1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

kolik stojí přelakování??? (44)
paterak58
1/12/2017 00:40:19
Todle to je opravdu dotaz na lakovnu (veterány dělají dobře tito hoši - [URL]). Trabík je malý, celolak na něj bude stát málo...
habr Profil uživatele
29/2/2016 13:04:39
Je sice pravda, že na těchto stránkách se dozvíte ledasco, pokud půjde o Trabanta nebo jiné koncernové vozidlo, tak budou informace přesné a odborné, ale bohužel Váš dotaz by měl být směřován spíš na nějakou autolakovnu ve Vašem okolí - ve které by jste pravděpodobně vůz nechala odborně nalakovat. Jistě Vám rádi udělají cenouvou nabídku po shlédnutí rozsahu poškození. Navíc je pro odhad ceny potřebné vůz prohlédnout. Váš dotaz na těchto stránkách je stejný, jako se ptát v cukrárně kolik by asi stálo linoleum do chodby.
Iveta Cukova
29/2/2016 09:33:25
Mam Golf Variant pet let stary a ma metalic tmavomodrou barvu.Nekdo mi ho hodne poskrabal a chtela bych ho nechat prelakovat
Chtela bych vedet v ktere cenove kategorii by se to asi pohybovalo.
Dekuji za odpoved. Cukova
Leo z Decina
26/5/2008 21:15:03
Zdravim vas kluci a jsem rad ze je nas vic co vlastni to krasne plastove auticko.Poridil jsem si ho mi pred tremi mesici a vlastne jsem si splnil muj sen od 14let co jsem jako^prvni ridil bile Trabi.Ten muj broucek je z roku 1973 v perfektnim stavu po prvnim majiteli a resil jsem jako vy lak na trabiho a jelikoz jezdim na lodi v Holandsku tak jsem si vse premystil vlastne za nic a ted muj trabi je cerny s bilou strechou a delal jsem si to sam vodni papir 400 vse jsem oblepil a valeckem a stetcem jsem si stim pohral prace tri odpoledne v garazi a cena;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Ale mam jineou prosbicku schanim originalni SPZ NDR,DDR zda si vzpominate ovalna zelezna moc si ji preji ale nemuzu ji sehnat nikde kontakt na me 720266250 Moc dekuji hoj trabikum verny fanda Leo
Ivosh Profil uživatele + foto
8/10/2006 21:06:17
Dane, mam na Tebe jeste jeden dotaz. Psal jsi, ze jsi svoje auto pripravil
do laku. Ze pak oni jen strikali. Jak dukladne jsi auto pripravil? Bylo vse
do hladka, nebo jen plus minus nahrubo? Dobrusovali?
Dan Profil uživatele + foto
11/9/2006 14:46:56
Jojo, prosotory jsou takrka nejvetsi prusvih. A jeste cas. Mozna ten je jeste vetsi.
Taky jsem z Prahy a taky mam pronajatou garaz. Vevnitr se neda v podstate nic delat (neotevru ani oboje dvere), natoz lakovat.
Tak jsem to sveril lakovne. Az na zminovane nedodelavky, ktere doufam napravi, je to parada, takhle hezky bych to neudelal.
Mohlo to byt levnejsi, ale domluveny kamarad lakyrnik se vymaznul na motorce a postupne mu vyndavaji srouby.
Holt jsem chtel mit krasneho skorovaterana, tak to neco stoji :)
Andre Profil uživatele
11/9/2006 10:02:35
To Pavel: Jasne, jde predevsim o ty prostory...obzvlast v mym pripade, jelikoz bydlim v jednom prazskym panelaku. Nastesti mame o par bloku dal pronajatou garaz, ale tam toho moc kolem laku nejde delat, protoze je strasne zaprasena, mam ji taky jako uloziste dilu, ale hlavne tam parkuje nase rodinna plechovka. A navic co se tyce mejch zkusenosti s upravou kastle pod lak, tak jsou mizive. Takze to radeji prenecham odbornikum. Aspon se pak nemuzou vymlouvat, ze ten lak je nekvalitni z duvodu spatne pripraveneho podkladu.
Pavel JHB Profil uživatele
11/9/2006 08:11:45
Andre> napred jsem si myslel, ze se nebudu michat, ale tvorba cen nekterych
lakoven je jednoducha - berou za nalakovani 10% ceny vozu (takze vidis na
kolik si ceni nase auta) tzna cena muze byt klidne i 100kKc. Urcovat cenu je
dost dikutabilni a zalezi na provedeni. Pokud nekdo ale ma prostory a
technicky um a vrhne se do celkove GO vcetne laku, tak by pro nej nemel byt
problem vuz pod lak pripravit. Materialove se jedna o cca 1500 a tyden prace
po odpolednich. Vlastni barva se odviji od znacky. Pokud nekdo pujde do PPG
muze se dostat az na nasobek ceny. Ja osobne bych pouzil obyc. akrylat, kde
se cena bude pohybovat okolo max. 2000. Takze na praci zbyva 6.5 kKc
Pripravu lze udelat bez problemu za tyden po odpolednich. Kdyz odpocitam
hluche casy (cekani na tvrdnuti kitu, plnice), tak byl prdik naprosto presny
v odhadu a to nepocita, ze by se sesli 2 trabantaci :-) Vetsina z vas asi
nebude mit hlavne prostory, takze vrchni lak bych radeji prenechal lakovne
(zvlaste pokud chcete metlu). Upozornuji ale na to, ze je dobre se v lakovne
dohodnout na znacce, nebo jakoukoliv zavadu budou svadet na nevhodny
podklad.
10/9/2006 20:05:49
Jojo, nejen vase. Ovsem cekat, ze se ceny prace prizpusobi prumerne mzde muzeme jen tezko. Rekl bych, ze lakovne z toho zbude tak 10 000. Ale to jsme u politiky a tu tu resit nebudem ;)
prdik Profil uživatele + foto
10/9/2006 19:11:45
Za 20000,- vyzije nase 4 clena rodina mesic.... . :)
P.S. Na remeslniky a zvlaste ceske 3x bacha..... .
10/9/2006 12:20:31
Ono asi zalezi co na aute delaji, tady se opravdu "jen" lakovalo. Nemuseli nic odstrojovat, vyndavat okna ani v podstate kytovat. Na cenu ani provedeni si nestezuju, ale nenapadlo by mne, ze se je nenapadne se k autu ohnout, kdyz uz si s tim dali tolik prace.
Proto na to upozornuju, nemel jsem tuseni, co kontrolovat . Kdybych si toho vsimnul tam, odvezl jsem si domu trabiho hotoveho.
Kdyz to shrnu: lakovnu vzhledem k provedeni a cene za dvoubarevny lak muzu doporucit, ale chce je hlidat, jako bohuzel vsechny remeslniky.
Andre Profil uživatele
10/9/2006 10:19:08
Vypada velice dobre. ALe ze by 20 000,- byla standardni cena o tom bych minimalne polemizoval :-) Kdyz jsem totiz minulej rok obvolaval lakovny v Praze a okoli, v prumeru mi byla recena castka kolem 30 000,-. Takze tahle cena, i kdyz jsou tam nedodelavky, je hodne prijatelna.
10/9/2006 01:04:10
20 000 je standardni cena a za ty penize to udelali moc hezky. Ovsem melo by v ni byt i to, ze se k autu ohnou a nastrikaji ho na par mistech otocenych dolu. Vzhledem ke kvalite laku na zbytku auta je to jeste vic k vzteku.
Ani by mne to tak nestvalo, kdyz slibili, ze to napravi, kdyby se mi zrovna ted neporouchal potah. Penize za pronajem vleku holt nepocitam.

Foto by bylo :) Retrokamuflaz podle petistovky.
Přílohy:  trabi.jpg (100,9 kB)
Andre Profil uživatele
9/9/2006 22:27:13
To Ivosh: No, neni to zas az tolik penez. Ja treba budu mit lak pod desitku, ale jenom zevnejsek a zadny jiny drobnosti. Bude to sice asi v horsi kvalite, ale jaksi jsem si srovnal cenovy priority a rekl jsem si, ze vic jak deset do laku cpat nebudu...auto mam totiz na bezny jezdeni, kde je dost vysoka sance ze mi to nekdo odre nebo bouchne. Ale i tak si myslim ze 20 000,- je velice solidni cena, a kdybych si stavil lestenku na srazy, dost bych o tom uvazoval...
Ivosh Profil uživatele + foto
9/9/2006 21:03:24
Za ty penize bych tedy ocekaval prvotridni praci. Takze diky za varovani,
ceka mne neco podobneho na jare pristiho roku na T600.

Dvoubarevne? Mel bys foto?
8/9/2006 23:29:45
+ drobnosti jako narazniky, palubku, tlumic topeni, rucni brzdu...
8/9/2006 23:27:41
Stalo to cely 20 000,- Strikali uplne vsechno, zvenku dvoubarevne. Dostali komplet odstrojene auto. Dali vsude plnic, prebrousili a akrylat.
Andre Profil uživatele
8/9/2006 22:56:14
To Dan: A kolik te to stalo? Je to teda cely i interier jo? A jakej byl postup? Strikali to komplet cely plnicem nebo jenom neco? To vis, mam plno otazek :-) Kdybych nedostal ve Vrbne pusinku, tak uz bych mel auto taky v lakovne...
8/9/2006 22:11:26
Ve Kníně u Prahy. Plosne je to nalakovane vazne paradne, ale timhle mne nasvali. Navic zbytecnou cestou tam a zase zpatky, kterou jeste nevim, jak vyresim.
Chce to hned kontrolovat. Taky nalakovani interieru a obecne vsechna hur dostupna mista.

Kdysi my vypravel kamarad, jak jsou nekdy nalakovana Porsche z fabriky - obcas pry nejsou nastrikane dvere zespoda apod. Holt profesionalove.
Andre Profil uživatele
8/9/2006 20:26:27
To Dan: Muzu vedet jaka to byla lakovna? Ja jenom jestli to neni treba zrovna ta sama kam chci s trabikem jit... :-)
8/9/2006 18:50:22
Zase jedna cenna spatna zkusenost. Rano jsem privezl trabiho z lakovny, vypada nadherne, ale pri bedlivem zkoumani jsem zjistil (bohuzel ne v lakovne), ze mista otocena dolu - spodek lemu strechy a prostor kolem osvetleni znacky jsou striknute pekne mizerne. Spis tak poprasene, nez nalakovane.
Kdyz jsem do lakovny volal, slibili, ze to predelaji, jenze tam budu muset trabiho zase odvezt, coz nebyla zrovna jednoucha akce. Takze to chce v lakovne v prvni rade kontrolovat tahle obtizneji pristupna mista a az potom zasnout nad zbytkem.
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
19/5/2005 21:58:48
Zas nejaka chybicka, takze este raz [URL]
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
19/5/2005 17:00:26
To Andre: Mas stastie ze som si len pred par dnami pozeral tuto stranku [URL] je ten trabi, co hladas. V sekcii MY A NASE FOTKY - PRESTAVBA PAJA....
Andre Profil uživatele
19/5/2005 15:53:40
Nevíte někdo náhodou, koho je tenhle krasavec (viz obrazek)? To je totiž přesně moje představa jak odstínu, tak provedení. Chtěl bych se majitele zeptat co a jak, kdo to lakoval, kolik to stálo atd...
Přílohy:  00104.jpg (52,8 kB)
Jara 600
19/5/2005 12:39:11
to Tomas BB: myslim, ze v zadnem pripade nejde o "prespickovani". Muj zajem je takovy (a myslim, ze i vetsiny ostatnich), aby Trabi vypadal jako kdyz vyjel z tovarny. Jiste, v te dobe nebyly laky zadna slava a vyroba bezela tak jak bezela. Ale je dulezite si uvedomit, ze vsechny dily byly nove a pred lakovanim nebylo nutne zadne brouseni, tmeleni..., ktere, jak jiz tady nekolikrat padlo, je tou nejvice narocnou casti. Me se dostal do ruky Trabi, ktery je 40 let stary a ac je v pomerne slusnem (upozornuji, ze puvodnim) stavu, zub casu se na nem pochopitelne podepsal. A pokud chci dosahnout stavu, ktery je hodny veterana, tyhle vsechny veci se proste udelat musi. A pochopitelne neco i stoji. Renovace je vzdy mnohem financne narocnejsi.
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: kolik stojí přelakování???

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2017 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist