1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Rada jak na motor? (3)
Petr K
25/5/2005 06:58:08
Kdyz jsem mel konecne trosku casu, zkusil jsem s nim jen tak lehce pres setrvak otocit a slo to. Ale nechal jsem to zatim byt, dal jsem s nim nic nedelal. Jen jsem do valcu nalil olej. Nevim, ktery je na to nejlepsi, zkusil jsem Mogul TS.
A kdyz to budu prolivat tak odkud kam?
Diky
Ivosh Profil uživatele + foto
23/5/2005 07:46:57
Mám v poště ještě jedno nezodpovězené vlákno. Nechával jsem to silnějším
borcům, ale když se k tomu nikdo nemá... :-)

> Mám Trabanta asi rok, a postupem času jsem se stal fandou této značky.

Řekl bych, že je to nejčastější směr vývoje osobnosti po získání Trabanta.
:-)

> ...co všechno bych měl udělat například s motorem, když auto asi 2 roky
> stálo.

Dva roky by nemělo být tak moc. Je šance, že motor bude dobře
provozuschopný. Záleží, v jakém byl stavu před těmi dvěma lety. Ideální je
samozřejmě někam motor zanést, ať provedou rozborku případně generálku. Ale
to je samozřejmě nejdražší varianta a možná zbytečná. Já osobně bych udělal
to, že bych motor prolil olejem a zkusil pomalu rozhýbat. Pokud to bude
dřít, je jasné, že je tam koroze. V takovém případě se dá motor zachránit
rozebráním a důkladným výplachem ložisek, pokud nejsou ještě moc kousnutá. A
pokud se motor v pohodě rozhýbe, nic nebrání tomu zkusit s ním jezdit. Pak
se to ukáže v jasných barvách. Buď půjde motor rychle do kytek, nebo nějaký
čas vydrží.

Snad jsem to moc nedomotal. :-) Hodně zdaru.
Petr Kolenatý Profil uživatele
19/5/2005 22:15:45
Zdravím všechny návštěvníky těchto stránek a trabantí prátele.
Mám Trabanta asi rok, a postupem času jsem se stal fandou této značky. Kdyby měl někdo zájem vědět podrobnosti, jak k tomu došlo, rád se o to podělím. Teď nemám mnoho času nazbyt a jeden dotaz do fóra by tu byl.

Kupuji T601S combi za 500,- Kč na díly a zajímalo by mě, co všechno bych měl udělat například s motorem, když auto asi 2 roky stálo. Olej v motoru s největší pravděpodobností nalitý nebyl, motor je teď mimo auto. Zítra to budu mít doma, tak budu vědět víc.

V současnosti jezdím T601S r.v. 1989, najeto 91kkm a nějaké drobné, a protože jsem trabant kupoval jako vozidlo spolehlivé a nenáročné a nesklamalo mne, chci toho combi zkusit dát do kupy pořádně. A možná budu často potřebovat vaši radu.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Rada jak na motor?

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist