.
Milan
14/11/2006 15:46:54
Kde se dají sehnat komplet tesneni dveří,atd ?
Ivosh Profil uživatele + foto
10/8/2006 22:24:58
Co se týče dveří, také jsem měl na svém trabíku škvíry mezi plechem a těsněním po zavření dveří. Pomohlo mi v těch místech poněkud odehnout těsnění ven. Při malé mezeře to pomůže.
macleod Profil uživatele + foto
10/8/2006 17:30:04
Zdravím.
Můžete mně poradit, kde v Pardubicích nebo okolí seženu nějaké vhodné těsnění přímo do drážky okna u trabika? Přeci jen druhá půlka roku už je tady a za chvíli by mně to asi začalo nepříjemně profukovat dovnitř.
A jinak by mě zajímalo, jak se dají nějak celkově lépe zaizolovat dveře. Už jsem na to lepil po celém obvodu 2mm těsnění co se dává na normální okna atd.
Další věc - mělo by nějaký smysl vyplňovat prostory pod bakelitem např. stavební vatou (orsil,...)? Zaizolovalo by se tím auto na zimu? Drželo by více teplo, bylo by méně hlučné??
Na kolik pomůžou v tomto ohledu (izolace a udržení tepla) koberce na podlaze?
A konečně, izolace střechy (čímkoli) by také pomohla udržet teplo? Předpokládám, že právě střechou hodně uniká.
Díky.
Dan Profil uživatele + foto
17/5/2006 16:31:13
Parada, predni budu teda delat jako posledni, at diky zkusenostem vydrzi, kdyz ho nemas :)
Honza Cimr Profil uživatele + foto
17/5/2006 14:23:41
Jestli ti nahodou rupne a je to T601, mam skoro komplet sadu navic (tedy
bez celniho) a jen by sis pro okno musel zajet do HK.
17/5/2006 12:46:54
Dikec, zkousel jsem to rukou na bocnich oknech a ta rada se sroubovakem na uvolneni tesneni je presne to, co je asi potreba, protze se oknu moc nechtelo. Pravda, ze se porad bojim, ze rupne :)
laaaci Profil uživatele + foto
16/5/2006 19:53:42
Pekyho dotaz, bol na rok starú otázku:)))
Petr Vaverka Profil uživatele
16/5/2006 16:29:18
To Orel: ty nevíš kam a co vstříknout? o))
orel Profil uživatele
16/5/2006 16:13:04
To:Peky
Tak som uz z toho talian kam co vstreknut a preco?????Vdaka za odpoved
orel

peky
16/5/2006 14:16:56
to JULO 601: treba odškeriť gumu, vziať striekačku z nemocnice, ihlu (zelenu, može byť žltá..) a pomaly vstrekovať popod gumu Rezistin ML. a už nikdy nepotečie (rada od IMFO NR)
čau.
Pavel JHB Profil uživatele
16/5/2006 09:37:35
Laaaci> troska doplneni... Pred "vykopavanim" je dobre objet gumu tupym
sroubovakem atp, aby se uvolnilo. Tlacit opravdu v krajich, pokud nekdo
neumi hodne roztahnout nohy, at si pozve nejake devce :-)) Okno staci
povytlacit, pak uz jde "samo" a neni potreba pomocnik. Samozrejme pokud je,
je to lepsi. Kdyz neni praxe, muze pomocnik pomoct zastrcenim pulky kolicku
na pradlo mezi ram, aby sis popondal nohy, popr. udelat vajglpauza a
pokracovat. Zaskleni je otazka mziku. Das gumu na sklo, do drazky das
silnejsi autokabel, musi ti zbyt cca 0.5m z kazde strany za prekrizenim, aby
bylo za co tahat. Tesneni napatlas regumem, okno usadis presne na stred (to
je to nejdulezitejsi) a zacnes vytahovat krouzivym pohybem stridave z obou
stran kabel, pomocnik ti sklo pritlacuje. Pracovat opatrne, vic rozumu nez
sily!!! jinak muzes natrhnout gumu, hlavne v rohu. Nakonec vezmes gumovou
palicku a okno dorovnas poklepem na gumu + sklo. Neboj, pokud je zdrave
nepraskne! Za 5 minut neni co delat!!! Pokud je to guma s vlozkou, tak ji
vyndas, zpet se vklada takovym udelatkem ve tvaru p*ci.
Honza Cimr Profil uživatele + foto
15/5/2006 10:15:35
S vykopavanim-vytlacovanim zacni opatrne v rohu, clovek venku at jemne
tlaci proti. Jeste se mi nestalo, ze bychom takto rozbili okno... Teda
pokud chytac byl pri smyslech a chytal a chytil... Okno nevyskoci nahle,
leze nehore kousek po kousku a dole porad sedi v tesneni i v ramu. A
montaz zpatky? taky se neni ceho bat...

Ivo Jančík píše v Po 15. 05. 2006 v 09:52 +0200:
> Když jsem na šestistovce vykopával okna tímtéž způsobem, byly sedačky taky
> už venku. Lehl jsem si na podlahu, šlo to taky. Jen opatrně, nohy daleko od
> sebe, blíž ke krajům, postupně povolovat... Dělal jsem to sám, zvenku jsem
> okna jistil lepicí páskou s mírným průvěsem.
>
>
Ivosh Profil uživatele + foto
15/5/2006 09:52:56
Když jsem na šestistovce vykopával okna tímtéž způsobem, byly sedačky taky
už venku. Lehl jsem si na podlahu, šlo to taky. Jen opatrně, nohy daleko od
sebe, blíž ke krajům, postupně povolovat... Dělal jsem to sám, zvenku jsem
okna jistil lepicí páskou s mírným průvěsem.
15/5/2006 09:46:24
Tak to jsem netusil, ze je to takhle jednoduche, doufam, ze ho nevykopnu a chytac ho chyti :) Dik. Skoda, ze uz nemam uvnitr sedacky, vedet to, vyndal jsem okna prvni a ne posledni.
Z montaze zpatky mam obavy, ale snad se to zvladne.
laaaci Profil uživatele + foto
15/5/2006 00:59:11
to Dan:Jednoduché jak facka,predné je lahoda.sadneš na sedačku a zaprieš sa nohami o predné sklo a tlačíš:)))) na druhej strane však musí niekto chytať ,pri zadných to isté a pri bočných to zvládneš aj rukami:)))....len si vezmi niekoho s dvoma pravými rukami a nie ľavými,aby to chytil.Okná vytláčaš stále smerom von.Horšie je ich dať späť, k tomu tiež treba dvoch ľudí, tubu indulóny a nejaký dlhší drôt.
Pracovný čas vyndatia okien- 3min
pracovný čas dať ich späť - 3 hodiny, keď máš dobré nervy a zručnosť
15/5/2006 00:33:46
Chtel bych se optat, jak vyndat nestahovaci okna (celni, zadni a bocni zadni), aby to prezila? :) Slehofer pise o klinku v tesneni, ale na mem trabim z roku 89 jsem ho nenasel. Vypada to, ze tesneni je z jednoho kusu. Nikdy jsem z okna nevyndaval, tak bych je nerad behem experimentovani rozbil. Diky
hrubatko Profil uživatele + foto
22/7/2005 19:39:11
ahoj tomasko, tentokrat si slapol naozaj vedla! keby som ti chcel nieco take napisat, napisem ti to rovno na ICQ alebo sms a nie sem na web! to predtym som ti napisal ako zart ale s "jarom" si slapol naozaj vedla... kto je jaro naozaj netusim!
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
22/7/2005 13:14:16
Michal, pre mna si vymysli aky len chces nick, ja ta aj tak poznam :)
jaro
21/7/2005 16:06:41
Pocuj, Mr_kuj, hadam mas v tej hlave o jedno male koliesko menej. Alebo sa to len mne sniva? Zvacsa vobec nechapem tvoje prispevky. Som tu sam?
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
21/7/2005 16:04:10
Ja sa tiez ospravedlnujem ze som to pochopil tak, ako som to pochopil. A mozem poradit iba jedno, v miestach kde to tecie prelakovat resp. napustit bezfarebnym lakom (myslim okraje gumeneho tesnenia, prip. spary). Nie je to 100 percentne riesenie, ale pomaha....
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: tesnenie okna

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist