1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

STK v Praze (13)
Pavel JHB Profil uživatele
10/9/2008 20:53:28
habr & ivos> ono mit auto OK a nebat se STK je jedna vec, ale kdyz potom
narazite na technika, kterej vam taha za regulator tlaku z. brzd a nepozna
prvnim pohledem na tahla, ze je odlehcovaci a ne zatezovej. Proste odchod a
opravit. Souseda vyhodili, ze nema vzadu pasy v S120 bez diskuzi.... Nikdy
je tam nemel, napsal do Boleslavi, odtud dosel dopis, at ti volove daji STK,
protoze toto auto je opravdu mit nema. Nezajem, plati se opakovana STK. Pred
necelym mesicem jsme privezli VW z Plzne, STK na mesic (vule na pr.
naprave). V Plzni nam rekli, ze u nas po odstraneni udelaji opakovanou -
neni pravda, podle nasi STK musime jet 178km do Plzne....
Pak neni divu, ze se spousta lidi snazi tyto problemy obejit...
herlich
10/9/2008 19:57:06
dycky si českej člověk vymyslí zpusob jak to obejít, nemusím být genius a hned vím o dvou zpusobech.zamerne to sem nenapíšu. Mejte auta v pořádku.trabikám zdar.
Ptak
10/9/2008 18:31:29
Sice moc o tom nevim, ale sylsel jsem ze jedna prohlidka se ma delat 24 min. Cas je zaznamenavan. Vse by melo bejt posilane na monisterstvo, kde by to melo bejt uskladneno spolecne s vysledkem STK, udaji o vozidle. Ma to kaldy i zapory. Klad je ze pokud vam nekdo ukradne auto a pak s nim bude chtit na technickou, tak je bez sance, hned se na to prijde. Ale je to slabomyslne jednani toho kdo si to auto koupi. Dalsi vec je ze clovek , kteremu nebyla pridelena znamka uz nebude moct ject ke konkurenci, kde prihmourej oci. Dalsi nevyhoda je ta ze prohlidka bude trvat dlouho i na novych vozech. Zatim tento system sledovani je ve zkusebni fazi. A od ledna by to udajne melo fungovat vsude na linkach, ale to uz rikaj taky asi 3 roky.
jirik
8/9/2008 10:56:43
zatim co jsem slysel tak zruba o tretinu klesly pocty zakazniku u jiz hlidanych stk. kazdopadne to je efekt na chvilku nez se jejich pocet rozsiri
habr Profil uživatele
8/9/2008 10:48:10
Ono to sledování má ještě jeden efekt a to snížení produktivity v STK. Jezdím do jednoho STK vzdáleného od Brna asi 50km a není to proto, že by mi v Brně nestačilo současných asi 7 stanic technické kontroly. Jedna kontrolní linka má určenu kapacitu3 vozy za hodinu pro jednoho technika a ten tedy zvládne za směnu jen 24 vozidel, pokud jich zvládne víc, tak pracuje nebale, nemá na řádnou prohlídku čas a odbývá ji. U dovezených vozidel ze zahraničí a při "schvalovačkách, TP po montáži LPG a pod" je na jedno vozilo dvojnásobný čas, tedy produktivita se dále snižuje. Některé STK objednávají zákazníky na termíny až přes 10 dnů. Informace o kapacitě linky jsem dostal telefonicky jako vysvětlení dlouhé objednací lhůty od paní, přijímající zakázky.
jirik
8/9/2008 09:44:15
jo a zapomel jsem na prirozeny efekt zdrazeni s tim spojeny.
jirik
8/9/2008 09:43:32
to myslivec: Hlavne neplasit. z tveho pohledu se vubec nic nemeni. je to jen online pohled do STK nokoliv na tve auto. je to jen konrola techniku aby se predeslo " stk bez auta". neni to zadna detailnejsi kontrola vozidla. je jen danej cas na kontrolu vozidla, kterej je stejne nekontrolovatelnej a zatim toto funguje jen sporadicky protoze spojeni s ministerstvem neni na takovy datovy prenosy stavenej. uz nejakou dobu funguje fotografovani spz a to probehlo bez povsimnuti. Takze neslikat kalhoty pred brodem, v podstate se nic nemeni " pro normalniho smrtelnika".
Ivosh Profil uživatele + foto
6/9/2008 13:18:18
@Habr: co dodat. :-)
habr Profil uživatele
5/9/2008 22:55:23
Ivoš> Souhlasil bych s tebou, ale mít auto v pořádku a nebát se STK - to je jen pro posery. My Češi máme rádi podfuky, kamufláže, co jde ojebat to ojebem (ve všech oblastech lidské činnosti) a pokud jde něco zařídit nelegálně, tak proč to dělat legálně. Všechno chce svůj čas, úplatky se budou brát vždycky, zkraje pár poctivých slabochů na STK vyletí pro prkotiny a český lid vzápětí na jejich neúspěchu postaví zase nový způsob jak obechcát novoty na STK. Pak tam teprve pojedou ti skalní. Nové metody neslouží ke zkvalitnění vozového parku, ale jen nastaví nové taxy za úkon zvaný "technická kontrola stavu vozidla". I úplatky se musí valorizovat!
HaD Profil uživatele + foto
5/9/2008 13:04:45
Ivoš > Souhlasím s tebou. Chodím pouze na legální STK, jsem rád, že vím, co autu je a že se na něj můžu spolehout. Jsem jen zvědavý, jak se budou tvářit na světla pro denní svícení...
Ivosh Profil uživatele + foto
5/9/2008 11:28:18
Možná blbá otázka: Není lepší mít auto v pořádku?
Myslivec
5/9/2008 10:51:41
Vážení,jak to podle vás dopadne s STK? prej maj bejt kamery a měřící přístroje napojey na nějakou centrální databázi...! Nechává vás to klidnými,milí trabanťáci? já mam na trabim STK do března09,ale uvažuju,že bych tam zajel eště teď,než to zavedou....co vy na to? Máte někoho spolehlivýho na STK v praze? poraďte!! dík
KyberDejv AHY 49-91
4/7/2005 13:50:21
Ahoj, sháním někoho,kdo by mi pomohl připravit auto na technickou.Bohužel bydlím v paneláku a nemám ani nářadí ani dílnu ani nic. Taky uvítám rady, kde je nejlepší udělat v Praze STK. Auto by mělo být OK, jenom mi nejde jeden stěrač a musím si utáhnout lanko na ruční brzdě.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: STK v Praze

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist