1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

přepalují se kladívka (2)
habr Profil uživatele
10/4/2018 00:37:55
Máš namontované nevhodné VN cívky. Velmi pravděpodobně máš palubní napětí místo 6V rovnou 12V a tak používáš cívky s přídavným odporem který tam nejspíš není. Tyto cívky jsou kvůli snadnému startování škodovek na 8V a pokud se použijí u Trabanta, tak do cívek jde místo 8 celých 12V a ty pak produkují na 150% výkonu vysokého napětí a na to původní plastové (ale i pertinaxové) kontakty nejsou stavěny a hoří. Jediná pomoc je, namontovat cívky které jsou určeny na 12V bez přídavného odporu, takže Trabant, Wartburg, Škoda až do modelu 105/120 a podobné starší vozy. Jiná rada a pomoc není, tyto popsané cívky se už docela blbě shánějí, těch s předřadným odporem je celkem dost, ale nejsou pro popisovaný případ použitelné. Použitím bezkontaktního zapalovaní obvykle nebývá problém vyřešen, záleží zde vždy na použitém zapalování i použitých cívkách, ne vše spolu spolupracuje.
Jejaho
8/4/2018 16:43:32
Dobrý den.Jsem tu poprvé kůli radě.Motor trabant při seřizování přepaluje kladávka??Nevíte co dělám špatně či co se stalo.Děkuji moc za ochotu.Počítal jsem s tím,že motor od trabanta bude lehčí kalibr na traktůrek do lesa.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: přepalují se kladívka

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist