1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Tlumiče pérování (27)
Dominik
31/5/2016 18:47:43
Dobrý den, dal jsem na mého trabanta listová pera dozadu a jsou do V jako tatrovka. Když si dozadu sednou 2 lidé, tak si to trochu sedne do roviny. Vadí, že to je v takovém stavu, nebo mám listové pero odebrat?
zahajskej
23/2/2015 20:15:35
Pan Kytka tlumiče prodává, cca 500Kč kus i věci na repasi
jara
18/2/2015 12:35:52
Tlumiče měnit netřeba, u lisťáka jsou (vzhledem k funkci list pera) stejně spíš na okrasu. Nové nevím kde sehnat, stávající lze repasovat (nové gufero a olej), ze š 120 rozhodně použít nejdou!!!
Daniel
17/2/2015 20:37:30
Zdravím, potřeboval bych vyměnit zadní tlumiče pérování na kombíku r.73. Nemá někdo zkušenosti kde sehnat nové, popřípadě jestli se dají použít ze Š 120?
Díky
Strejc
26/3/2013 16:21:54
Tlumiče lsit/ vinuťák jsou naprosto jiné. Vizte databázi vývoje tady na stránkách.
Tomáš Šústek Profil uživatele
26/3/2013 13:48:58
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda během výroby t 601 došlo k nějakým zásadním změnám na tlumičích, především, zda jsou stejné tlumiče na vozech s vinutými pružinami a listovými péry zadní nápravy. Děkuji.
Carda
22/3/2013 10:49:39
Čau chlapy chtěl jsem se zeptat nebo spíš poprosit o nějakej návod jak rozebrat zadní tlumiče s vynutýma perama. Předem děkuji :)
Eda Profil uživatele
23/8/2008 20:48:50
do tlumičů pro listová péra se dává 118 ccm tlumičového oleje
Lukáš
23/8/2008 14:07:22
Chtěl bych vědět kolik přijde oleje do tlumiču ???????????
Ivosh Profil uživatele + foto
11/11/2005 09:46:32
Výtečně. Dík.
VlaVla Profil uživatele + foto
11/11/2005 09:41:07
Já mmám slíbeno, že se jeden kamarád zeptá svého učitele na VŠ, jestli existuje nějaký převod mezi těmi stupni Eulera, které udává Šlehofer a normou SAE. Až budu mít odpověď, tak dám vědět.
11/11/2005 09:10:31
Tlumičový olej vyřešen. Včera jsem náhodou na jedné neznačkové benzínce
koupil "Tlumičový olej" od Paramo. Nemá na sobě žádnou SAE specifikaci, což
mě uklidňuje, protože to ve mně navozuje dojem, že je to ten správný OBYČ
tlumičák, co do trabíka dávali v dobách dávno minulých. :-) Což jsem vlastně
chtěl...
10/11/2005 08:12:51
> ... Ivoš chtěl vědět, jakou viskozitu použít, aby byly tak tvrdé jako ty
> originální. ;-)

Tak nějak. Šlehofer píše 8 až 10 °E při 20 °C. Zajímá mně hlavně, jestli je
to stejné číslo, jako používá dnes specifikace SAE. Tj. jestli Shell Fork 10
je přesně to, co sháním. Paramo třeba uvádí index viskozity při 40 °C, pokud
je SAE taky při 40 °C, tak jsem v pasti.
10/11/2005 08:00:27
To Mikuš> Před 14 dny jsem si koupil těsnící kroužky (gumičky) do tlumičů na
Trabant 600. Rozměr 10-19-7, pokud si dobře pamatuju. Myslel jsem, že to
bude kumšt sehnat, ale měli to hned v prvním obchodě v OL, kam jsem napsal
(skrytá reklama: fa Ložiska Vilím). Vzal jsem si všech pět, co mělo.

Takže když mi napíšeš (napíšete? teď nevím, jestli si nevykáme... :-)), jaký
gufera do vinuťáků sháníš, nebude podle mně problém to koupit. Já jsem ovšem
rozměry nikde nenašel a musel jsem tlumič otevřít a vybrat původní gufero,
abych se ten rozměr na T600 dozvěděl.
Mikuš TN
10/11/2005 00:20:09
V zemi českej a moravskej sa nenájde nejaký predajca tesniacich gumičiek na tlmiče zadných vinuťákov ????
VlaVla Profil uživatele + foto
9/11/2005 22:57:32
Myslím, že Ivoš chtěl vědět, jakou viskozitu použít, aby byly tak tvrdé jako ty originální. ;-)
Pavel JHB Profil uživatele
9/11/2005 20:16:28
Cim mensi cislo tim ridsi.
Zalezi jen na tobe, jak chces mit tvrdy perovani.
Ondra Ptak
9/11/2005 16:45:23
A nahodou strucnej popis jak se rozdelavaj ty zadni na vinuty pruziny by byl. Docela se toho bojim a nevim jak do nich
9/11/2005 15:01:13
Nevíte někdo, jaká viskozitní třída odpovídá oleji do tlumičů na trabíka?
Zjistil jsem, že např. Shell vyrábí tlumičové oleje Advance Fork 5, 10 a 15.
Vzájmeným mísením se prý dosáhne požadovaný tlumicí účinek. Bohužel nevím,
jaký požadovaný účinek to má být. :-)
Vrbis
10/5/2005 11:42:46
To Ivosh: samodomo je nejlepší ... udělal jsem cca. 20 tlumičů a největší spokojenost .... plstěný prachovky jsem si vyrážel z plsti sám a gumičky jsem koupil v německu 0.50 EURo /ks. Olej jsem koupil tady [URL] - prodávají tři různé viskozity ... poměry si míchám sám, dělal jsem i pár hodně tvrdých tlumičů a drží ... sám jezdím na takovýchle zrepasovaných a no problem. Co se týče MOTEXu - ty samé zkušenosti má třeba p.Pinc z Chrastavy a hodně dalších lidí, takže nejsem jenom sám. Navíc ... když chcete nějaké info ... např o viskozitě oleje nebo potřebném množství ... arogantnější přístup jsem nezažil.
10/5/2005 09:13:49
To Vrbis: Tak to je zajímavá informace. Zatím jsem měl pouze pozitivní
ohlasy. Tak či tak plánuji opravu samodomo, už přesně vím jak na to, teď jen
sehnat těsnící kroužek a tlumičový olej, ostatní nebude problém.
Vít
10/5/2005 09:12:25
To je zajímavé, já mám naopak jen ty nejlepší zkušenosti. Povrchová koroze byla "stažena" na soustruhu, tlumiče stříknuty základovkou, vše vyměněno atd.
Vrbis Profil uživatele + foto
10/5/2005 09:03:59
Pokud si někdo chcete nechat opravit tlumiče od MOTEXu tak bacha!!!! Doslova mi zku.....vili osm tlumičů, které jsem jim v dobré víře poslal na opravu. Nejen že se tlumiče vrátily neočištěné, ale navíc po montáži dva z nich ujely pouze 22km (cesta z domu do UL) ... dalších pět vyteklo cca po 200km. Jenom jeden tlumič přežil a ten jsem rozebral abych zjistil kde je zakopaný pes. Ta zázračná firma MOTEX totiž vůbec nevyměnila prachovky ani těsnící kroužky a vůbec je nazejímalo že je prasklá dosedací pružina .... prostě je jen vylejou a naplní a tím to asi pro ně vadne
Pavel MAREK Profil uživatele
1/5/2005 08:26:31
IMHO zadny.
lukas
1/5/2005 06:47:20
Ahoj, neví někdo z vás jestli je nějaký rozdíl mezi přednímy a zadnímy tlumiči. Vymontoval jsem všechny čtyři a zdají se mi stejné.
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: Tlumiče pérování

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist