1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Obnova starého laku (18)
Ján - Košice
29/3/2019 21:07:13
Zdravím Vás. Čítam rôzne názory o Tempo paste. Obsahuje silikón iný zase píšete neobsahuje silikón. Zaráža ma ak tu znie názor, že lakýrnici nevedia lakovať autá po aplikácii Tempo pasty. Veď predsa pred striekaním musí lakýrnik obrúsiť daný diel, takže ak aj je v paste silikón, tak ho brúsením odstráni. Len fušeri odmastia a striekajú.a potom sa vyhovárajú na Tempo pastu. Ja mám s tým najlepšie skúsenosti. Zoberie všetku špinu, škrabance zmyznú. Je to ale pracná práca. Treba poriadne tlačiť a drhnúť. Nie len natrieť a zotrieť. Leštenky sú len na rýchle oblbnutie auta aké je krásne bez námahy , ale krátkodobé. Čafff
Vilfred
6/12/2016 18:57:21
Na chromové části je docela dost past, podstatný je dívat se, aby to nebylo abrazivní... pár z nich mi doporučili u United-C ([URL]), ti se zabývají veterány a já u nich renovuju jednoho američana.
Petr B
15/1/2015 16:17:05
To je ještě starý originální lak? [URL]
Pavel JHB Profil uživatele
30/9/2008 18:56:51
Nevim, co se skryva pod pojmem nejlepsi, ale po chemicke strance je velmi
spatne. Podava sice vynikajici vysledek, ale obsahuje cpavek, ktery dale
zvetrava lak, takze je potreba proces stale opakovat. Takze pro autobuznu
dobry, lesk jako blesk a zakaznik uz si pomuze :-)
tereza
30/9/2008 10:52:04
Tempo pasta patří stále k nejlepším přípravkům na staré laky na trhu. Používají je jedny z největších autobazarů u nás až po koncové zákazníky. Variantou na Tempo pastu, ale tentokrát bez silikonu i vosku je Čistící leštěnka, která je určena i pro nové laky a metalízy. A samozřejmě v exklusivnější řadě je to na ošetření laku Carwax a nové Autoplishe.
Více na: [URL]
beranek
30/9/2008 10:44:09
Silikon Tempo pasta neobsahuje,ale protože jde o leštící přípravek s obsahem vosku,tak na laku zůstává ochranný film a bez lakýrnické přípravy,tj. odmaštění nebo obroušení povrchové vrstvy filmu lakovat samozřejmě nejde.Příspěvky v diskuzi jsou od lakýrníka, který si zjednodušuje svoji práci a nechce se zabývat pracnou přípravou před lakováním.

JB
Pavel JHB Profil uživatele
1/1/2007 19:41:54
Je jich mraky, nejjednodusi je pouzit Tempo nebo Fix1. Lepsi vysledky lze
docilit s pripravky Porcelack (doufam, ze jsem to nezkomolil), ostejsi z
nasich vyrobku je Lakclean atd atd.....
Fanda
1/1/2007 18:16:36
Před asi 15 lety jsem na Výstavišti v Praze Holešovicích - Autosalon - byl přítomen předvádění obnovy zašlého laku na autodílech.Bohužel si již nemohu vzpomenout, co to bylo za "prevít" , který jsem si rovněž zakoupil a použil pro obnovu bílého laku na ŠKODA 105 S. Byl jsem velice spokojený. Byla to pasta, která se nanášela ve velmi slabé vrstvě hadříkem na povrch. Bylo zcela jedno, jakým směrem. Po chvilce působení - cca asi 1 minuty - druhým flanelovým haříkem se povrch pouze setřel bez žádného dalšího leštění.Výsledkem byl vysoký lesk, který zbavil povrch i skvrny od dehtu a jiných nečistot, hlavně odstranil zmatnělý povrch laku, starého minimálně 10 let starého. Uměl by si někdo vzpomenout na jméno tohoto přípravku? A ev. kdo ho vyráběl, či ještě vyrábí? Děkuji za kontakt.
ivánek
28/2/2006 23:19:43
Na starej lak používám hodně dlouhoooo autokosmetiku RIWAX, konkrétně přípravek WAX POLISH nebo PAINT CLEANER. Je to super. Není to drahý 140,- 500ml a mám malou spotřebu. Info na www.riwax.cz
Přílohy:  maluchaoziveni213.jpg (20,0 kB)
Cahoun
25/4/2005 15:58:52
Proc TEMPO ne - obsahuje "silikon" a ten uz nejde odmastit,jelikoz se zazere do hloubky. Je smutne pak lak sundavat komplet, protoze novy se tam nechyta. Takze bacha, kdo pouzije tempo vystavuje se riziku snad nalesteneho laku, za cenu jeho obtizne obnovy.
Tommy FORSAGE
25/4/2005 09:51:40
Tome,TEMPO je už dávno mimo hru,ale taky doporučuju PORZELACK,protože mám v práci kolegu který si rozleštěním laku přivydělává v autobazaru a fakt to dokáže zázraky-uvidíš sám,protože můj Trabík projde taky touto procedurou aby na srazech nedělal ostudu:-)
V garáži mám leštěnku SONAX která má na sobě vyznačeno na který odstín barvy je určena +5 pododstínů a tím pádem dobře přikrývá i drobné škrábance a neduhy laku.Její cena je cca 150,- a vystačí na 3 auta,takže si jen vybrat v dobrém krámku s autokosmetikou svůj odstín laku Warťáska a pustit se do toho!
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
24/4/2005 23:47:12
Tak ho skus pouzit aj na tie ostatne. :) Ja viem, mne sa to hovori, ked mam auto nastriekane sprejom :))
hrubatko Profil uživatele + foto
24/4/2005 18:22:54
Ak sa mozem vyjadrit, stary lak som kedysi ozivil starou tubou "SILICHROM EX", viem ze je to mastne jak hovado, ale nemal som nic ine a chcel som aby sa to lesklo... Ak ale mozem nieco odporucit, Ivosh mi asi v tej dobe ukazal aky vyborny ucinok ma brusno-lestiaca tekuta pasta "PORZELACK" a lesklo sa to nadherne, Myslim ale ze je v podstate jedno co na to pouzijes, vzdy to musi byt na zoxidovany lak a musi to obsahovat brusne castice, potom uz mozes pouzit aj "len" lestiaci vosk ktorym to zakonzervujes. Ja momentalne pouzivam "TURTLE WAX" ale ten ako krem na topanky :-) myslim konzervu. Po naneseni prvej vrstvy je to super, ale ked nanesies este druhu vrstvu, zistis co znamena prirovnanie "leskne sa jak psie gule" v praxi :-)
Tomáš Kotek
24/4/2005 11:17:29
Silichrom používat budu, ale asi jen na chromové části...
Mr_Kuj Profil uživatele + foto
23/4/2005 21:17:06
Mas pravdu, TEMPO je riadne svinstvo. A co tak skusit SILICHROM? Mne to pomohlo, aj ked je to dost mastne...
Tomáš Kotek
23/4/2005 20:16:50
Nevím, Tempo (na staré laky) jsem také už používal. Ale slyšel jsem o něm dost znepokojivé informace. Jeden lakýra mi tvrdil, že je to hrozný svinstvo, který akorád odrhne barvu... Na jaémkoliv jiném autě by mi to bylo jedno, ale tady se mi jedná o zachování původního laku, akorád bych mu rád dodal trochu lesku. Vím, že lak není věčný (zvlášť po 42 letech), ale nový lak se mi nechce dělat. Posuďte z přílohy...
Přílohy:  logo.jpg (75,1 kB)
Pavel JHB
23/4/2005 16:51:33
Nic lepsiho nez Tempo neni. Maximalne muzes pouzit totez s napisem treba Sonax s pritonovanim. K poskozeni nedojde, pripravek strhne barvu, ktera je "praskovata" a spacha lesk. Potom samozrejme musis pravidelne osetrovat lak nejakymi vosky a ne to nechat "oprset" :-))
Tomáš Kotek Profil uživatele + foto
23/4/2005 15:25:05
Potřeboval bych poradit, jakým přípravkem bych mohl rozleštit starý skřídovatělý lak. Tempo neberu jako řešení - vydrží jen chvíli a hlavně ničí lak. Jedná se o veterána (w311) a tak bych nechtěl riskovat.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Obnova starého laku

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist