1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Sedačky (24)
Petr Hana
14/12/2018 18:20:53
Zdravím všechny, podařilo se mně sehnat jednu fungl novou pravou sedačku- ještě zabalenou, s opěrkou hlavy, tak ještě jednu a jsem v pohodě. Také by se mně hodil tapecírunk předních dveří a vzadu u sedadel pro universal
habr Profil uživatele
2/12/2018 11:38:58
Petře, najít jiné sedačky do Trabanta je taky dost problematické, i kdyby jsi našel velikostí odpovídající, pak musí být celosklápěcí, nebo aspoň sklopné opěradlo pro vstup na zadní sedadla. Takové sedačky mají malé třídveřové vozy, ale skoro jistě bude nutné vyřešit uchycení sedaček ve voze, to musí být pevné, sedačka při nehodě musí udržet osobu kolem 100 kilogramů a Trabant má uchycení sedaček naprosto atypické pro použití jiných sedadel. Obvykle se na jiná sedadla musí přivařit kolejnice ze sedadla Trabant, to ale zvyšuje stavební výšku. Nejlépe se montují sportovní skořepiny, ale ty zase nedovolují přístup k zadním sedadlům, jsou na pevno a nesklopné. Vymyslel jsi na sebe hodně těžký úkol. Samozřejmě, že jde udělat cokoliv, ale bude to vyžadovat větší zásah do konstrukce uchycení a ne vše může následně projít přes STK.
Petr Hana
30/11/2018 16:02:33
Habr, zdravím a dík za info, Tady v okolí jsou čalouníci-lenoši. Budu shánět dál, stejně se asi nevyhnu pořízením nějakých jiných sedaček (viz diskuze) na přechodnou dobu. Nemáš nějaké zkušenosti s tou náhradou?
habr Profil uživatele
29/11/2018 23:18:53
Petře Háno, to bude docela problém. Ti čalouníci co dělají veterány vědí co za to chtít a jejich termíny jsou někde mězi "určitě" a "nekonečnem". Když zakázku přijmou, tak jejich cena může být závratná. A mohou být z druhého konce republiky. Doporučuji najít na internetu čalouníka z okolí který si rád vydělá. Google by mohl pomoci.
Petr Hana
29/11/2018 18:36:45
Sháním přední sedačky nepotrhané . budu rád i za typ kdo dělá nové čalounění.
Peter
2/10/2007 16:59:05
Zdravim Kto by vedel ake sedacky idu do Trabanta bez vacsich uprav dopredu?

dik
walkingtall
27/9/2005 13:55:58
Nabízím přední sedačky z Peugeotu 205 (ne GTI). Šedé, kompletní, včetně kolejniček atd., s opěrkami. Sedáky, opěrky i potah nepoškozený, pouze hodně zašpiněné (ležely v garáži).
Cena 400 Kč zas kus, sleva možná.
Pardubice a okolí, do Pardubic přivezu.
737 382 869, případně 732 435 641
ICQ 195 689 381
Karel
27/9/2005 13:10:09
Takze myslis slusne trabanti sedacky a natvrdo nasroubovat, jo?
Honza Cimr Profil uživatele + foto
27/9/2005 09:50:06
Jednodussi je zmenit starsi provedeni na novejsi provedeni sroubovane. Ale
zase byva problem sehnat slusne sedacky. Je to trosku tvrdarna, ale pri
slusne sikovnosti doporucuji sehnat jine sedacky a natvrdo je nasroubovat...

??? Budete me tlouct ???
Karel
27/9/2005 09:41:14
Tudíž, co mi poradíš? Mám kabrio, kde jsou nízké sedačky, mám k dispozici ty novější s opěrkama, ale mohu si i sehnat z toho Peugeotu 205, poraďte tedy prosím, co je vhodnější a relativně bezpečnější.
Honza Cimr Profil uživatele + foto
27/9/2005 08:55:16
Prave proto by si mel vedet, ze u stareho provedeni byly kolejnicky BODOVANE
ke konzolkam v podlaze a u novejsiho SROUBOVANE 4ks sroubu tusim M8 k
podobnym konzolkam zase v podlaze...
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
27/9/2005 08:39:08
Jaj chlapi, taketo upravy! Niekto to do vas napali a ste na mieste mrtvy! Ja sice tiez kadeco vymyslam a tunim, ale sedacka musi drzat o podlahu ako pribita a pri havarii sa nesmie vytrhnut!
Petr
26/9/2005 20:39:27
Ahoj, já jsem si sehnal z novějšího trabiho vysoké sedačky i s kolejničkama, musel jsem ale odsekat kolejničky, který byly u starších ročníků přibodovaný. Potom jsem do přivařenejch konzol převrtal díry a do nich našrouboval kolejničky z nových sedaček. Zatím to drží, ale budu to časem chtít převařit. Málem jsem to odsekal i s konzolema od podlahy.
Karel
26/9/2005 16:05:57
Dotaz: pasují do trabiho, který má sedačky bez opěrek, sedačky z novějších ročníků s opěrkama?
Andre Profil uživatele
1/6/2005 18:32:12
Tak, po obhlédnutí všech možnejch vrakovišť v okolí vyhráli sedačky z Nissana (tušim že ten pán řikal Sunny). Sklápěcí, s "pamětí" pro původní polohu a dokonce u řidiče se dá seřizovat i výška sedáku.
Jan Bareš Profil uživatele + foto
31/5/2005 10:00:50
Na trabanta se šrobovanými kolejnicemi bez úprav nejlépe pasují sedáky z jakéhokoli Peugeota 205 (nejlépe 3 Dvéř), takže i již zmíněné sedáky z 205GTi... Stačí na původní díry přišrouboat Jäckel a do na něj pak přišroubovat sedačky, stačí ti jen 16 imbusových šroubů M8x15 a 16 matek M8, zmíněný jäckel (já mám 25x25x2) a vrtačka a za 30min - 2h (podle šikovnosti) máš hotovo. Pokud však máš tráboška s pevnými kolejnicemi, tak bez úprav to nejde... :-/
29/5/2005 20:24:51
Ak ti nejde o zadne sedacky a nastupovanie dozadu, potom si predne mozes dat naozaj z cohokolvek, len nesmu byt moc vysoke. A co sa toho uchytenia tyka, ne je problem - zoberes zelezne L-ka a vyrobis si medzikus a je to.
Andre Profil uživatele
29/5/2005 15:51:04
Díky za tipy, ale já právě ani tak nepotřebuju sklápěcí, protože na zadních sedadlech už stejně neni místo ;) Navíc tam možná budu dávat audio, takže se zadní lavicí nepočítám. Mě spíš třeba u těch sedaček z Felicie nebo Octavie zajímalo, jestli maj alespoň podobný uchycení jako Trabant, tzn. v podobnejch kolejnicích, který by se přišroubovali do podlahy.
Tomas BB, SK
29/5/2005 14:57:38
Skus fiat Punto 3D. Su vyborne, maju "pamat" - po sklopeni sa vratia do tej istej polohy.
28/5/2005 23:18:00
Z Felicie a a Octavie tam isto nedavaj. Ty potrebujes sedacky s nejakeho 2-dveroveho auta, na ktorych sa sklapa opierka packou a nie tocenim kolieska. Ja som napr. mohol mat kozene z Audi a zamietol som to prave kvoli tomu sposobu sklapania. Ale radim ti Opel Astra GSI, Kadet GSI - tak v tom sa inak sedi!!!
Andre Profil uživatele
28/5/2005 12:36:16
Jo, díky za rady... Projížděl jsem totiž annonci, a je tam několik možností. Buďto z toho Opelu Kadett, ale to si myslim že bych si od trabanťáckejch taky moc nepomohl, a pak tam jsou dost ze škodovek, ze 120 (a z Rapida) i z Felicie, a dokonce i z Octavie. A ty mě zaujaly. Ale nevim jestli bych je tam narval (jestli nejsou moc široký, a pak asi i bude těžký to uchytit, i když nevim, neviděl jsem je)... A jinak z toho Peugeota jak řikáte, to bude trošku asi problém sehnat.
Pavel JHB Profil uživatele
28/5/2005 09:53:15
Andre> z Pandy urcite ne, ta ma horsi nez Trabant :-)) Myslim, ze nejlepe
tam jdou z pazouta 205 (nejspis GTI). Ja osobne, jestli bude cas, vyrobim
anatomy "na miru".
27/5/2005 17:42:26
Mne niekto vravel, ze presne sadnu z peugeotu 205. Co poznam ludi, tak si davaju z Opelu Kadett a pod. Ak ti mam poradit, zozen si z 205-tky GTi alebo z Opelu Kadett GSI alebo Astra GSI. Tie su naozaj supeeer! A inak bez problemov napasujes takmer akukolvek sedacku, len nesmie byt moc vysoka. Staci si vyrobit medzikus, teda nieco ako adapter, ktory len prisrobujes a nan das sedacku, bez zvarania...
Andre Profil uživatele
27/5/2005 17:06:07
Nevíte z jakejch aut se daj to Trabanta použít sedačky? Myslim bez úprav, nebo s minimálníma úpravama...tim myslim třeba navrtat díru, někde přibrousit, ale ne už vyrobit závit nebo něco přivařovat. Tušim že někdo někde řikal že tam pásnou bez úprav z Fiatu Panda (nebo to bylo Punto, nevim), a nebo z Opelu Kadett. Ale už nevim jak je to třeba se sedadlama z Felicie...
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Sedačky

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist